Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се прави камина?

Публикувано от Slade 
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 11:13:56
avatar
Бъркаш форумите за направисамковци си има форум "Направи си сам" там могат на воля да питат кое и как става стига някое от компетентните и знаещите да прояви желание да показва.Пак повтарям никой не е длъжен да отваря училища или курсове за преквалификация по форумите.
Има си майстори за целта като искаш камина търсиш майстор ,ако нямаш средства за майстор изчакваш докато събереш .

Този форум си е чиста проба комерсиален брокерски за каква взаимопомощ говориш ,ще я търсиш във "Направи си сам" където доста често влизаш.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-30 11:15 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 11:21:31
avatar
Quote
miro64
Стаята е 4х4.5м. Комина е 20х20 см. Иска ми се камината да е ъглова и да е с открито огнище. Камината ще се използва няколко пъти в годината, няма да се разчита на нея да отоплява стаята.. Идеята ми е да изградя битова стая с множество трофей, дърворезби и др. в която липсата на една камина ще се усеща. Доколкото за изграждането MASTERCAM ако се наложи ще има "проба грешка,проба грешка", но просто искам да си я направя сам, защото Майсторчета като теб не ми вдъхват доверие ... Благодаря ви предварително!!!

Ами направи си я нали можеш и знаеш ,вместо да просиш на готово запрятай ръкави и почвай проба грешка, проба грешка докато ти светне че тези неща не са като да си сковеш кокошарник на село.
Или най добре си вземи молив и тетрадка и отиди във накоя от фирмите за камини там ще ти обяснят всичко подробно е може и да не ти обърнат внимание щото са комерсиални ама нищо пробвай.*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-30 11:25 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 13:06:31
Явно няма работа и поръчки за камини може да почакаш лятото май тогава се търсят повече щом толкова си активен по форума.Аз поме съм в отпуска/6м. бях в командировка/ ...Относно да ли си помагат хората тука е направо смешно,явно не ти се нрави такива форуми.
Re: Как се прави камина?
30-01-2012 - 13:12:27
avatar
Quote
stenmark
Явно няма работа и поръчки за камини може да почакаш лятото май тогава се търсят повече щом толкова си активен по форума.Аз поме съм в отпуска/6м. бях в командировка/ ...Относно да ли си помагат хората тука е направо смешно,явно не ти се нрави такива форуми.

Винаги съм активен и зиме и лете и си имам работа достатъчно не се опраквам във момента е много студено а работа ми е във едно Снаропланинско село така че ,не си ти човека които ще ми държи сметка кога и как ще работя.

Така няма да ме накараш да покажа нищо интересно за теб и останалите слухтари по форумите.*stop* Но нямам нищо на против да си чешем езиците докато си чертая в къщи на топло.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-30 13:24 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
31-01-2012 - 00:26:04
Обаче пък е забавно с майстора на камините. Ще го изпреваря, въпреки, че съм сигурен, че ще помогне на човека. Миро, наистина не е ядрена физика да си направиш камина. Отвора на камината трябва да се отнася към отвора на комина 7:1. Тоест при теб с комин 20х20 (400 кв.см) отворената част не бива да ти е по-голяма от 2800 кв.см. или грубо казано квадрат със страна 52,9 см. Другото правило е да има димен зъб - комина да не гледа напряко към огнището.


Няма как да ти гарантирам, че това е правилно, защото това съм го чел от форумите и не съм го правил, но поне ако ще го правиш на "проба-грешка" можеш да почнеш от тук. Сигурен съм, че майстора ще ме поправи ако бъркам някъде.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-31 00:26 от bulhomes.
Re: Как се прави камина?
31-01-2012 - 02:05:23
avatar
Булхомес няма да помогна категорично ето и причината.

Стаята е 4х4.5м. Комина е 20х20 см. Иска ми се камината да е ъглова и да е с открито огнище. Камината ще се използва няколко пъти в годината, няма да се разчита на нея да отоплява стаята.. Идеята ми е да изградя битова стая с множество трофей, дърворезби и др. в която липсата на една камина ще се усеща. Доколкото за изграждането MASTERCAM ако се наложи ще има "проба грешка,проба грешка", но просто искам да си я направя сам, защото Майсторчета като теб не ми вдъхват доверие ... Благодаря ви предварително!!!

Нека да ползва това което си му показал ти ,ще стане още по забавно.:]

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-31 02:06 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
31-01-2012 - 11:12:32
MASTERCAM защо като няма да ми помогнеш се занимаваш с темата? Вече разбрахме всички ти си единствения и най-добрия майстор... Ами ако ти звана и те извикам и ти поставя задачата и не можеш да я изпълниш? Като казах, че "Майсторчета като теб не ми вдъхват доверие" имах предвид, че в живота съм си се сблъсквал с доста майстори и от много малко съм останал доволен. Затова вместо да ги викам и да ги гоня от известно време реших сам да си изпълвам фантазиите. Та молбата ми към теб е ако ще помагаш помагай, ако не не поствай простотии!!!!
Re: Как се прави камина?
31-01-2012 - 12:00:44
avatar
Помага се на хора които знаят как да си поискат помощ а на такива тарикатчета като теб съм се нагледал и наслушал също така се помага на хора които имат минимален опит но ти си боооос много бос по материята и крайният резултат ще е плачевен .

Все пак ти пожелавам успех във предварително обреченото на неуспех начинание.

Камини ,пещи-фурни ,барбекюта ,огнища за чеверме, руски печки ,гипсови мазилки и всички видове декорации от гипс ,всички видове каменни облицовки.
[mastercam.alle.bg] тел.0894391142



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-31 12:07 от MASTERCAM.
Re: Как се прави камина?
01-02-2012 - 15:15:43
Ох обутия .. :Д :Д :Д Ти, за да ми помогнеш трябваше да ми дадеш банковата ти сметка да ти пратя 500-600 лв. :Д Казах ти щом няма да си полезен недей да ни вредиш на темата.. Говоря ти като на нормален и разбран човек... *stop* А, че съм "Бос" по темата камини да така е точно за това търся помощ. И между другото щом си се нагледал на такива хора като мен си правя извода, че си доста добър в работата си ни никога не си имал неизпълнена поръчка и никога не си напускал работното си място преждевременно.. winking smiley



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-02-01 15:22 от miro64.
Re: Как се прави камина?
01-02-2012 - 15:17:43
Bulhomes Благодаря ти за схемата и обяснението.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход