Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив - керемиди

Публикувано от garmin 
Re: Покрив - керемиди
29-10-2011 - 17:25:27
avatar
eye popping smiley

Чест и почитание
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 09:46:14
Леле, какви цени *pardon*, направо ми настръхната косите.....

С молба съм да ме посъветвате за модел, марка и цени за покрив 70м2 около морето( влага, вятър) каква марка керемиди да взема. Само Брамак са ми познати.
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 10:16:10
Защо никой не пише нищо за металните керемиди. Мисля, че те са добър избор, но все пак би било добре някой специалист да драсне. Ако му се занимава де. А битумните? Въобще керамичните или тези от бетон ли са най-добрия избор?
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 11:52:10
Определено не са на почит у нас металите.Нямам ясна идея защо,но така или иначе поне 90% от покривите,които съм виждал да се строят в последните години из софийското поле,са с керамични или бетонови керемиди.
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 13:17:09
И аз съм на мнение, че основно се използват керамични керемиди, но ми прави впечатление, че в този форум участват хора които имат сериозни познания в областта на строителството, и в този смисъл ми се ще да прочета още мнения. Лично на мен металните ми се струват добър избор, но не мога да го аргументирам добре и научно.
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 16:19:12
Здравейте,
Наскоро подновихме 170кв.м. трискатен бетонен покрив, доста начупен /4 комина и 3 капандури/ с метални керемиди и
улучна система. Двойна скара с пароизолационно фолио, без топлоизолация. Крайна сума на материали + труд около
14хил.лв. Време за изграждане около 10 дни. Визиата е уникална, а за надежност времето ще покаже. Гаранцията за
металните керемиди е 15год., а за улучната с-ма 30год. Мога да пратя снимки на всеки заинтересован и информация
за фирмата доставчик.
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 16:55:22
Quote
Реа
Леле, какви цени *pardon*, направо ми настръхната косите.....

С молба съм да ме посъветвате за модел, марка и цени за покрив 70м2 около морето( влага, вятър) каква марка керемиди да взема. Само Брамак са ми познати.
и още,слънце ,жега,дайкири,тъй-че плосък средиземноморски покрив с няколко шезлонга отгоре и две -три палми или друг подходящ гюрлюк*drink2*
Re: Покрив - керемиди
08-12-2011 - 17:00:57
Наследство от времето на соц-а,вероятно,когато и варта се е намирала "с връзки" и дори да искаш,не можеш да си позволиш да ремонтираш покрива на 3-4 години...просто защото материал няма,ако няма кой да ти го открадне от АПК-то.
Простата истина е,че качествено обработената ламарина си има живот колкото керамиката,цената е горе-долу същата,а разликата в теглото дори с най леката керамична керемида е от порядъка на десет-петнадесет пъти.Естествено,има и решения,които мен лично ме хвърлят в транс като ги срещна-сложил примерно някой едни тузарски,изпънати керамични керемиди,с всичките им джиджавки....подбрани там по цвят...абе външен вид докарват перфектен.и отгоре-5 ката слънчеви колектори....за всяка баня по един.Да го питаш за какво му е бил най-скъпия покрив...
Re: Покрив - керемиди
09-12-2011 - 14:24:34
Ох....изобщо не ми се пишеше, но изчитайки внимателно цялата тема почнаха да ме сърбят пръстите. Гледам как всеки си пише, кое си му е познато (което е напълно в реда на нещата), но никой не прави ни най-макото усилие да си напрегне малко мозъка, да провери системите, да посмята и тогава да даде крайно становище. Четох писания за бетоновите керемиди, за керамичните, за металните, за битумните, но не видях нищо конкретно. Само размисли и страсти.
А, има и няколко култови поста, които ще си копирам в личната колекция, като шедьоври на "Съвременна теория и интерпретация на покривните системи, материали и устойчивостта на покрива във времето". Има уникални неща. Отделно се възхищавам на енциклопедичните познания на определени участници във форумът по отношение на материалите и взаимодействието им с околната среда. Чудя се, защо не пишат научни трудове, а си губят времето в писания във форуми!
Например Фло, при всичките ми уважения, чел съм ти и други постове и си изказвал много разумни мнения, това с отслабването на бетона във времето, звучи налудничево. Въпреки, че сега си давам сметка, защо нашата Мила бетонова Родина е толкова прашна. От реакцията на CO2 с бетона се образува Бикарбонат и найсе, то не било прах, а Бикарбонат по улиците (нали се сещате блокове, тротоари, плочи...) smiling smiley Тази щуротия не бях я чувал, но истински ме развесели. Преди да се подпра вече на някой стълб за електичество, ще проверявам внимателно дали не е преминал критичната 15 та година живот, че току виж се скърши на две и вземе да падне върху новото ми Ауди winking smiley (голяма резачка е smiling smiley, но да не се отплесвам, темата е за покриви). И така, продължавайки внимателният си литературно-химико -физичено - технологичен разбор на материалите по-горе, се натъкнах на още други, суперски системни решения, като това, да си направиш метален покрив и да не слошиш изолация отдолу. Впечатлих се наистина! И ако някой се чуди, защо, за да разбере, кое поражда възхищението ми, може да направи лесен практически опит в ежедневието, като си сложи тенекия за сирене на главата или метален леген (по избор), като преди това си нахлузи шапка от пароизолация (като тракторист с носна кърпа) и да излседва ефектите при дъжд, снят, кучешки студ зимата или неистова жега лятото. Няма да влизам в подробности умни хора сте и можете да си го представите. Само да вметна при градушка да се използват тапи за уши (препоръчително).

Така спирам със литературните отклонения. Рея, какво имаш в предвид под - Леле, какви цени *pardon*, направо ми настръхната косите..... ? 12,50 лв/м2 си е много добра цена. Офертата на Garmin е 35 лв/м2 с цяла покривна система включваща абсолютно всичко, като система. Реално в системата сам си избираш, какво да включиш. Ако решиш, че искаш да си направиш покрива веднъж за дълги години изпълняваш нещата по предписание. В обратният случай, намаляш от аксесоарите. И кола като си купуваш базовата цена е една, а екстрите струват скъпо о са по избор.

По отношение на теглото на покривите, всички са долу горе на една тежест на м2. С изключение на битумните листове ( по неясни причини наречени битумни керемиди). Керемиди керамика или бетон са средно м/у 42 - 48 кг/м2, металните при правилно изпълнение (защото там ватата е задължителна, а не препоръчителна) тежат около 30 - 35 кг/м2.

Хора, различните покрития са за различни климатични зони специфика на архитектурата в различните страни. Не влизайте в разни ненужни анализи след, като сте прочели рекламата на някоя фирма. Нашата страна има традиции в покривите с керемиди. Било то керамични или бетонови. Керамичните керемиди са популярни в страните с по-мек климат: Гърция, Италия, Испания. Бетоновите керемиди са най-използваните керемиди в Германия, Австрия, Франция, Холандия, Белгия, Скандинавските страни, защото там климата е по-суров и с по-големи температурни амплитуди. Бетонът е много по-издържлив на температурни отклонениа към + и – спрямо керамиката. А отделно керамиката поема повече вода, което я прави по-неустойчива на замръзване.
Металните покриви са популярни в Украйна, Румъния, Молдова и Полша. Също така, метални покриви се правят високо в планините поради ограниченията от терена, трудно може да се качат там палети с керемиди, а отделно наклоните са големи за да не се задържа снега върху покрива (понеже там количеството сняг е голямо).
Битумът е популярен в ресторантите на Mc Donalds и в българските строителни фирми grinning smiley (че е по-лесно, а после, като продам блока да се оправят smiling smiley )

Елементарни тестове за керемиди:

Водопопиване: Взимаме 1 керамична и 1 бетонова керемида, слагаме ги прави в съд с вода, като нивото на водата да обхваща 3-4 см от керемидата. След няколко часа проверяваме, до къде се е покатерила водата по керемидата smiling smiley Не е смешно, така се прави и се вижда ясно.

Издържливост на веритикален натиск: Взимаме 1 керамична и 1 бетонова керемида, слагаме ги хоризонтално на пода и стъпваме с 2 та крака върху нея. При липса на резултат подскачаме. При липса на резултат отново, пак подскачаме, но по-височко smiling smiley))

След, като свършите със забавната част, преминете към избора на покривно покритие според личните си предпочитания за материал, цвят, аксесоари и т.н. И не забравяйте, че в Бг не винаги високата цена е гаранция за високо качество.

Успех на всички и дано съм успящл да ви подобря настроението!

И не се сърдете, тук сме за да намерим истината winking smiley
Re: Покрив - керемиди
09-12-2011 - 21:01:16
Cafe,аз понеже съм работил известно време с бетони,вкл. и леки бетони/и сега/ имам някои познания по въпроса .Ти,ако искаш да провериш дали съм писал коректно питай чичо Гугъл за карбонизацията при бетон! Освен питането и четенето трябва и малко вникване,но ти си видимо над средното ниво на интелигентност и ще вденеш.Най-общо мога да кажа,че калциевия хидроксид от бетона реагира с въглеродния диоксид от въздуха и се получава калциев карбонат,но процеса продължава,понеже бетона е порьозен в него прониква вода в която пък попадналия въглероден диоксид образува въглена киселина и тя разтваря карбоната и така милимунт по милимунт бетоновите керемиди си отиват до 15-20 години,а може и далеч по скоропостижно.
Не е случайно,че много фирми предлагат различни добавки за бетон и покрития за противодействие на въглеродния диоксид ,но да се влагат при производство на бетонови керемиди още не съм чул.Щото си се харчат и така и производителя няма интерес да издържат по 200 години керемидите ,ами по 10 г. за да има работа.

п.с.Сетих се да добавя как се мери водопропускливостта,защото при твоя пример демонстрираш движението на капилярната влага.
Взема се тръба с вместимост 1 л. ,долния край ляга на керемидата и добре се хидроизолира ,така,че да не пропуска вода навън и се пълни тръбата с вода.След 24 часа се отлива останалата вода от тръбата в мерителен съд /мензура/,ако е останала и липсващата ,минала през керемидата вода се изчислява в проценти.Водопропускливостта се дава в проценти!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-09 21:13 от фло.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход