Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?

Публикувано от percival 
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 12:14:21
Quote
фло
Търси рационалния подход колега,няма значение от коя страна си на строителния процес!

Забележи,че казвам страни,което е и дефинирано в ЗУТ т.е. всяка страна има и гони собствени интереси!
Стремежа да се пресъздаде на практика теорията за единство и цялост на противоречията в строителството е фантазия!

ОК. Разбирам те.

Странното на пазара на строителната услуга в страничката ни е, че измамните строители са по-организирани от тези, които се стараят да предложат качествена и конкурентна услуга.

И тези, които се стараят да предложат качествена услуга не се сещат, как да направят предложенията си така, че измамника да си личи и за лекаря и за учителя и т.н. при което паяците следва да се концентрират на задниците на измамните строители...
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 12:44:55
Признавам,че в днешно време почти е невъзможно да намериш качествен строител,който да изпълни нещата с разбиране! Обикновено най-добрата реклама е от ухо на ухо,т.е. по няколко добри отзиви на клиенти.Работата е там обаче,че и това не винаги работи поради критериите,които се основават най-често само на външния вид на сградата или на съкратеното време за изграждане.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 13:56:48
*drunk* *bow*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 13:59 от Tulev.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 15:14:05
Панелов, 100% съм сигурен че с твоя манталитет ще попаднеш не просто на "измамен строител" ами на такива мошеници, дето кой знае защо още не са в затвора. Никой нормален строител, майстор или какъвто и да е със занаят няма да си губи времето с такива като теб, дето само надничат в чуждата паничка и броят "паяците по задниците".
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 15:56:03
Quote
Boby
Панелов, 100% съм сигурен че с твоя манталитет ще попаднеш не просто на "измамен строител" ами на такива мошеници, дето кой знае защо още не са в затвора. Никой нормален строител, майстор или какъвто и да е със занаят няма да си губи времето с такива като теб, дето само надничат в чуждата паничка и броят "паяците по задниците".

Bobyyyy,smiling smiley

Объркал си рейса, пич.winking smiley

Офертите бяха цифри в пъти различни за една и съща къща – груб строеж. spinning smiley sticking its tongue out

Оказа се също, че сухия градеж ще струвал около два пъти по-скъпо от арматури, кофражи, бетон и зидарии на монолитния.*sos*

Да се обясняват оферентите. Ти като какъв се набутваш? Заинтересован си нещо, май.:}

Твоя рейс има ли оправяне?*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 15:58 от panelov.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 16:02:17
:cry:*write*

Един тъп въпрос !

Ако можете да ме светнете уважаеми Г-н Панела ,

"Кво влаза у грубио строеж на една дарвена каща ?"

Ако е възможно , по пера 1-во , 2 -ро и т.н.

Ако може и малко технология /за осветление на черепната ми " кухина "/

Моля !!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 16:12 от Tulev.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 16:11:14
Пич, моя рейс си е наред. Не можеш да се класираш за мазето на "рейса" ми даже... smiling smiley
Дерзай.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 16:49:04
Quote
Tulev
:cry:*write*

Един тъп въпрос !

Ако можете да ме светнете уважаеми Г-н Панела ,

"Кво влаза у грубио строеж на една дарвена каща ?"

Ако е възможно , по пера 1-во , 2 -ро и т.н.

Ако може и малко технология /за осветление на черепната ми " кухина "/

Моля !!!

Заповядайте г-н Толев:smiling smiley

Груб строеж е строеж под ключ но с употреба на думичката "БЕЗ" . Колкото е по-БЕЗ, толкова е по-груб строежа.

В случая, може да се даде пример с Вашата собствена оферта, в която има 8 пъти "БЕЗ".

Копирам от офертата Ви по-долу:

- стени за боя /без боя/
- отоплителна инсталация без тела и котел /термопомпа /
- без вътрешни врати
- PVC дограма Тисен - петкамерна , двуслоен стъклопакет , бяло-бяло
- без настилки
- без оборудване на санитарни помешения
- без кухненско обзавеждане
- външни мазилки - структорни и силикат силиконови
- битумни керемиди - Тегола
- Български улуци и водостоци PVC
- без гаражна врата
- без настилка в гаража

Технологията си е Вашата - без промяна.

Надявам се да удовлетворих въпросите Ви.

За справка - Вашата оферта "Тулев" на стойност между 90 000 и 120 000 лева с 8 пъти "БЕЗ".

Приятен уйкенд на всички и най-вече на оферентите! smiling smiley
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 16:55:34
Моля да ме извините !
Грешката е моя !
За съжаление , разглеждайки проекта съм останал с впечатление , че става дума за изграждане на къща тип "Послоен монтаж" !
Несъм вникнал в съдържанието на следният пост , цитирам :
Преди малко получих и втора оферта, с около 15% по-ниска. Разликата идва от оптимизация на изкопните работи, намаление в цената на необходимите кофражни работи до кота 0,00, също и от единичната цена за изработка, доставка и монтаж на двата модела панели за стените (външни и вътрешни). Очаквам и още оферти. За съжаление - нито една от участниците в този форум (това ме кара да се усъмня дали изобщ

Сега мога да обясня някой неща !
Този проект с панели , нека да си го изпълни "Конструктора" , той също и да си го отлежи /знае къде / по закон !
Просто е , попитайте в уважаващите се фирми които строят на панелния принцип , коя от тях би се наела да поеме направата и монтажа и !
Отговора е : Ние строим максимум до етаж и половина Височина и то с наше проектиране ?!
Защо ли ???
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
08-04-2011 - 17:00:18
Абе Г-н Панела ,

Вие сте пълен Т---к ! *huh*
А разбирате ли , че влизат :
1. Хидроизолации в основите
2. Ел. инсталации
3. ВиК инсталации
4. Гипсартон по стени и тавани
5. Дограми PVC
6. Покривни работи - изцяло
7. Топлоизолации вътрешни и външни
8. ОиВ инсталация
9. Гръмоотводна инсталация
10. Топлоизолация по цокъл

Това да не е груб строеж БЕЕЕЕ !!!



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-08 18:19 от Tulev.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход