Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re: Как се прави камина?
21-01-2008 - 15:13:55
180 кв.м да отоплявате с 8 кубика дърва си е мечта!Да не би да сте ескимоси или ТЕЦ-а да работи заедно с камината?Сетих се за вица за чукчите:Москов4анин имал приятел чук4а и казали по ТВ-то,4е при тях е -35.Звъни той на приятеля си чукча и го пита:малеееее,верно ли при вас е -35?Чукчата:аааа не е,-25 е!Абе как бе,сега казаха,4е точно във вашия град е -35.Чукчата:ааааааааааааааа,те са казали явно външната температура,у дома е -25smiling smiley
Не вярвам камина с въздуховоди да постигне 20 градуса в един дом,освен домът,ако не е в Гърция или не си шеф на горското....smiling smiley
Re: Как се прави камина?
21-01-2008 - 16:57:43
Може да отоплява , има специални горивни камери за целта с такъв топловъздушен топлообменник с вентилатор . Към него се монтира канален разпределител и въздуховоди
Re: Как се прави камина?
21-01-2008 - 21:37:08
venciev,
не само че може,но и съм правил!!!!! ....а и има топлопроводна система която може да пренесе топъл въздух на разстояние 15 метра от камината и то с почти 100-120 градуса !!!!
Re: Как се прави камина?
22-01-2008 - 09:59:10
Добре де arimanus - нали това е форум - да се споделят и обсъждат идеи. Защо не споделиш сайта си, за да видим каква ти е идеята, има ли доволни хора, които вече се топлят по твоя начин... Не схащам участието ти във форума - само недомлъвки че си измислил нещо страхотно....и нищо конкретно
Re: Как се прави камина?
22-01-2008 - 12:39:18
bulhomes,не съм го измислил аз а хората още преди няколко стотин години-аз само маааалко съм го осъвременил !
а инали се сещаш,че идейките като си ги имаш и си си създал нещо...ми малко гадничко би било някой да се жъзползва от тях...при положение че си си блъскал главата с години да доусъваршенстваш нещо!
Съжалявам ако не ти изнася,но това е полойението!
А що се отнася до участието ми във форума-ами не разбирам какъв ти е проблема ????
когато мога помагам със съжет,а понякога може да се случи да помогна и с работа ....аз съм практик,приятел....не съм теоретик!!!!!!
Не ми пука кой какво си мисли,но....аз съм се трудил достатъчно за да подобря технологията на топлопроводната система.....от къде на къде трябва да позжоля на някои си да се възползва безплатно тот тожа ...трябжа да се яде брато,нали ??????
Sorry за това,че сам малко дръпнат,но това е положението !
Re: Как се прави камина?
22-01-2008 - 22:58:14
Нали знаеш, че в България не се цени авторското право. Тук не видях да си помогнал на някой със съвет. ОК - сега ще строя - сметни за каква сума и как ще ми направиш отоплението- 200-250 кв.м на 2 етажа - предполагам 2-3 стаи на 1-я етаж и 3-4 на втория. От няколко поста по-нагоре излиза, че трябва да очаквам 10-12 кубика дърва да ми стигнат. И най-важното - не искам по въздуховодите да се чува от стаята с камината по другите стаи. Кажи цена, подписваме договор, правиш го, изпробвам го една зима и ако всичко е така както твърдиш ти плащам и 20% отгоре. Ако не съм доволен си обираш каквото можеш и няма да ти искам пари за ремонтите свързани с изграждането на нова отоплителна инсталация във вече завършена къща. Айде сега да видим дали ти стиска.
Re: Как се прави камина?
22-01-2008 - 23:10:21
А как ще продадеш продукта си, като е толкова секретен, само с биене в гърдите че си велик изобретател ли ?
Фирмите отдавна предлагат и хората отдавна ползват отопление на камина с въздуховоди ( включително и мой приятел)
Защо трябва пък на тебе да се доверявам ?

Я прикачи тука снимка на патентното си свидетелство за изобретение дето казваш че имаш от Италия

ПС - на лично съобщение получих от тебе само мижава снимка на 1 каминка дето всяко хлапе може да свали от нета. Ега ти офертата.....
Re: Как се прави камина?
23-01-2008 - 07:54:27
bulhomes,не би ме треснало изпълнението ти,но ще трябжа да чакаш ред ...а за Петар....не знам защо така сте се настървили и двамата срещу мен ?????По въпроса за помощта-ами съмнявам се силнмо и вие двамата да сте помогнали кой знае колко на който и да било ама ...нейсе...и Petar-камината която си видял когато ти отговорих излиза със всяко мое съобщение ...не съм ти пращал специално....ипатентното ми свидетелство ни най-малко не те интересужа (а ако искаш потърси го ....6тре ти дадат инфо от патентното ведомство на страната)Номера му е JH37684-55-A :g:
Re: Как се прави камина?
23-01-2008 - 09:51:04
Въздуховодите метални ли са или пвц ?
Re: Как се прави камина?
23-01-2008 - 16:38:15
Не мисля и не се мъча да помогна на никой. Тук споделяме мнения и идеи. Има специалисти, като filmatoplo, които помагат с каквото могат (на мен лично ми помогна..)
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход