Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Интересна оферта за къщи !

Публикувано от lbi 
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 19:36:23
Никой,който държи на качествена изолация,няма да си налепи къщата със стиропор.Което до голяма степен обезсмисля въпроса за цената му...
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 21:44:48
Ти ме уби бе Салвадоре. Мислех да слагам 10 см ЕПС, намерих вата 10 см 3-4 пъти по евтина от ЕПС-а, ама хората викат - за 10 см вата - сайдинг. Толкова дебела вата трудно ще направи равнинност (още повече, че е и втора употреба). К'во да си налепя, като държа на качествена изолация?
Re: Интересна оферта за къщи !
07-07-2011 - 22:08:51
Предубеден съм към тоя материал.Абсолютно нищо не се пести при монтажа му,в сравнение със сайдинга,а като трайност са несравними.
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 07:50:07
Аз не съм предубеден за сайдинга от цената, а от това, че не ми харесва. Говоря за виниловия. Дървения иска много поддръжка, а за 3 етажа да правя скеле през няколко години за лакиране - не става.
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 15:49:15
Quote
фло
Що се касае до това,че в слоя вата,който е поставен в средата на зида ,може да кондензират водни пари това е принципно невъзможно.
И какъв е този "принцип", ако не е тайна?
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 16:08:26
Любо, не се ли отказа вече да "спориш" с Фло? Безнадежден случай, дано поне не подведе други с профанщината си.
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 16:37:20
Quote
Boby
дано поне не подведе други ....
*beer*
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 16:41:23
Quote
personall
Quote
bulhomes
Quote
personall
Quote
bulhomes
Що бе? Мойта 300 кв.м. излезе около 60 000 лв. И не съм пестил от нищо - изолиран фундамент, дренаж, шперплат под циглите, циглите Тондах, тухлите Форати... И с фирма съм я правил.


300 кв. м. използваема площ или 300 кв.м. с покрива и т.н. smiling smiley Да се върнем пак към началото. smiling smiley

90 кв.м. на първия етаж и по 110 кв.м. на втория и трети етажи. За сефте чувам площта на покрива да се смята към РЗП-то.
=======================

smiling smiley Значи 60 000 лв. без покрив. За да е съвсем ясно. smiling smiley

Здравейте строители,smiling smiley

Добра тема сте подхванали.

Но когато груб строеж са предлага от 80 до 160 евро/м2 - има доста голяма разлика, не мислите ли? Що не се разберете, за да духнете под опашката на измамниците? Груб строеж без покрив коментирате… майтап да става.

И не сте ли забелязали, че има търсене на къщи край столицата?

Селски къщи има строени през 60-70-те, когато господ ходеше сред хората. Но тези татови къщи никой не ги предпочита вече, щото са остарели, на гредоред, текат и т.н. – амортизирани. Търси се нещо до около 150 м2 РЗП, но новичко с неголямо дворче на 15-20 километра от града. А такива предложения няма. Строителите искате терена, проекта, тока, канала, водата, пътя и разрешителното и т.н квото още се сетите – оправени. А парите - да са на длан – да се впишат във философията на грубия ви строеж без покрив…/шеговито/winking smiley

Уважаеми строители, smiling smileyщом се търсят къщи, защо не строите къщи? Купете земята, произведете къщите и ги предложете – на груб строеж или под ключ. Има ли стока – тя си намира купувача. Банкера, като види стоката – по-лесно заем ще даде на купувача и нещата стават съвсем, съвсем други.

Успех в строителството*ok* , вместо в правенето на офертни разходи за колекционери. Така ще отклоните и парите към вас, вместо към измамниците, дето го докарвали до първите плочи.

Прав ли съм, или нещо бъркам?*huh*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-08 16:52 от Shtirev.
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 16:47:37
Защото това нещо ще струва 150-200 000 евро със земята, а търсенето е на цена като за апартамент по комплексите. Ами не става. Като не ти харесват старите къщи от 60те, строиш си сам, няма кой да ти построи и предложи на цена като за стара къща.
Re: Интересна оферта за къщи !
08-07-2011 - 17:19:46
Quote
Boby
Защото това нещо ще струва 150-200 000 евро със земята, а търсенето е на цена като за апартамент по комплексите. Ами не става. Като не ти харесват старите къщи от 60те, строиш си сам, няма кой да ти построи и предложи на цена като за стара къща.

Не ми се спори с Вас, Boby.

Как я докарахте цената на къщичка с дворче 150 – 200 хиляди евро? Несериозна оферта с 50 000 евро разлика. winking smiley

Аз казвам РЗП 150 м2 Х 150 лева за м2 груб строеж – това са до 30 000 лева. Прибави 40 000 лева за 400-500 м2 земя – станаха 70 000 лева. 30 000 лева за довършителни работи – станаха 100 000 лева. Ето ти един панелен в младост за 40 000 евро и като доплати малко собственика – и сметката ще излезе до 60-70 хиляди евро максимум.

Какви 150-200 хиляди евро Ви гонят Вас? Не говорим за къща на Доган или С. Трифонов.

Затова хората търсят по четирийсе оферти, щото много лъжливо говорят някои и подкопават доверието в строителите. А парите за добрите строители отиват при измамниците за първите плочи на инвеститорите.*stop*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2011-07-08 17:25 от Shtirev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход