Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?

Публикувано от percival 
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 13:58:57
Quote
iciltd
Quote
percival
Нямам все още нито една оферта. Вероятно, една седмица е недостатъчно време за сметки, или пък не ме възприемат насериозно. А може и кризата да е отминала вече, и на никой да не му се занимава с толкова малък обект.

Здравейте,

Така, както сте я подкарали до никъде няма да стигнете...
Може ли някой да Ви даде оферта, без да се запознае на място със строителния терен и комуникациите, без да има подробна количествена сметка правена от технолог, а не от архитект, без да провери готовността на проектите (заверка), без да провери платежоспособността на възложителя (инвеститора), без да ...

Като подготвите нещо сериозно ни се обадете на лични!

winking smiley

Почна се. Строителите тук знаят ли колко им струва метър квадратен ивична основа? Колко им струва метър квадратен груб строеж? За да научат, искат чертежи на ивична основа.И конструкция - работен проект. И архитектура - работен проект. И т.н. И понеже на идейна фаза няма работни проекти - естествено е, че за да почне да смята строителя, трябва да се плати цялостно проектиране. И ако се окаже после, че е била твърде скъпа къщата по първата идейна фаза... се влиза в затворения кръг. Архитект - повторно, повторно конструктор - и т.н. и т.н. А строителя ще чака за поръчка и ще стои във форума ... Докато не получи работни проекти. За да почне по подобие на проектантите - да умножава себестойността си по 2 ... Може би трябва да се обърнат нещата. Къщата да е построена и да чака купувача си. А не купувача да стане проектант-конструктор-строител-администратор и т.н приключенец №1, докато нагуши всичките зад..ци от строителния бранш да наредят умните си тухли и керемиди.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 14:19:50
avatar
Откраднали американците чертежите за руската совалка ама пропуснали заповедната книга. След година по чертежите сглобили ....парен локомотив.

Горенаписаното няма нищо общо с темата.*angel*

2 percival

Разгледах архитектурния проект. Това е дървен Mercedes AMG
Съветвам Ви да прочетете другите теми от форума подобни на тази и ако желанието Ви да получите точно този проект [в тази (дървена) конструктивна форма] е непоколебимо то:
целувайте ръка (или каквото подаде) на n.nikoloff (или на някой с неговия потенциал) и не се пазарете за цената.

Пари си имам... акъл ми дайте.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-21 15:01 от krakalski.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 18:53:04
Благодаря. Не познавам потенциала на никого в този форум, но изпитвам уважение към някои от участниците, базирано на интелигентността на техните постове. Относно цената - винаги има място за пазарлък, просто такива са правилата на играта.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
22-03-2011 - 12:05:44
Quote
percival
Благодаря. Не познавам потенциала на никого в този форум, но изпитвам уважение към някои от участниците, базирано на интелигентността на техните постове. Относно цената - винаги има място за пазарлък, просто такива са правилата на играта.

Здравей,

Платеното нещо, което се случва в този форум е поддържане на високи цени на имоти и строителство. За това има платени пост-мени, които организирано убеждават непредубедения съфорумец, колко сложна е тъпата тухла и колко скъп е панелния в Младост 4.

Едно от безплатните неща, които се случват е заинтересовани съфорумци-клиенти да протестират срещу "интелигентните" тухли, така, както шофьорите размахаха среден пръст на поскъпващите бензини.

Ако ти смяташ, че ще ти се случи друго безплатно нещо – опитай. Вече се намират и разумни строители /неразумните фалират с нарастващи темпове/. Разумните се опитват да се приземят, но не могат напълно да се разделят от огромната си алчност. И си играят на нерви с клиентите си, като се държат нагло и надменно.

Важното е, че умножението на себестойността по три, започна да намалява до две. И има лъч на надежда. На запад от България, печалбите над 30 % се водят за престъпление. А при нас печалби под 300% бяха намирани за глупост.

Успех! И ако все пак получиш информация за тази къща – пусни ми я, каквато и да е тя.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-22 12:11 от panelov.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
22-03-2011 - 19:29:41
Мен не ме интересува кой каква печалба залага. Не търся себестойност, а цена. В крайна сметка - едно нещо струва толкова, колкото някой дава, а друг е съгласен да приеме за него. Затова търся конкретни оферти за изпълнение, а не калкулации на себестойност + печалба. Не съм съгласен с тезата, че къщата е особено сложна за изпълнение, но ако някой смята така - нямам намерение да го разубеждавам. Тя е проектирана при отчитане на доста параметри, така че на този етап едва ли би могла да бъде опростена с оглед на поевтиняването и. Ако се наложи - и това ще стане, но при доказана необходимост. Всичко е въпрос на взаимно съобразени компромиси. Нямам конкретна оферта до този момент. Дано това не е повод на гордост за някои.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
22-03-2011 - 22:35:15
Quote
percival
Мен не ме интересува кой каква печалба залага. Не търся себестойност, а цена. В крайна сметка - едно нещо струва толкова, колкото някой дава, а друг е съгласен да приеме за него. Затова търся конкретни оферти за изпълнение, а не калкулации на себестойност + печалба. Не съм съгласен с тезата, че къщата е особено сложна за изпълнение, но ако някой смята така - нямам намерение да го разубеждавам. Тя е проектирана при отчитане на доста параметри, така че на този етап едва ли би могла да бъде опростена с оглед на поевтиняването и. Ако се наложи - и това ще стане, но при доказана необходимост. Всичко е въпрос на взаимно съобразени компромиси. Нямам конкретна оферта до този момент. Дано това не е повод на гордост за някои.

Здравей отново!
Има логика в мислите ти...
А къщата ми харесва. Рационални решения са взети! И затова се интересувам.
Моя проект приличаше на твоя по покрива, но после се промениха нещата по ред причини.
Дано да получиш приемлива цена.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
25-03-2011 - 18:20:00
Явно за участниците в този форум криза няма, съответно няма и необходимост от допълнителна работа, предложена от случайни хора.
Получих (от други източници) оферта за изпълнение на стоманобетонните работи и дървената конструкция, включително покрива (с покритие от битумни шиндли). Това включва външните и вътрешните стени до обшивката с OSB включително (без вътрешните обшивки от гипсокартон, и без външните изолации от EPS и пр., също и без дограма).
Офертата е на обща стойност около 70 000 лв – приблизително по 500 лв / кв. м от РЗП по архитектурен проект.
За момента не коментирам цената, очаквам и други предложения.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
25-03-2011 - 19:20:16
Преди малко получих и втора оферта, с около 15% по-ниска. Разликата идва от оптимизация на изкопните работи, намаление в цената на необходимите кофражни работи до кота 0,00, също и от единичната цена за изработка, доставка и монтаж на двата модела панели за стените (външни и вътрешни). Очаквам и още оферти. За съжаление - нито една от участниците в този форум (това ме кара да се усъмня дали изобщо тук има строители, които се занимават с този вид дейност).
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
25-03-2011 - 20:37:40
avatar
Имам определени съмнения по няколко възли и докато не си ги изясня конструктивно оферта няма да пусна. Така че засега от мен - търпение, доколкото е възможно. Затруднението ми идва от факта, че подхода е доста по-различен от моя и се опитвам да предвидя невралгичните и инфарктни моменти и засега открих 6 такива. Както казах докато не ги разреша на теория няма да пусна оферта.
Успех.

(при изпълнението на този тип строителство не може да се пусне оферта само материали плюс труд. нужен по-внимателен поглед.)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
26-03-2011 - 12:54:31
Quote
n.nikoloff
Имам определени съмнения по няколко възли и докато не си ги изясня конструктивно оферта няма да пусна. Така че засега от мен - търпение, доколкото е възможно. Затруднението ми идва от факта, че подхода е доста по-различен от моя и се опитвам да предвидя невралгичните и инфарктни моменти и засега открих 6 такива. Както казах докато не ги разреша на теория няма да пусна оферта.
Успех.

(при изпълнението на този тип строителство не може да се пусне оферта само материали плюс труд. нужен по-внимателен поглед.)

Както винаги - изказване на място.

Аз пък няма да пусна оферта, защото ми е далече и няма смисъл да се товаря с командировки и тем подобни. За някой може да е смешно ,ама от региона не се делЪ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход