Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!

Публикувано от камелия 
Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
28-08-2011 - 21:44:12
avatar
Реновирахме дървена дограма.
Байцът съдържа асфалт, бензин, нафта, малко парафин, малко восък. Стана чудесен цвят. Отгоре- лак.
И слънцето обезцвети всичко за няма и 3 месеца.
Тъпо и упорито повторихме процедурата, защото цветът е чудесен и цялостното впечатление- също. Само че, резултатът след 3 месечно огряване, пак е същия. Все едно, че не е пипана дограмата 20 години.
Помагайте, ако можете.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
28-08-2011 - 22:52:04
Ей заради такива неща съм против "старите" технологии...повечето неща са лишени от елементарна логика и за куче не струват.Това не е байцване.Напоили сте иначе добрата дървесина с производни на нефта и с времето те или са се разпаднали,или са се изпарили.За това се обезцветява.Байцването е химическа реакция вътре в дървесината.Заради това и читав байц е от 20-30 лева кутията нагоре.С тоя бъркоч,дето като го гледам,не докарва и пет лева за литър,нищо не правите.Купи си нормален байц.Дано не сте увредили дървото...че и това е възможно..
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 09:15:17
Байцовете биват два вида,на водна и на маслена основа.Водните действат повърхностно,а маслените проникват в дълбочина и взаимодействат с дървесината и са подходящи за материал с висока порьозност,напр. дъб или ясен.След този мазен "бъркоч" ,който сте нанесли сте "запечатали "
порите и ще се наложи циклене като паркет.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 11:11:35
21 век сме все пак. Тия "естествени" бъркочи са си чиста проба "изкуственяци", производни на петролната индустрия. Има си подходящи лакове за тази работа. Николов е специалиста, аз просто си намазах стрехите със Сикенс - не са мръднали вече 4 години. 30 лв. кутията, ама ако на всеки 2-3 години трябва да се катеря с автовишка на 3тия етаж ще излезе дявол на магаре.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 11:34:34
avatar
Quote
Boby
21 век сме все пак. Тия "естествени" бъркочи са си чиста проба "изкуственяци", производни на петролната индустрия. Има си подходящи лакове за тази работа. Николов е специалиста, аз просто си намазах стрехите със Сикенс - не са мръднали вече 4 години. 30 лв. кутията, ама ако на всеки 2-3 години трябва да се катеря с автовишка на 3тия етаж ще излезе дявол на магаре.

Благодаря ти.
Явно, ще трябва да тропна с крак.........:g:
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 12:23:08
avatar
Ками, Ками... Ти поне беше от малкото, които обръщаха внимание на моите писаници... Съвет по снимка е трудно да се даде, затова ще ти го дам "по принцип". След като вече сте омазнили дървесните влакна в дълбочина - върху това мазно нищо не може да се хване, което да ви свърши работа. Имате 2 варианта - да си го "освежавате" през 3 месеца или да си смените дограмата и да приложите байцване и лакиране по система. И двата звучат кофти, ама трети няма. А! Има! Да ви писне и да си кажете - така ми харесва!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 13:26:04
avatar
Quote
n.nikoloff
Ками, Ками... Ти поне беше от малкото, които обръщаха внимание на моите писаници... Съвет по снимка е трудно да се даде, затова ще ти го дам "по принцип". След като вече сте омазнили дървесните влакна в дълбочина - върху това мазно нищо не може да се хване, което да ви свърши работа. Имате 2 варианта - да си го "освежавате" през 3 месеца или да си смените дограмата и да приложите байцване и лакиране по система. И двата звучат кофти, ама трети няма. А! Има! Да ви писне и да си кажете - така ми харесва!

За съжаление, не винаги мога да си наложа мнението, та.............ето какво се получи.
Сега, да питам. Това, което виждаш на снимката, е " запечатано" с яхтен лак. Съжалявам, че не снимах един изложен на слънцето перваз, но той си е бял и без блясък, все едно че преди 30г. са го сложили и с нищо не са го третирали.
В случая, яхтеният лак ли не е " хванал" или и за него ще изляза права, че не издържа на слънце? Защото, изглежда перфектно там, където не е огрян от слънцето.eye popping smiley
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 14:14:08
avatar
Първо - аз не съм фен за използването на яхтен лак не по предназначение, макар че тук - таме, не мога да отрека, има добри реализации. Не е здраво захванал върху мазната основа и когато му се подаде слънцето като агресивно въздействие - се получава това, което наблюдаваш. Точния механизъм не мога да ти го опиша технологично, защото (извинявай) заради абсурдното съчетание на двата компонента - нито съм се сблъсквал, нито съм го учил.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 14:31:53
avatar
Quote
n.nikoloff
Първо - аз не съм фен за използването на яхтен лак не по предназначение, макар че тук - таме, не мога да отрека, има добри реализации. Не е здраво захванал върху мазната основа и когато му се подаде слънцето като агресивно въздействие - се получава това, което наблюдаваш. Точния механизъм не мога да ти го опиша технологично, защото (извинявай) заради абсурдното съчетание на двата компонента - нито съм се сблъсквал, нито съм го учил.

За съжаление, както казах, не можах да се наложа, когато се решаваше " реставрирането". И не бях там, когато са направили първите проби. Сега се опитвам да направя уравнение, че да видя какво точно се е получило, защото старата боя е махана с натриева основа, която на свой ред, също е попила в дървесината.*xxx*
Re: Байц, устойчив на слънчеви лъчи. Дайте идеи!
29-08-2011 - 17:19:32
avatar
Онова, което е влезнало в дълбочина не можеш да го отстраниш с нищо. Освен това не съм убеден дали с тези нефтопродукти вече и дървесината не е деструктирала поне повърхностно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход