Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Латекс - но какъв?

Публикувано от Palicha 
Re: Латекс - но какъв?
31-08-2008 - 09:37:30
дайте някакви точни актуални цени на няколко марки български и вносен латекс

леко/
пастело/
лакпром/мегахим
оргахим

бенджамин муур
/левис/
ойкос/
дулукс
United Colors of Benetton

на последните къде може да се тонират качествено в софия
благодаря ви
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 08:28:26
Имам едно много сериозно питане към пишещите тук. Вие правите ли разлика между латекс и акрилна боя?:ami:
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 08:53:44
avatar
Имам един много сериозен отговор към питащия тук - ние правим разлика между латекс и акрилна боя. Поне аз и няколкото човека тука, които познавам и лично..

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 09:53:49
Ама много се радвам за вас. Попитах защото ми се стори, че това е основната разлика, а тук въобще не се говори за това, не съм искал да засегна никой.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 11:15:40
Аз пък се "засегнах"*tired* - я кажете две думи или нещо за четене?
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 12:03:47
:cry: много съжалявам че съм те наранил, обещавам да си отрежа поне един пръст.... А сега сериозно, има основно два вида интериорна боя - латекс и акрилна. И двете представляват някаква еднородна субстанция, разликата е в свързващото вещество, което всъщност прави боята. При латекса това е каучоково мляко, а при акрилните бои акрилни смоли. Колкото повече е свързващото вещество толкова боята е по-здрава, но пък се намаляват някой други свойства. По - простичко казано латексът " трупа " на стената, а акрила попива и разпъва по нея. Затова основният въпрос в тази тема е не кое е по - добро, а кое е по - подходящо. Иначе тук забелязах да се цитират произволно много фирми, за някой от които например съм убеден, че въобще не пройзвеждат латекс.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 13:33:20
*drink1*

Quote
iliyanivanov
Затова основният въпрос в тази тема е не кое е по - добро, а кое е по - подходящо.
Хайде още малко, при време.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 13:41:45
*write* мерси за търпението, както се казва*rose* понеже много мога да пиша по темата, но не страдам от комплекси че съм най- най, ще кажа че има много възможности за алтернативни, оригинални и адекватно струващи варианти... поздравления тук за препоръчването на артиколор, последно тук правихме много оригинални тяхни неща...
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 16:32:11
avatar
Виж, колега, може и да не си най-най, както сам се изразяваш, но явно си на "ти" с таз химия, така че пиши смело - тука има хора на които ни е интересно, пък и полезно. И приеми, че "латекс" е едно гражданско название като "Ксерокс" и освен хората специалисти другите (клиентите) хич и не ги интересува. А в интериора са ползват и алкидни бои, ама с друго предназначение...winking smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Латекс - но какъв?
09-02-2010 - 17:14:02
"DULUX"

ДУМИТЕ СА ИЗЛИШНИ
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход