Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re: Как се прави камина?
17-01-2008 - 16:53:41
иван,
дай ми e-mail за да ти пратя!
Re: Как се прави камина?
17-01-2008 - 17:05:45
Petar,
за това говоряsmiling smiley
съвършенната система е само на топъл въздух!!!
За съжаление отскоро съм в БГ и нямам предстажа коя фирма какво извършва...
...но със сигурност знам,че имам патентожана (и то в Италия)система за пренос на жъздух до 15 метра от камината с темперетурта 125 градуса.Ако ви интересужа-обадете се за да ви обясня по-подрибно
e-mail:kdragolova@abv.bg или ако искате на мобилен:0878213901-Цветан
Re: Как се прави камина?
17-01-2008 - 19:01:46
без коментар!!!!
Перфектното решение за БГ!!!
Re: Как се прави камина?
18-01-2008 - 03:18:06
По въздуховодите не се ли пренася и звука...
Re: Как се прави камина?
18-01-2008 - 10:13:01
Моля пратете нещо на xsveti@abv.bg ще ви бъда благодарен .
Re: Как се прави камина?
18-01-2008 - 16:17:15
bulhomes,
за тази цел си има изолация на топлопреносната мрежа
:crazy:
Re: Как се прави камина?
18-01-2008 - 22:15:54
arimanus

Хайде моля ти се и на мене petarbel@abv.bg

Става дума за въздуховодно отопление с камина във дневна 32м2 на 1 етаж , вуздуховоди до 2 стаи (35м2 общо) на 2 етаж на къщата.

Ако може и линк да дадеш за "твоята" система - ще е перфектно.

LKK
Re: Как се прави камина?
20-01-2008 - 11:10:30
arimanus

и при мен предстои решаване на задачета с отопление.
Харесва ми идеята за камина с въздуховодно отопление, и смятам че идеята е пeрфeктна.
Това, което не ми е ясно е системата с въздуховоди и тяхното изпълнение. Ще съм ти благодарен за линк или инфо на lubo.kostov@abv.bg
Re: Как се прави камина?
21-01-2008 - 13:34:08
arimanus,
Ще ти бъдя благодарен, ако изпратиш и на мен материал, положението е същото като при Petar, но с тази разлика, че дневната е около 60 м2.
е-майла ми е ivan.strahilov@gmail.com

Благодаря!

Re: Как се прави камина?
21-01-2008 - 14:35:18
Бих искала да споделя мнението се за отоплението с камина. Това е перфектна и незаменима топлина и уют.
Живея в къща, която се отоплява с камина, без водна риза, а с въздушна вентилация, която отопля както първия етаж/80кв.м/, така и втори /100кв.м/ . Камината е самопочистваща се, изключително икономична 8куб.м.дърва са достатъчни за зимния период. Терморегулатор регулира силата на вентилационния процес. Камини "Дювил" не биха се похвалили с такъв висок коефициент на полезно действие.
Преди всичко, когато се решите да поставяте камина, посетете дом, където има инсталирана такава, за да се убедите в пълноценното и действие, защото на картинка и снимка всички са красиви, но не и функционални.
Ако някой прояви интерес, ще му дам тел. на човека, който направи моята, а той ще ви заведе първоначално да видите направена и работеща камина, за да се уверите във функциалността и'.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход