Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Турбозол или варциментова мазилка?

Публикувано от plamen_dhl 
Турбозол или варциментова мазилка?
06-09-2011 - 07:57:17
Каква мазилка бихте ми препоръчали, гипсова с турбозол или вароциментова мазилка. Става въпрос за ново строителство. Какви са плюсовете и минусите на едната и на другата? Колко трябва да съхне вароциментовата преди да шпакловам? След гипсова турбозолна мазилка има ли нужда от шпакловане отгоре?
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
06-09-2011 - 09:30:13
avatar
Гипсова с турбозол или вароциментова е въпрос на вкус,но все пак...
Гипсовата е за предпочитане ,ако зидарията ти е равна и майсторите не са зидали с дупките навън - имаш по-малък разход и дебелина на мазилката на 1 -1,5 см не е оправдана.
Недостатък на гипсовата мазилка е това,че в сравнение с вароциментовата пука по-лесно,особено ако сградата още не е улегнала.
Колкото до шпакловането на гипсовата - малко са майсторите,които само с турбозол биха могли да я докарат до боя.
Вароциментовата е за предпочитане,ако нямаш прави равнини на стените и се налага пълнеж.
В зависимост от дебелината на мазилката е и съхненето - аз смятам по см/ месец.
Не е проблем да шпакловаш и по-рано,но не трябва да бързаш с боята - за нея трябва да е напълно изсъхнало.
И в двата случая е абсолютно задължително да се грундират бетоновите елементи,върху които ще се полага мазилка - колони,шайби,трегери,пояси и тавани.
Ако има някъде видима армировка или пирони от кофража на грубия строеж,се отстраняват или се обработват с пясъчно -циментов разтвор или грунд за метал.
Ако се залагат водачи ,гледай да са наистина алуминиеви,за да не избива ръждата през мазилката.
Успех!

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
06-09-2011 - 14:53:03
avatar
Лично аз предпочитам вароциментовата мазилка - излиза по евтино,трудно пука,съхне бързо и е здрава във времето.
Гипса трудно съхне,пука лесно,а идва зима - едва ли искате влага да остане в сградата след като се нанесете?!

Чест и почитание
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
06-09-2011 - 15:18:15
И аз ще заложа на вароциментовата.При цяла къща,разликата в цената с гипса идва значителна.
Ако все пак те дърпа към гипса,заложи на гипсокартона-няма мокри процеси.
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
06-09-2011 - 22:36:46
Благодаря за мненията и съветите. Минавам на вароциментова мазилка.
Има ли начин да изсъхне по-бързо тази мазилка?
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
07-09-2011 - 11:17:56
За кога я планираш тази мазилка...Ако побързаш,топлите дни до края на тази година ще са ти напълно достатъчни.
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
07-09-2011 - 23:12:15
Аз искам тази зима да се нанеса. за това питам дали ще изсъхне и за колко време.
Мазилката вече я правят но само на старата част, пълнеж на старата мазилка която не издържа след като изкъртих старата ел. инсталация и дограмата, има и преградни стени нови, за новата пристройка исках турбозол който уж съхне по бързо и ще стане директно шпакловано. Сега вече ще е вароциментова мазилка и шпакловка отгоре. Да видим какво ще стане, остават таваните, замазка, теракот и паркет. Ако се нанеса тази година трябва да черпя.
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
07-09-2011 - 23:31:32
Това за бързото съхнене на машинната...за мен е малко градска легенда.Прави разлика между стягане и съхнене.Това,че мазилката ти е набрала якост,за да може да работиш следващото покритие,изобщо не означава,че е изсъхнала.Пак си съхне бавно.
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
08-09-2011 - 15:43:47
avatar
Привет!
Съхненето ще завърши за около 20 дни . Спокойно - има време!

Чест и почитание
Re: Турбозол или варциментова мазилка?
09-09-2011 - 18:17:44
То аз не съм специалист, но да започнеш с такива мокри процеси през средата на септември и да се нанесеш за Коледа си е просто нездравословно. Моят съвет, особено ако имаш деца или възрастни, е да изчакаш Великден. Сега може да измажеш и гипсираш, но остави всичко добре да изсъхне до пролета.
Нали сте чували приказката за бързата кучка*pardon*

П.П. Аз се спрях на гипсовата мазилка с турбозол. Бързо, чисто и изключително здраво. Тук там трябва да се пипне, но като цяло е готово за боя. Аз гласувам за гипсовата мазилка*ok*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-09 18:20 от Geto.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход