Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

питане за покрив от битумни керемиди

Публикувано от stoyanmihov 
питане за покрив от битумни керемиди
18-10-2011 - 22:03:00
направих покрив от битумни керемиди. Покрива е съсъ дъски сложил съм 2 пласта воалит 3мм първия съм го заковал а втория с горелката и след това съм слижил керемидите. та въпроса ми е следния дали е удачно да сложа каменна вата под дъските и да я затворя със OSB за по добра излоция, защото под покрива няма плоча а направое помещението под покрива а тавана на помещението мисля да го правя от гипсокартон и над него друга изолация
Re: питане за покрив от битумни керемиди
18-10-2011 - 22:46:36
Quote
stoyanmihov
направих покрив от битумни керемиди. Покрива е с дъски сложил съм 2 пласта воалит 3мм първия съм го заковал а втория с горелката и след това съм слижил керемидите. та въпроса ми е следния дали е удачно да сложа каменна вата под дъските и да я затворя със OSB за по добра излоция, защото под покрива няма плоча а направое помещението под покрива а тавана на помещението мисля да го правя от гипсокартон и над него друга изолация
*ok*Става! Идеята е отлична!
Re: питане за покрив от битумни керемиди
18-10-2011 - 23:22:33
Става,но ти трябва пароизолация.Писано е в стари теми,разрови в търсачката.И картинки има.
Дъските...с тях леко си се набутал,защото това по принцип се изпълнява с плоскости.Цената е по-ниска,а качеството се смята за по-високо.
Re: питане за покрив от битумни керемиди
19-10-2011 - 13:19:32
Вата, супер, но защо каменна, ненужно ще се набуташ... каменна се слага по фасадите или зад облицовка, пак на фасада, същата рамота ще ти свътши по-обикновена вата, пак на изовер, ламбдата е същата, а цената е по-нормална. Слагай смело поне 20 см ако директно отдолу е жилищно помещение, ако е студен покрив може и по-малко, но ще сложиш тогава и на пода, вече или вата (там вече каменна) и отгоре ОСБ или ХПС с висока плътност поне 8 см.
Покривът е мястото с най-големите топлинни загуби, казали са ти горе да погледнеш темите, има и детайли.
Иначе в Направи си сам имаше статии с подробни детайли и стъпки на изпълнение, ако ти попадне, струва си да се погледне...
успех!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход