Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

срокове по ЗУТ

Публикувано от Купувач 
срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 13:46:08
Тези дни ми се наложи да се сблъскам със сроковете за одобрение на проект и издаване на разрешително. Четейки ЗУТ с особен интерес забелязах, че с доклад за съответствие мога да получа разрешително за строеж за ... 14 дни!

"Съгласуването на идейния проект се извършва в едномесечен срок от постъпване на писмено искане, а в случаите по чл. 142, ал. 2 - в 7-дневен срок."
" Инвестиционните проекти се одобряват или се отказва одобряването им от органа по чл. 145:
1. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) при изготвена оценка по чл. 142, ал. 6, т. 2 - в 7-дневен срок от внасянето им;"

"Разрешението за строеж се издава едновременно с одобряването на инвестиционния проект, когато това е поискано в заявлението."

Някой постигал ли е такъв срок? :] Легално. :] За Варна.
Re: срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 15:28:40
avatar
Quote
Купувач
Тези дни ми се наложи да се сблъскам със сроковете за одобрение на проект и издаване на разрешително. Четейки ЗУТ с особен интерес забелязах, че с доклад за съответствие мога да получа разрешително за строеж за ... 14 дни!

"Съгласуването на идейния проект се извършва в едномесечен срок от постъпване на писмено искане, а в случаите по чл. 142, ал. 2 - в 7-дневен срок."
" Инвестиционните проекти се одобряват или се отказва одобряването им от органа по чл. 145:
1. (изм. - ДВ, бр. 65 от 2004 г.) при изготвена оценка по чл. 142, ал. 6, т. 2 - в 7-дневен срок от внасянето им;"

"Разрешението за строеж се издава едновременно с одобряването на инвестиционния проект, когато това е поискано в заявлението."

Някой постигал ли е такъв срок? :] Легално. :] За Варна.

Легално за 6 дни в София.
Без ДУПлащане.
Май зависи от надзорника най вече.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 16:07:58
Две седмици е напълно реалистичен срок почти навсякъде в София и около нея.
Re: срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 16:26:24
А за Варна? И за зона Б по ЗУЧК?
Защото се започна една комедия, като например че имали срок и за ..."входиране на проекта".



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-19 16:28 от Купувач.
Re: срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 18:16:01
Проектите навсякъде са по един и същ закон и по една процедура.Не е възможно архитектът ти да не знае за колко време горе-долу минават.
Re: срокове по ЗУТ
19-07-2011 - 19:43:24
Не само архитекта, но и надзора не искат да правят предвиждания.
След като казах, че ще си търся сроковете по закон и ако ги надхвърлят съм готов с жалбата до ДНСК, утре съм поканен при архитекта на района. :]
Освен култовия "срок за входиране на документите", не мога да се сдържа да спомена, че съм "първият, който иска едновременно одобрение на проект и разрешително и после като не ми дадат разрешително какво ще правя". Опитвам се да бъда мил, но ми е все по-трудно. :]
Благодаря за информацията за София. Ще я използвам.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-19 20:01 от Купувач.
Re: срокове по ЗУТ
08-08-2011 - 13:11:33
Да внеса яснота по сроковете ... по община Варна.
Срокът по ЗУТ с доклад от 14 дена го спазват (услугата е с номер 9072). Но!!!! наистина имат "входиране на проекта" със 14 дневен срок. "Услугата" я водят с номер 90721 и има срок още 14 дена. Както може би се досещате така услуга няма описана на сайта на община Варна. Ходих до секретаря на кметството да търся правда и накрая ... си стиснахме ръцете, че това чудо е направено за да си удължат законния срок. Въведено е с наредба на общинските съветници, но е по предложение на администрацията.
Не знам колко ще ме държи емоцията, но ако е по-продължително може заради спорта да проверя какво точно ще реши съда по тази общинска наредба. :]
Re: срокове по ЗУТ
08-08-2011 - 13:23:28
Имай предвид,че ще трябва да доказваш интерес пред съда.
Т.е. че с текстовете на наредбата са засеганти твои интереси и трябва да доказваш какви.
Простото противоречие на наредба с някой закон вече не е достатъчно.От около година има едно тълкувателно решение,което казва,че е необходимо да се доказва интерес.
Re: срокове по ЗУТ
08-08-2011 - 13:40:13
Това с интереса съвсем не е проблем в случая. Сблъсках се с тази български административен феномен защото имам интереса да си построя къща край Варна. :]
Лошото е, че пак не получих услугата, която искам. Поради некомпетентност или нарочно. Което ме вбесява еднакво силно. Сега пак трябва да ходя за да си получа входящ номер за услуга 9072 и да си броя дните по ЗУТ. Но явно трябва да се ходи навсякъде с един наръч закони и наредби, за да може човек на място да раздава шамарите.
Re: срокове по ЗУТ
11-08-2011 - 10:38:16
avatar
Quote
Купувач
Това с интереса съвсем не е проблем в случая. Сблъсках се с тази български административен феномен защото имам интереса да си построя къща край Варна. :]
Лошото е, че пак не получих услугата, която искам. Поради некомпетентност или нарочно. Което ме вбесява еднакво силно. Сега пак трябва да ходя за да си получа входящ номер за услуга 9072 и да си броя дните по ЗУТ. Но явно трябва да се ходи навсякъде с един наръч закони и наредби, за да може човек на място да раздава шамарите.

Дай линк към въпросната наредба.Стана ми интересно.Има още няколко странни наредби, и е добре да ги съберем на едно място и да направим пътеводител на прее.......ния собственик.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход