Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Покрив - керемиди

Публикувано от garmin 
Покрив - керемиди
22-10-2011 - 14:20:09
Здравейте,

Предстои ми правенето на покрив,става дума за нова къща,а покрива е около 350кв.м.
Въпросът ми е какви керемиди да сложа,има много вариянти.
Брамак - най баналните нещо което се рекламира много значи не е много хубаво
Тондах знам само че не ги произвеждат в България.
Стралджа -
Беткерс - български,казват че са най здравите керемиди
Пластмасови керемиди


Благодаря Ви за помоща
Re: Покрив - керемиди
22-10-2011 - 15:28:13
Привет Гармин, аз вече съм се спрял на керемиди - Тондах. Мисля, че това е най - доброто което е на пазара. Моят модел се произвежда в Сърбия. Иначе фирмата има заводи в Македония, Унгария и Австрия.

[www.tondach.com]

Противник съм на бетонните керемиди. От керамичните - ,,Стралджа'' - ниско качество, гръцки - не ми харесват , прекалено силна глазура.
Все пак всичко е въпрос на избор и какво на теб ти харесва. Аз в понеделник ще правя поръчката през дистрибутора. Най - добре е да дадеш плановете на представител на някоя фирма производител, Бъди готов за солени цени. Покрива е най - сериозното перо във всичко...................Моят е около 220 кв.м
Успех. Ако имаш нужда от допълнителна информация може да пишеш тук - vladop_98@yahoo.com
Re: Покрив - керемиди
22-10-2011 - 18:17:11
Здравей humen,

След толкова бетон който излях до момента едва ли ще се уплаша от цената на покрива.
И защо си се насочил към керамичните,на панаира ми казаха,че бетоновата с времето стяга
а керамичната отслабва,а и имат цветови избор.
Re: Покрив - керемиди
23-10-2011 - 02:00:25
Има и метални,освен изброените
Re: Покрив - керемиди
23-10-2011 - 08:15:10
Quote
garmin
Здравей humen,

След толкова бетон който излях до момента едва ли ще се уплаша от цената на покрива.
И защо си се насочил към керамичните,на панаира ми казаха,че бетоновата с времето стяга
а керамичната отслабва,а и имат цветови избор.
Бетоновата керемида с времето не стяга ,ами отслабва,защото на покрива се обветря постоянно, с постоянно въздействие на въглеродния диоксид от въздуха,който образува бикарбонат в повърхностния слой,слоя става на шупли,повърхността грапава и дъждовната и снежната вода прониква в дълбочина и след няколко цикъла на замръзване-размръзване керемидата протича. Тъй,че като казват нещо на панаира почти винаги е реклама вместо обективна информация!
Re: Покрив - керемиди
23-10-2011 - 19:57:35
Здравей,
До 1-2 седмици ще припокривам с метални керемиди и тогава ще ти дам подробна информация, ако проявявяш интерес.
Re: Покрив - керемиди
24-10-2011 - 13:47:51
Фло, четвърта година съм с бетонови, освен десетината със счупени ъгли след монтажа на слънчевите панели преди 2 години, досега не е протекло нищо... Прав си, за химичните процеси, но все ми струва, че някой е помислил, преди да развяват сертификатите за там колко беше 20 или 30 год гаранция... Те десет да изкарат ще съм доволен, вярно, че керамика кара и над 50 че и повече...
Най-малкото искам да правя реклама на Брамак, просто какзвам собствени наблюдения, може и да съм случил... Черни са моите, класик.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-24 13:48 от StefanB.
Re: Покрив - керемиди
24-10-2011 - 15:11:32
Просто коментирах едно твърдение,че бетоновата керемида стягала повече с времето,което не е вярно,ами е обратното.Общо взето на всички видове керемиди ресурса е около 15 години ми се струва или малко отгоре.И аз много време умувах какви керемиди да използвам и накрая реших въобще да се откажа от керемиди и наклонен покрив.Направих плосък покрив с оставащ кофраж от покривна оребрена ламарина и отгоре,върху ламарината бетон с водоплътна добавка,тъй -наречения ламаринобетон,както сега се правят покривите на моловете .
Re: Покрив - керемиди
25-10-2011 - 13:42:17
Супер, така някога би могъл да сложиш почва, да посадиш трева и дори да цопнеш басейн на покрива, няма да се отървеш от гости...
Имам приятел в Ню йорк, студиото му граничи с точно такава красота на залепената за него сграда, с изглед към Сентрал парк, да не ти казвам какви кинти струва....
Той е под наем, де...
Re: Покрив - керемиди
25-10-2011 - 18:46:16
avatar
Един покрив излиза около 4000 лв, 15 години ако издържи без проблеми си е чиста далавера да си сложиш чисто нов и така да откараш още 15 години.....Детайла на фло ми е непознат така,че ако може нека го опише - интересен ми е..

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход