Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?

Публикувано от percival 
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 17:02:30
Ама аз като ви пиша,че с тия глупости вашите ще откажете човека да строи,вие мислите,че се гъбаркам нещо...
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 17:26:17
Искам да дам леко пояснение за " Послоен монтаж "!

1 За два етажа дървена къща с РЗП 290 м2.
2 С височина на билото +10,50 м от кота терен
3 С габарити / само на дървената част / 8,50 х 13,50 м

Колко колони мислите че имам в тези габарити ???

ОТГОВОРА Е : 120 бр. - с думи / сто и двадесет колони / !!!!!!!!!!!!!!!!!!*ok*

Става дума за личната ми къща !
Съвсем нов конструктивен подход !
Който не вярва , да се счита за поканен да види с очите си !
Нарочно я държа за мостра без довършване от вътре , за да се уверят невярващите и да видят конструкцията от вътре на живо !!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 17:32 от Tulev.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 19:00:00
Абе колеги !
Аз съм най голямата риба тука !:-[
Гледам аз гараж в три метровата зона с Нmax 3,50 м. !?
Гледам по фасадите , че няма прозорец върху прозорец !?
Гледам на чертежите , че няма антетката с проектантите !?
Ама си викам всичко е възможно на тоя свят , може да ги е скрил нарочно /ноу хау/ ,дай да видим какво точно иска човека.
Да ама не !*stop* Светна ми !
Това било идеен проект на ауто кад !
Явно му се отдава на човека !

Та ако бъркам , нека да видим имената и номерата на дипломите на тези даровити Архитект и Конструктор , дето са сътворили това дело от панели!

Егати резила !!!:-[

Кви оферти , кви пет лева !!! Резил , резил !!! :-[:-[:cry:



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 19:56 от Tulev.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
09-04-2011 - 08:17:16
Quote
Tulev

Та ако бъркам , нека да видим имената и номерата на дипломите на тези даровити Архитект и Конструктор , дето са сътворили това дело от панели!

:}

Че нали това го разправям от самото начало: Никой истински строител няма да даде оферта БЕЗ работен проект.

Айде пак се намеси това БЕЗ :]
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
11-04-2011 - 08:43:13
Боби, не е толкова важно на колко години си, а и строителството не е нещо, което не може да се научи. Проблемът е, че като почнеш да строиш и си имаш друга работа от която си вадиш хляба не можеш да отделяш време без да ти пострада или работат или къщата. Като нямаш опит проблемите са, че не знаеш кое качество е допустимо , т.е. кога трябва да гониш работниците, кога малко да им орежеш парите и кога да се направиш, че не си забелязал нещо. Освен това като нямаш опит бавно взимаш решенията какво да правиш , когато нещо се обърка - а е 100% сигурно, че нещо ще се обърка, защото строителството е процес при който няма начин да не разчиташ на доста хора, доста често и на такива, на които не би следвало.
Ръководенето на строителен процес е най-вече оправяне на кашата в която си се забъркал. И то да я оправиш така, че да стане с приемливо качество и срокове.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
11-04-2011 - 15:57:48
Quote
percival
:} Благодаря Ви, г-н Tulev, искрено ме разсмяхте. Познахте само за олуците от поцинкована ламарина, обаче. И за това, че изгребната яма не влиза в тази цена. Аз обаче не съм я искал, нито съм давал на строителите чертежите за нея. В цената не влизат и други, описани от Вас, работи, но няма да се потретвам - посочил съм ги по-горе.

Персивал, до към 60 000 лева за груб строеж СЪС основа ли остана последно оферирането?

Това ще рече около 60 000лв, разделени на 143 кв.м РЗП правят цена 420 лв./м2 груб строеж за двуетажна къщица с гараж.

Какво "БЕЗ" има в офертата?

И ако е без "БЕЗ" – каква цена на м2 РЗП „до ключ” се получава?

Като се има в предвид че едноетажна ВИЛА НИКИ се оферира за 390 лева м2 РЗП до ключ, значи започва да става „топло”.

[www.mig-03.com]



Редактиран 4 път(и).Последна редакция на 2011-04-11 16:22 от panelov.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
11-04-2011 - 17:46:13
Защо, г-н Tulev, не публикувате някъде проектите на Вашата къща, та да се посмеят малко и хората, на които им е далече да се разходят до Чепинци, за да видят това Ваше произведение на строителното изкуство? Смея да Ви уверя, че в тази къща има точно толкова колони, колкото е необходимо. Нито повече, нито по-малко – таман като да не ставаме за резил. Това, че къщата е проектирана по този начин, а не по Вашия "съвсем нов конструктивен подход", е въпрос на личен, и съзнателен, избор.
Какво притеснително намирате във височината на гаража? Какво от това, че "няма прозорец върху прозорец"? И, накрая, какво от това, че липсват имената на възложителя и проектантите? Това необходимо ли е, за да се даде оферта за изпълнение?
Що се отнася до необходимите чертежи (на онова, за което искам оферта) – изпратил съм ги на всички, които са ги поискали.
Г-н panelov, без да искам да участвам в тази полемика относно цените – преди, сега, истински, неистински, и т. н., ще Ви отговоря.
В офертите, които получих, бяха описани строителните и монтажни работи, съгласно предоставените чертежи, както следва (грубо изброяване, без детайли):
1. Изкопни работи, вкл. обратен насип с трамбоване;
2. Кофражни, армировъчни и бетонови работи, вкл. армирани бетонови настилки (в т. ч. външни тераси и стълби), вкл. полагане на тръби за водопровод и канализация в основите;
3. Изграждане на комин (без изолации и обшивки);
4. Хидроизолация на основите (без топлоизолация);
5. Изработка, доставка и монтаж на панели – дървена конструкция, с пълнеж от минерална вата, за стени – външни и вътрешни;
6. Изработка, доставка и монтаж на междуетажно покритие (гредоред), вкл. обшивка отгоре, но без междуетажната изолация от мин. вата, и без окачени тавани;
7. Изработка, доставка и монтаж на дървени покривни конструкции, вкл. обшивка отгоре, но без топлоизолация, и без окачени тавани;
8. Хидроизолация на покривите, и покритие с битумни керемиди, вкл. окомплектовка с необходимите детайли по била, стрехи, фронтони, около комина (вкл. обзиждане с тухли над нивото на тавана), и т. н.;
9. Олуци, в т. ч. необходимата окомплектовка, но без водосточни тръби.
Най грубо казано, за да става въпрос за изпълнение "до ключ", е необходимо приблизително следното:
1. Монтаж на външна дограма (прозорци, витрини, входна врата). Не съм я избрал още;
2. Изработка на външна изолация от експандиран полистирен (EPS), също и полагане на лепилен слой върху стъклофибърна мрежа, и декоративна мазилка. Това се отнася и за топлоизолация по основите (от XPS), както и цокълна обработка (може би от камък, не съм решил още);
3. Монтаж на вътрешни инсталации – електрическа, водопроводна и канализационна – включително изолация на тръбите, с арматура, до тапи (съответно – табла и конзоли); Изпълнение на мълниезащитна инсталация по проект;
4. Монтаж на вътрешни обшивки от гипсокартон върху скари, вкл. пълна обработка на фугите и снадките;
5. Монтаж на изолационен материал отдолу на гредореда и покривната конструкция, в т. ч. пароизолация, и обшивки от гипсокартон върху скари, пак с пълна обработка на фугите и снадките;
6. Доставка и монтаж на дървена стълба, в т. ч. парапети, и затваряне отдолу с гипсокартон;
7. Изпълнение на отводняването – водосточни тръби, в т. ч. и отмостка около сградата;
8. Изработка, доставка и монтаж на дървени парапети за терасите;
9. Полагане на настилки и облицовки, в т. ч. и в санитарните помещения;
10. Нанасяне на бои, лакове и пр. по стени, дървени елементи, и т. н.;
11. Доставка и монтаж на санитарни прибори и водочерпна арматура – по проект;
12. Окомплектовка на електрическата инсталация - доставка и монтаж на ключове, контакти, осветителни тела, и пр.
Тук може да се включи и изграждане на предпочитана отоплителна инсталация – с тръбни разводки, радиатори и т. н., но аз лично не искам такова нещо. Може да има и още неща, които съм пропуснал.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
12-04-2011 - 08:37:18
Г-н percival ,
Дерзайте ! "*bow*"

А на който му е толкова смешно нека да се "посмее" !
[tulev.snimka.bg]



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-12 09:18 от Tulev.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
12-04-2011 - 10:00:41
Чудесна къща сте си построил, г-н Tulev - браво! Не видях обаче проектите, а нали именно те бяха предмет на справедливото Ви възмущение, що се отнася до моята къща?
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
12-04-2011 - 13:16:33
Скъпи Г-н percival ,
Ако реша някога да търся оферта за определена сграда , не бих постъпил по вашият начин / с публикация на части от проект / без изричното съгласие на МОЯ екип от проектанти . Техният труд е защитен от "Закона за авторското право" :
Чл. 35. Произведението може да бъде използвано със съгласието на автора, освен
когато този закон предвижда друго


Чл. 94. (Изм. и доп. - ДВ, бр. 28 от 2000 г., изм., бр. 72 от 2002 г., бр. 99 от 2005 г.)
(1) Който наруши авторско право, сродно на него право или друго право по този
закон, дължи обезщетение на носителя на правото или на лицето, на което той е
отстъпил изключително право за използване.


1. Моят Инженерингов екип е подбиран в продължение на година и половина , и едва ли бих ви предоставил някога /безплатно/ информация за него !
2. На снимките виждате крайният ефект от делото на моят екип !
3. Едва ли смятате , че това дело е извършено в противовес със законовите норми в РБ.
4. Цената на този проект е по висока от аналогичният му за монолитно строителство . Това е проект за сграда енергиен клас "А" /полу пасивна къща/
5. Аз ви отговорих на въпросите , а вие не ми отговорихте за имената на вашите Архитекти и Конструктор , които едвали биха имали нещо против да ги "прославите" при условие , че са ви позволили да публикувате труда им по този начин . А може би бъркам , или Вие нарушавате техните права , а !?winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-12 13:31 от Tulev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход