Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Латекс - но какъв?

Публикувано от Palicha 
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 13:35:10
avatar
Quote
Boby
Аз имам такъв въпрос към спецовете smiling smiley :
Значи вътрешните стълби са ми облицовани с гранитогрес, но челото на стълбите е шпакловано с гипсова шпакловка в момента. Тъй като това място е доста често зацапвано от парцала когато се мият плочките (колкото и да се внимава), ми се иска да го покрия с нещо лесно за почистване, което да е устойчиво на влага и мръсотия. Мислех си за силиконова мазилка като външните, но е грапава, има ли някакъв добър латекс или боя които да са по-подходящи?
Плочки.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 13:38:06
Боби, що не си лепнеш и на челата гранитогрес?
Предполагам не си оставил място за да подпъхнеш вертикалната плочка, можеш да я лепнеш отпред, а ръба който ще се вижда го скрии с ленти против пързаляне. Е, пиша млко наизуст - не зная точно за какво става въпрос, ако са ти извити стълбите тва дето го предлагам няма да стане.
Другото дето ми идва на ум е някаква блажна боя, можеш д вземеш такава, която стои мат, а не гланц. Сещам се за един добре зареден магазин - бъркат всякакви цветове - мацаш и готово, ще ти е лесно за поддръжка. *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:40 от Ivo.NovDom.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 13:39:54
Ха, Николов, заедно пишем - *ok*
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 13:43:56
Quote
Boby
Аз имам такъв въпрос към спецовете smiling smiley :
Значи вътрешните стълби са ми облицовани с гранитогрес, но челото на стълбите е шпакловано с гипсова шпакловка в момента. Тъй като това място е доста често зацапвано от парцала когато се мият плочките (колкото и да се внимава), ми се иска да го покрия с нещо лесно за почистване, което да е устойчиво на влага и мръсотия. Мислех си за силиконова мазилка като външните, но е грапава, има ли някакъв добър латекс или боя които да са по-подходящи?
Ще си позволя да ти дам съвет цитирайки опит.
Имаш няколко варианта. Единият е с мазилка Травертин, имитираща естествен камък, тя е варова и с подходяща финитура върху нея, от типа на Велдекор, велатура, или както и там да се казва, е много устойчива, здрава, а и се вързва с гранитогреса. Може да и се сложи допълнително покритие, което е водоотблъскващо, а и може да има блясък.
Другият вариант е така наречените венециански мазилки, те по същество пак в по - голямата си част са варови, а и има много богат избор от цветове. Притеснявам се в случая обаче, че заради специфика на полагане и формата на челата, няма как да бъде перфектно изпълнено.
За едноцветна подходяща боя..... да, има такива които са със стъклени сфери в тях, против мухъл, водоотблъскащи.... ама аз съм малко резервиран.
За силиконови, силиктатни и други забрави....
това е мое мнение де, дано да съм ти полезен



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 13:48 от iliyanivanov.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 13:59:07
avatar
Иво, стига с тая блажна боя и постна боя. Викай й алкидна, както й е името, че сега има много видове блажни и постни бои и се бърка човек..:]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 14:11:10
само за протокола..... постната боя алкидна ли е?
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 15:19:53
Пропуснах момента да сложа и на челата, а после изшпакловахме и сега не ми се лепи върху гипс. Иначе стълбището си е класическо, няма нищо извито.
Може би с тази мазилка Травертин, къде може да се намери?
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 16:00:46
Качествено Травертино при ОИКОС, иначе три пъти по - евтино на много други места, СПЕКТРА / ХЕЛИОС /, СКАЙКОЛОРС, ДЕКОРИНО, абе много са, но е важно полагането
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 18:37:26
Относно бордовете на стъпалата...с плочки и мазилки...Става,ако няма PVC лайсни.С тях е много по-лесно.
Re: Латекс - но какъв?
13-07-2010 - 21:42:28
Мнение за JUB-Словения??????????????????????

Не се страхувай от съвършенството - никога няма да го достигнеш....................../Салвадор Дали/,
но може да пробваш......
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход