Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley

Публикувано от Chilio 
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
08-05-2011 - 13:57:34
За битумните е задължително обшивката да е с ОСБ за да е идеално равна.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
08-05-2011 - 16:51:56
ами да, затова сме се спряли на керемиди окончателно... и май ще са Брамак все пак.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
08-05-2011 - 18:17:11
Сега следкато се заговори за Брамак -споделете +и-
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
09-05-2011 - 22:59:00
Когато се говори за керемиди си мисля, че все пак те трябва да са керамични. Брамак са от цимент и пясък, което някак не ми се връзва с понятието за керемида. Аз лично се спрях на Тондах, но не на македонските, а тези от унгарския им завод. Впечатленията ми са, че в момента това е най-доброто като керемида на нашия пазар.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
12-05-2011 - 11:12:39
Аз си сложих Брамак-системата за сух монтаж и съм доволен. Преди няколко години ми направиха сериозна отстъпка.Керемидите са здрави , разхождал съм се по покрива многократно , а съм над 100 кила и още не съм чупил керемида. Сега чух , че имат още един слой като защитно покритие.Харесват ми и тяхните плоски колектори и факта, че се "вграждат" в покрива.Става красиво, а не с някакви рамки. Колко са ефективни тяхните колектори в сравннение с другите не мога да кажа.Ако покривът е двускатен и решите да ги ползвате е добре дължината на ската да бъде кратна на 30 /доколкото си спомням/ за да се избегне рязането на керемиди. За Тондах също съм чувал хвалебствия, но когато аз правех покрив, тяхната системата много трудно се намираше , а и нямаха някои аксесоари.

Всички търсим истината!
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
12-05-2011 - 11:31:55
Колектори, "вградени" в покрива,има отдавна,но не са се наложили по доста причини.
Ако се повреди колектор,свалянето му за ремонт е много по-сложно,също и замяната.
На практика такъв колектор не подлежи на регулиране спрямо ъгъла на слънцето.Голям недостатък на места,където има 4 ясно очертани сезона.Хубаво е,че са започнали да предлагат и това...но тук в БГ определено няма да се наложат.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-12 11:33 от salvador.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
12-05-2011 - 11:41:40
Quote
sony
Аз лично се спрях на Тондах, но не на македонските, а тези от унгарския им завод. Впечатленията ми са, че в момента това е най-доброто като керемида на нашия пазар.
Колега, колко по-скъпи са тези унгарските. И по какво им личи, че са по-хубави ?
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
12-05-2011 - 20:56:03
Аз ползвах модела Туист, който е едро-форматен 30х50 см. Цената на брой миналата година беше 1,70-1,80 лв. Но като се направи сметка за цена на м2, излизаха като македонските ( Македо, Винеам 25,5х44см). Доколкото съм чел завода в Унгария е последния на Тондах и е най модерния. Това което ми обясняваха от Тондах е, че машините с кото се смила глината давали 3 пъти по малка зърнометрия т.е. материала ставал по хомогенен. На това съм склонен да им вярвам , защото съм срязл доста керемиди и наистина не се виждат никакви шупли и по целия срез изглежда еднородно и плътно. Относно здравината, от 1500 поставени имам 3 счупени ( все пак доста километри се навъртяха по този покрив *smiley_ahh*). Не "пият" и вода ( моите все пак имаха и покритие). Имат перфектна геометрия.
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
13-05-2011 - 00:23:03
Тия дистрибутори...сега не могат да ви съберат от върбите...
Re: Препоръчайте керемиди, моля smiling smiley
13-05-2011 - 07:47:58
Моите са същите - 50 сантиметрови и споменах, че ги взех на около 15 лв/кв.м. Към 120 кг см и се разхождам спокойно по тях. Не съм имал счупена цигла при поставянето. На другата вила са Брамак - скоро сваляхме колектора и счупих една.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход