Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Латекс - но какъв?

Публикувано от Palicha 
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 17:26:18
Това вече е нещо друго. Много сте прав колега за ксерокса и латексаclap: аз съм се нагледал на това, но клиента не е виновен, пазара е наводнен с бои и подвеждаща информация за тях, всеки е грабнал принципа " важното е да се продава ". Моята практика показва, че дори и интериорните специалисти / дизайнери, архитекти / не рядко се бъркат. Избора на боя е като избора на жена, каквато такава и какъвто и цвят да си избереш като видеш ефекта винаги си с едно на ум, че е можело и по - добре*smiley_ahh*. Когато говорим за " боя " е много важно да се отбележи, че това е широко понятие. Боята не е просто цвят, тя е част от цялостната интериорна обстановка и допринася много за крайното усещане. Важно според мен, е хората да знаят, че с малко повече средства / а понякога дори и с по - малко /, могат да получат невероятен краен и интересен ефект, говоря за декоративните бои. Иначе ще се радвам ако мога да бъда полезен, аз дори и на Вас писах защото видях, че се интересувате од дизайна на Хепи. Не съм тук да си търся клиенти, такива имам много. Дразни ме обаче когато някой изказва свободно " компетентно " мнение, макар че едва ли имам право.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 18:15:27
avatar
Quote
iliyanivanov
... Дразни ме обаче когато някой изказва свободно " компетентно " мнение, макар че едва ли имам право.
Свиквай...winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 19:07:47
Ами твърдо не мога да обещая, но ще се опитам
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 03:14:46
CasaBella-мнооого добър продукт,ама скъп.Случайно го намерих в един склад за 40 лева на бака (25 кг) и още съжалявам,че не взех две.Идеален латекс-мазен и много бял.

Наливните на Артеколор-за толкова евтин латекс качеството е просто перфектно.Понеже са ми близо,пазарувам директно от фабриката.

Разлика между латекс и акрилна боя-не правя,не ми и трябва.Достатъчно е да е бяло (рядкост,повечето с в някоя гама на сивото),да се маже лесно и да съхне бързо.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-02-10 03:20 от salvador.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 07:53:49
Quote
salvador
CasaBella-мнооого добър продукт,ама скъп.Случайно го намерих в един склад за 40 лева на бака (25 кг) и още съжалявам,че не взех две.Идеален латекс-мазен и много бял.

Наливните на Артеколор-за толкова евтин латекс качеството е просто перфектно.Понеже са ми близо,пазарувам директно от фабриката.

Разлика между латекс и акрилна боя-не правя,не ми и трябва.Достатъчно е да е бяло (рядкост,повечето с в някоя гама на сивото),да се маже лесно и да съхне бързо.

Много лошо..... аз се опитах да обесня каква е разликата между акрила и латекса, сега ще го кажа по друг начин. Акрилните бои, особенно тези по-висок клас, са много капризни към основата върху която се нанасят. Те имат до известна степен ефекта на авто боите, опъват по стената повтарят формата и не крият никакви дефекти, напротив дори ги подчертават. Не знам дали сте виждали такива бои нанесени върху неподходяща основа..... грозна картинка, а боята е скъпа.
Затова според мен спора коя боя е по-добра е безпредметен. Боята трябва да е подходяща за конкретния случай. Иначе за Артеколора и за бялото съм съгласен. Разликата в " бяло или по-малко бяло "*pardon* идва от това, че фирмите за да получат определен цвят от тонкартите си, използват бяла боя от различни бази.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 10:19:30
avatar
По едно време ползвах много Артестук от същата фирма и също бях много доволен... Иначе за по-претенциозни клиенти пазарувам само от Dulux (има и други качествени, ама с тези съм свикнал). А за "декари с машина" предпочитам [www.profitec.de] за интериор и екстериор...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 10:27:51
Аз лично към Артестука имам резерви, ама то нали знаете как е, угодия няма:ami:
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 12:24:42
avatar
Ами аз затова говоря в минало време - сега съм с продуктите на USG и нямам грижи...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 12:31:07
Ами по едно време страшно много бяха развалили Шитрока, това стана когато си преместиха пройзводството в Македония. Сега нещата са под контрол, много рекламират новият си продукт три компонентния Шитрок, ползвали ли сте го?
Re: Латекс - но какъв?
10-02-2010 - 12:42:17
Аз имам такъв въпрос към спецовете smiling smiley :
Значи вътрешните стълби са ми облицовани с гранитогрес, но челото на стълбите е шпакловано с гипсова шпакловка в момента. Тъй като това място е доста често зацапвано от парцала когато се мият плочките (колкото и да се внимава), ми се иска да го покрия с нещо лесно за почистване, което да е устойчиво на влага и мръсотия. Мислех си за силиконова мазилка като външните, но е грапава, има ли някакъв добър латекс или боя които да са по-подходящи?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход