Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re:чертеж на зидина камина
28-01-2012 - 13:59:13
моля даите идея за зидина отворена камина
Re: Re:чертеж на зидина камина
28-01-2012 - 19:35:09
avatar
Зидана камина със вградена горивна камера или зидана камина със традиционно открито огнище? И за какво ти е чертеж нима ще се справиш сам със изграждането?

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Как се прави камина?
29-01-2012 - 16:06:50
Ако има чертеж какво ще му попречи да се справи?На теб зидана отворена как ти звучи,и на горивната камера какво и е отвореното?
Re: Как се прави камина?
29-01-2012 - 16:43:08
Не виждам защо да не се справи...само дето сканираните книги с подобни схеми са ми някъде на дискове и в момента не мога да му помогна...
Re: Как се прави камина?
29-01-2012 - 18:53:58
avatar
Quote
stenmark
Ако има чертеж какво ще му попречи да се справи?На теб зидана отворена как ти звучи,и на горивната камера какво и е отвореното?

Както го четеш ,камини зидани със огнеупорни и обикновенни фасадни тухли без допълнителна облицовка със традиционно отворено огнище, същите със вградена горивна камера.Или камина със отворено традиционно огнище със последваща облицовка от скални материали същата но със вградена горивна камера било то чугунена или стоманена.
Сега смилаш ли го под скалпа.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-29 18:55 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
29-01-2012 - 18:56:35
avatar
Quote
salvador
Не виждам защо да не се справи...само дето сканираните книги с подобни схеми са ми някъде на дискове и в момента не мога да му помогна...

Е щом така мислиш изравяш ги и му ги пращаш да си чете и да си зидка.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-29 18:57 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 09:13:43
MASTERCAM ....Добре работиш,обаче си страшно комерсиален и не знам си мислиш че твойте умения са като ядрена физика.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 10:36:39
avatar
Quote
stenmark
MASTERCAM ....Добре работиш,обаче си страшно комерсиален и не знам си мислиш че твойте умения са като ядрена физика.

Нещо лошо ли има във това да си комерсиален ,моите умения ги показвам там където трябва и нямат нищо общо със ядрената физика.
Няма нищо лошо човек да си майстори разни дреболии в къщи и аз го правя когато имам време но да тръгнеш да правиш топлотехнически съоръжения без необходимите познания е най малкото глупаво. Проба грешка,проба грешка ами давайте тогава действайте и успех.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 11:03:21
Аз не давам как се прави,а и не бих понеже не това ми е професията.За човек като тебе който знае как става логичното би било или да даде съвет за изпълнението.Обаче не става така,а следват само закачки не така,или мислиш ли че можеш дасе справиш.Това не е онзи форум в който си модератор и тук хората си помагат кой с колкото може.Всеки четяш съветите сам преценя дали да ги следва или не.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 11:08:30
Стаята е 4х4.5м. Комина е 20х20 см. Иска ми се камината да е ъглова и да е с открито огнище. Камината ще се използва няколко пъти в годината, няма да се разчита на нея да отоплява стаята.. Идеята ми е да изградя битова стая с множество трофей, дърворезби и др. в която липсата на една камина ще се усеща. Доколкото за изграждането MASTERCAM ако се наложи ще има "проба грешка,проба грешка", но просто искам да си я направя сам, защото Майсторчета като теб не ми вдъхват доверие ... Благодаря ви предварително!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход