Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет

Публикувано от kallojj 
Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
21-07-2011 - 20:43:31
Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет.Стълбището е подготвено добре.Намира се в Панчарево-София.
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
24-07-2011 - 20:23:12
Абе то сигурно ще се намери кой да се пробва,ама резултата какъв ще е ? На ламинирания паркет се оставя работна фуга ,която пак трябва да се покрива с подходящия силикон и резултата не е кои знае колко естетичен,освен това ти трябва някакъв профил за челната сглобка която няма как да се скрие или оформи иначе ,абе филм е голям, от скромния си опит препоръчвам да се изработят стъпалата от 18 мм мдф основната част,тази върху която стъпваш,а задната може и от 9мм,челата се обработват с роторна фреза,може да се облечат с твърд фурнир или пак направо да се обработят с подходящи лакове лазурен с желания цвят ,полиуретанов за здравина ,отстрани за по голяма естетика се изработва праг с формата на стълбите който се залепя за стената или пак ако стълбите са свободно стоящи се поставят профили за завършеност,ало искаш това може да си го изработиш и от шперплат ама ще трябва и малко шкурене за да го докараш на гладкост и релефsmiling smiley Успех
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
25-07-2011 - 03:51:09


Ето това успях да постигна с бамбуков паркет. Не си играх да обличам вертикалната страна понеже искам да я боядисам в бяло за контраст, но няма никакъв проблем това да стане. Челния ръб е облякан с профил от две части, ако трябва ще щтракна и от близо.
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
25-07-2011 - 13:10:52
А какво ще кажете за облепяне с корк? Или пък корков паркет? Но си мисля, че облепянето ще е по-лесно и с по-малко фира smiling smiley Замислил съм такова упражнение за едно стълбище на мозайка, и искам да ми е комфортно целогодишно smiling smiley
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
25-07-2011 - 22:15:52
Благодаря за коментарите.Не смятам че е много трудно обличането на стълбището с ламиниран паркет.На челата ще има хубава красива лайсна,стълбището е изравнено и подготвено за залепване на ламинираните плоскости.Отсрани за цокъла ще е малко играчка,но с подходящата настроена машинка на 45 градуса според мен няма да е проблем.Самият аз просто нямам времето,и търся някой да го направи.
Nasko-стълбището ти е доста добро.Да,ще ми е интересно да ми изпратиш снимка на челният ръб.
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
25-07-2011 - 22:31:06
Най важно е теб да те радва smiling smiley Аз само казвам моето виждане ,а то е че ламинирания паркет не е наи подходящ за стълби
успех
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
08-08-2011 - 19:21:21
Няма ли някой заинтересован????
Re: Търся някой който може да облече стълбище с ламиниран паркет
09-08-2011 - 23:32:44
Nasko мисля, че ще имаш проблеми с ръбчетата (прагчетата). Бих препоръчал да се сложат алуминиеви прагове за да издържат по-дълго. Можеш да ги залепиш със силикон или подобно лепило и да ги боядисаш. Не съм експерт в областта, но така ми се струва, че ще стане по-добре.

kalloj питай някой, който слага такъв паркет. Не мисля, че ще ти откаже да ти ги направи.

www.multiterm.org, онлайн магазин, камини и печки на дърва
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход