Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.

Публикувано от Nasko.Stoykov 
Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.
16-08-2011 - 03:16:19
Проблема ми е следния: Какви въпроси да задавам на фирмите занимаващи се с този вид отопление и охлаждане? Кои системи са за предпочитане, отворени, затворени(не че знам разликата), с вода, с антифриз и вода, какви са изискванията за дълбочина на сондажа или дължината на серпентината...а бе с една дума...колкото повече, толкова повече...и като за пълен невежа. Възможно ли е топлопреносителя да е въздух с въздуховоди? Аз все си мислех че става дума за водно отопление(радиатори или подово) Благодаря предварително.
Re: Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.
16-08-2011 - 07:53:23
Колега, има тоооолкова изписано по форумите, че не мож го изчете с дни.
Бързи съвети - не плащай предварително за проект и подобни глупости -проучвания..
Всяка сериозна фирма/бригада си има кой да и смята и аз лично не бих работил(дал гаранция) по чужди картинки.
Бягай от най-ниската цена, но това не значи и да се хвърлиш на най-скъпото.
Ако имаш високи води давай смело на вода-вода.
Може и с въздуховоди, но имаш още един топлообмен (излишен). Става и с направена за случая машина, но е доста по-сложно и вероятността да се обърка нещо >голяма.
Дебита на сондажа не е в пряка зависимост със дълбочината му!
Направи си ВЕС и ще разбереш на колко метра какъв дебит можеш да изкараш с точност над 90%. Струва смешни пари на фона на инвестицията за сондаж определен с багети, магии и догатки.

Ако нямаш високо ниво на водата и се наложи да инвестираш в сонди с дълбочина над 30м, слагай смело една въздух-вода и не се занимавай с глупости. Смисъл в заровените тръби има, само ако е с директно изпарение- медни тръби с фреон. За момента само една фирма ги предлага на достъпни цени. Другото е внос и е х2.
Успех!
Re: Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.
16-08-2011 - 19:49:28
Quote
чаро
Направи си ВЕС и ще разбереш на колко метра какъв дебит можеш да изкараш с точност над 90%. Струва смешни пари на фона на инвестицията за сондаж определен с багети, магии и догатки.
Здравей, какво е това ВЕС ?
Re: Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.
16-08-2011 - 20:25:34
Някакъв "електро сондаж".И на мен ми го препоръчахаНе съм виждал самата апаратура какво представялва,но явно е нещо от типа на геоелектрическите локатори...
Re: Въпрос към специялистите по геотермални източници на отопление и охлаждане.
17-08-2011 - 01:24:58
Чаро, благодаря за съветите. Има неща които може би трябваше да споделя за да улесня отговарящите. Вода има достатъчно. Сондата е бита още когато се е строила къщата и дебита е според изискванията иначе не издават разрешително за строеж(говориме за Канада). Въздуховодите са прекарани и системата е инсталирана. Къщата е в полезрението на сина ми, който иска да я купи, но се притеснявам от тази система на отопление и охлаждане. Утре ще ходиме на оглед и ще запиша поне чие производство е. Исках да мога да задавам адекватни въпроси когато разпитвам на какъв принцип работи и да не изглеждам пълен профан(какъвто междувпрочем съм).
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход