Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Странно изискване на архитект на община

Публикувано от коза в кашон 
Странно изискване на архитект на община
20-07-2011 - 11:39:13
avatar
Отидохме при архитекта на община Аспарухово, Варна, с искане за виза за строеж в празен парцел, на база изваден вече ПУП. В този ПУП са очертани разрешените за строитество граници, които представляват нормалните отстъпи от границите на имота отвсякъде (имота е правилен правоъгълник), с изключение на едно малко петно, където единия съсед е построил гараж на границата, и ние получаваме правото да строим на границата до неговия гараж.
Та архитекта в общината твърди, че било ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (???) залагането на постройка (било то и плевня) в това малко петно, и залепянето на тази постройка до гаража на съседа? Що за глупост? Някой чувал ли е за подобно изискване на ЗУТ, което поне да се приближава до твърдението на архитекта? Ами ако целия ПУП беше опасан с такива "петна", във всяко едно от тях по една кучешка колиба ли трябва да се заложи? Моля някой да ми разясни :-)
Re: Странно изискване на архитект на община
20-07-2011 - 13:45:14
avatar
Quote
коза в кашон
Отидохме при архитекта на община Аспарухово, Варна, с искане за виза за строеж в празен парцел, на база изваден вече ПУП. В този ПУП са очертани разрешените за строитество граници, които представляват нормалните отстъпи от границите на имота отвсякъде (имота е правилен правоъгълник), с изключение на едно малко петно, където единия съсед е построил гараж на границата, и ние получаваме правото да строим на границата до неговия гараж.
Та архитекта в общината твърди, че било ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (???) залагането на постройка (било то и плевня) в това малко петно, и залепянето на тази постройка до гаража на съседа? Що за глупост? Някой чувал ли е за подобно изискване на ЗУТ, което поне да се приближава до твърдението на архитекта? Ами ако целия ПУП беше опасан с такива "петна", във всяко едно от тях по една кучешка колиба ли трябва да се заложи? Моля някой да ми разясни :-)

Как сте получили правото.
С декларация или по друг начин.
Наистина е странно.
Можеш ли да пуснеш графичната част на ПУПа

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Странно изискване на архитект на община
20-07-2011 - 15:49:19
Май не сте се разбрали.По-скоро е ставало дума за задължителните линии на застрояване.
Re: Странно изискване на архитект на община
20-07-2011 - 16:38:54
А! И аз там се боря! :]
Re: Странно изискване на архитект на община
21-07-2011 - 00:31:13
avatar
Купувачо, къде си ти ?
Re: Странно изискване на архитект на община
21-07-2011 - 00:33:38
avatar
Ами, така ни извадиха ПУП-а от общината. Ние имаме парцела от няколко години, предполагаме че предишният собственик е разрешил строене на границата. Ще видя дали и къде мога да сканирам.

Quote
OwnerBG
Quote
коза в кашон
Отидохме при архитекта на община Аспарухово, Варна, с искане за виза за строеж в празен парцел, на база изваден вече ПУП. В този ПУП са очертани разрешените за строитество граници, които представляват нормалните отстъпи от границите на имота отвсякъде (имота е правилен правоъгълник), с изключение на едно малко петно, където единия съсед е построил гараж на границата, и ние получаваме правото да строим на границата до неговия гараж.
Та архитекта в общината твърди, че било ЗАДЪЛЖИТЕЛНО (???) залагането на постройка (било то и плевня) в това малко петно, и залепянето на тази постройка до гаража на съседа? Що за глупост? Някой чувал ли е за подобно изискване на ЗУТ, което поне да се приближава до твърдението на архитекта? Ами ако целия ПУП беше опасан с такива "петна", във всяко едно от тях по една кучешка колиба ли трябва да се заложи? Моля някой да ми разясни :-)

Как сте получили правото.
С декларация или по друг начин.
Наистина е странно.
Можеш ли да пуснеш графичната част на ПУПа
Re: Странно изискване на архитект на община
21-07-2011 - 10:07:13
кметство Аспарухово. Аз съм вече на разрешително за строеж. Ако мога да помогна с нещо по това, което съм правил, питай. Конкретно по тази тема нямам идея.
Re: Странно изискване на архитект на община
22-07-2011 - 21:13:59
Ех тоя арх.Г.winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход