Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re: Как се прави камина?
01-02-2012 - 16:46:40
avatar
Quote
miro64
Ох обутия .. :Д :Д :Д Ти, за да ми помогнеш трябваше да ми дадеш банковата ти сметка да ти пратя 500-600 лв. :Д Казах ти щом няма да си полезен недей да ни вредиш на темата.. Говоря ти като на нормален и разбран човек... *stop* А, че съм "Бос" по темата камини да така е точно за това търся помощ. И между другото щом си се нагледал на такива хора като мен си правя извода, че си доста добър в работата си ни никога не си имал неизпълнена поръчка и никога не си напускал работното си място преждевременно.. winking smiley

Не можеш да ми забраниш да пиша във темата ,и не виждам със какво ти преча да си правиш камината *pardon*а останалото което си написал е бла,бла,бла.
Re: Re:чертеж на зидина камина
03-03-2012 - 06:14:19
Quote
miro64
моля даите идея за зидина отворена камина

ето ти идея smiling smiley

http://www.zidkam.com/saveti.htm

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камини



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-03 06:15 от satansho.
Re: Re:чертеж на зидина камина
04-03-2012 - 17:44:12
avatar
*write*Изчисленията са перфектни за ДУПКА В НЕБЕТО и ефективно затопляне на атмосферата.:}Браво на добрият чичко с идеите.*ok*
И да не забравите да зидате огнеупорните тухли с ФЛЕКС лепило без значение може каквото ви попадне и също така да залеете всичко с бетон около огнището за да не се разпадне зидарията -така каза добрият чичко.:}



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-03-04 17:55 от MASTERCAM.
Re: Re:чертеж на зидина камина
04-03-2012 - 22:18:49
Аз пък бих задал тука въпроса ,който ме занимава доста време.Кое има по-добра ефективност купешката метална камина или добре направената класическа от тухли? Махам цената като елемент за прегледност. Купешките камини имат ограничения в размера например.Не можеш да вържеш едно гърне боб над огъня или някоя тенджура да събереш очите на гостите,да хвърлиш едни метровки и чукани представителни. Но пък има купешки, дето горят 15 часа с едно зареждане.А,де ! Дилема!smiling smiley
Re: Как се прави камина?
04-03-2012 - 23:00:15
Фло, тази работа е доста индивидуална. Аз мислех за открита зидана камина. Но това е само за гъдел от дъжд на вятър. А прахоляк, пушек, не не е за мен. Ще си сложа готова като на СтефанБ ако не мога да мятам еднометрови цепеници, а гърнето няма къде да висна. Такава работа ще си направя в двора от вън. Замислил съм малка пещ за агънце или пица и открита камина за скара. Подариха ми едно чудно BBQ с грил за пиле и още др. гъдели ама е на газ. Не го ща, дървените въглища са класика. Това вътре насред хола да се готви като на оджак е малко как да кажа залитане.
Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Как се прави камина?
05-03-2012 - 00:24:40
Geto,не знам, представям си една голяма зидана камина с големи горящи кютюци и над тях окачена виси тенджера/не знам как се нарича/с вкусотии,миришки и лек пушечен аромат . Аз хола го нямам за хол ,ами за дневна/35 м2/. Триумя се щото съм дигнал комина с вътрешни размери 50 х 25 см.,но започва от таванната плоча нагоре или размера за голяма зидана камина го имам.Въпроса е дали може да стане толкова ефективна като купешката.Примерно голямата камина гори големи дървета,което е по-евтино от рязаните и цепените по размер за купешките камини.Все пак хамалогията си е голяма.
Re: Как се прави камина?
05-03-2012 - 04:37:57
Живях известно време в къща с такава открита камина. Наистина изживяването на живият огън е голямо ама прахоляка прониква на всякъде. Опушваш се като скумрия и от миризмата няма спасение. За ефективност хич да не говорим. Инак хол, дневна, всекидневна все тая. Спомням си като дете често преспивах по овчарските колиби из Балкана та оджака с черната верига и врящото котле са ми добре познати. Също и пушека, като се дигнеш от нара горната част на тялото се скрива в него. Ама на романтика smiling smiley Но на кой както му харесва.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Как се прави камина?
05-03-2012 - 07:59:38
Фло, този отвор като площ е с добро сечение, но не е добре като съотношение на страните или по скоро е на границата на допустимото 2:1. Въпреки това може да изградиш голяма и хубава камина с отворено огнище, която може да отоплява въпросното помещение само помощно, но не като основно, все пак сме в 21 век smiling smiley. Ако искаш добра ефективност, вземи си метална чугунена камера, по възможност с керамика в огнището.
Може в малка степен да увеличиш КПД-то на камината, като направиш метално було с иноксова тръба, но въпреки това лично аз не смятам, че си заслужава вложените средства. Имам такъв и го ползвам непрекъсното и затова мога да твърдя КАТЕГОРИЧНО и от първо лице! Прибълбукванията на копипейстери като Драгомир изобщо няма да ги коментирам smiling smiley

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камини
Re: Как се прави камина?
05-03-2012 - 08:12:56
avatar
Quote
satansho
Фло, този отвор като площ е с добро сечение, но не е добре като съотношение на страните или по скоро е на границата на допустимото 2:1. Въпреки това може да изградиш голяма и хубава камина с отворено огнище, която може да отоплява въпросното помещение само помощно, но не като основно, все пак сме в 21 век smiling smiley. Ако искаш добра ефективност, вземи си метална чугунена камера, по възможност с керамика в огнището.
Може в малка степен да увеличиш КПД-то на камината, като направиш метално було с иноксова тръба, но въпреки това лично аз не смятам, че си заслужава вложените средства. Имам такъв и го ползвам непрекъсното и затова мога да твърдя КАТЕГОРИЧНО и от първо лице! Прибълбукванията на копипейстери като Драгомир изобщо няма да ги коментирам smiling smiley

Копипейстер ли,ами погледни си форума Станиславчоооо.Всичко е копипейст от нета дори и таблиците които раздаваш и предлагаш за верни.:}

Какво ще каже Арександър Тарасов от гр. Омск за това че му ползваш снимките в твоя форум без негово изрично разрешение -Копипейстер .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-05 08:32 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
05-03-2012 - 10:25:36
Драгомире=Мастеркам=Бард детската градина е на друг адрес - бгремонти.цом
Ще те помоля да не спамиш повече темите на хората, и да не се чустваш длъжен да коментираш . Особенно, когато е видно че не искаш да бъдеш полезен на никой.
Отношението ти към колеги и въобще към хора които не ти дават пари, е добре известно на всички както в българските, така и в руските форуми.
Колкото до това, кой какво би казал е добре да се чуе самия човек, а не ти който си никой да се правиш на много оборотен и да подсказваш какво би каазл този или онзи. Ако не си разбрал, форумите са средство за комуникация и/или взаимощ както и в някои случаи за реклама. Разбира се, знам че ти е трудно, но тези неща за щастие не зависят от тебе, нито от форума в който незнайно защо си толкова "отзивчив", "словохотлив" и "изчерпателен" и "добронамерен". Все качества които без кавичките не демонстрираш в никой друг форум. Даже обратното, опитваш се едва ли не да насадиш мнението, че всички останали форуми са за невежи и несериозници.... Странен е контраста който демонстрираш в дъжанието си обаче в чуждите форуми, в които твърдиш че участваш "от създаването им" - имаш всичко на всичко 50-на поста за толкова години. Това само по себе си подсказва, че си прост консуматор на информацията и копипейстер без никакво въображение. А съдържанието на писанията говори, че предимно си правиш реклама. Начина по който изграждаш камините си - 1:1 от руските чертежи и техники е направо смешно ученически. Само че каминостроенето, изисква и голяма доза въображение, не само копиране. Но явно ти е рано за този урок все още.
За пореден път ти пожелавам да извървиш успешно пътят към добрият човек, който съм сигурен, че спи нейде дълбоко в тебе. Успех !

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Камини



Редактиран 10 път(и).Последна редакция на 2012-03-05 12:18 от satansho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход