Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?

Публикувано от percival 
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
17-03-2011 - 11:11:00
Няма никакъв смисъл от ругатни, като патили ти казваме че ако си правиш сметката с приготвени 200-250 евра на квадрат от гола поляна да влезеш да живееш, ще се окажеш накрая без пари и със нещо полузавършено, което определено няма да става за живеене освен ако не намериш отнякъде още толкова. Само че сега банките далеч не са така благосклонни както бяха преди 3 г и за строеж нещата са много трудни.
Пък ти дали вярваш или не си е твой проблем. Със фермани и убеждаване на строителите да си свият "фантастичните" печалби няма да стигнеш доникъде.
Късмет.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
17-03-2011 - 13:29:20
Quote
Boby
Няма никакъв смисъл от ругатни, като патили ти казваме че ако си правиш сметката с приготвени 200-250 евра на квадрат от гола поляна да влезеш да живееш, ще се окажеш накрая без пари и със нещо полузавършено, което определено няма да става за живеене освен ако не намериш отнякъде още толкова. Само че сега банките далеч не са така благосклонни както бяха преди 3 г и за строеж нещата са много трудни.
Пък ти дали вярваш или не си е твой проблем. Със фермани и убеждаване на строителите да си свият "фантастичните" печалби няма да стигнеш доникъде.
Късмет.

Ехеййй, Бобииии, smiling smiley ти разлика между 200 и 250 правиш ли?winking smiley Или си отсъствал на урока по изваждане, когато си бил ученик? И я ми кажи по-точно, като трябва да намеря отнякъде още толкова - 400 или 500 да търся, А? *write* Виждаш ли се, как на едро /като тъпи тухли/ си си наредил аргументите. clap: Всичката ли работа ти е така? spinning smiley sticking its tongue out Или са те наели да спамиш във форума? :] Дано не ти се налага да умножаваш по повече от 2.:}
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
17-03-2011 - 14:11:01
avatar
Quote
panelov
Този форум е хубаво нещо. Например тук може да се види, как 2006та година - по времето на растежа Йордан Сечков предлага цени 90-100 евро груб строеж - [forum.imoti.net]
А сега по време на криза г-н Йордан Сечков внушава цени до 170-180 евро груб строеж. [forum.imoti.net]

Ами не са сериозни тези неща. Защо 90 евро се умножи по 2 в кризата? Или вече излизаме от нея?

Всички знаят, че основите са с маза или без - и цените са различни. Първия етаж не се копае, както основите, а се зида върху първа плоча. Следователно цената на груб строеж за първия етаж следва да е по-ниска на квадрат от основите с първата плоча. За втория етаж цената може да не е много по-различна от цената за първия, защото покрива може да не е над втора плоча, а да е покривна конструкция с цигли. Откъде на къде ще се смята покрива отделно? За да се умножава по друго две и да стане на цена по 4?

Няма ли най-накрая да се разбере, че къщата на учителя, който е учил строителя да реди букви и числа следва да е по-хубава от къщата на строителя, който след буквите и числата се е научил да реди ТЪПИТЕ си тухли и като ги нареди накриво - препраща към бояджията. Ами идва времето и на учителя. Трябва да се приемат реалностите и строителя да да не умножава по две и по четири на онзи, който го е научил на умножение.

Аз като гледам поста на percival по-долу, намирам, че не клиент, а строител пуска тези умножения. Дали пък не излизаме от кризата?

percival:
Всичко опира в крайна сметка до определяне на съответните площи. Под РЗП възложителят разбира едно, а строителят - друго. Архитектът определя РЗП според дефинициите на приложимите норми, а строителят - според площта на онова, което трябва да построи. В случая с моята къща, вероятно г-н Бекяров би формирал площта по следния начин:
1. Площ на основите - 95 кв. м;
2. Площ на първия етаж - 77 кв. м;
3. Площ на втория етаж - 67 кв. м;
4. Площ на покривите - 135 кв м.
Общо - 374 кв. м.
При това положение цената от 90 евро на кв. м не изглежда толкова екзотична, нали?


Следната цена за груб строеж е условна и когато се говори за нея, трябва да се изясняват условията. Същото е и със средната цена за довършителни работи. СЕК прави три групи средни цени - стандарт, подобрена и лукс, където грубия строеж е с една и съща цена за трите групи, а довършителните работи скачат максимум до два пъти от стандарт до лукс.

Дано да съм правилно разбран. И да не ругаят заинтересовани съфорумци след този ми пост. Преди ругатните - може да се види цена 160 евро/м2 до ключ сухо строителство - без ДДС. www.milinkamuk.com

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Мисля, че отговора на твоята тема се съдържа във поста ми , който коментираш. smiling smiley Преди 80% от клиентите искаха оферти за цялостна разгъната. После, когато започнаха да "хитруват" и да си правят сметка от рода : " - Ще направим грубия с едни, покрива с други, довършването с чичо и със съседа", тогава започнах да давам цени до покрив. Ще повторя: все едно за къщата-излиза еднакво горе-долу, просто ми става мъчно за инвеститорите дето си хабят нервите с това лутане.

Панелка, ако има нещо за смятане- давай...Никой не ти се сърди за нищо. smiling smiley
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
17-03-2011 - 18:56:24
avatar
До колко време трябва да се отговори?!
Щото почвам да смятам.....

Чест и почитание
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
20-03-2011 - 16:07:31
spinning smiley sticking its tongue out
Quote
personall
Quote
panelov
Този форум е хубаво нещо. Например тук може да се види, как 2006та година - по времето на растежа, Йордан Сечков предлага цени 90-100 евро груб строеж - [forum.imoti.net]
А сега по време на криза г-н Йордан Сечков внушава цени до 170-180 евро груб строеж. [forum.imoti.net]

Ами не са сериозни тези неща. Защо 90 евро на м2 се умножи по 2 в кризата?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Панелка, ако има нещо за смятане- давай...Никой не ти се сърди за нищо. smiling smiley

Да ти дам да смяташ и да умножаваш по две?:} ЗАЩО ЙОРДАНЕ СИ НАМИСЛИЛ, ЧЕ ТРЯБВА ДА ТИ ПЛАЩАМ ДВОЙНО? winking smileyНА ТЕБ - НЯМА ДА ТИ ДАМ ДА СМЯТАШ!spinning smiley sticking its tongue out ДОКАТО НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ДЕЛИШ НА ДВЕ!smiling smiley
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
20-03-2011 - 19:07:03
avatar
Quote
panelov
spinning smiley sticking its tongue out
Quote
personall
Quote
panelov
Този форум е хубаво нещо. Например тук може да се види, как 2006та година - по времето на растежа, Йордан Сечков предлага цени 90-100 евро груб строеж - [forum.imoti.net]
А сега по време на криза г-н Йордан Сечков внушава цени до 170-180 евро груб строеж. [forum.imoti.net]

Ами не са сериозни тези неща. Защо 90 евро на м2 се умножи по 2 в кризата?
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


Панелка, ако има нещо за смятане- давай...Никой не ти се сърди за нищо. smiling smiley

Да ти дам да смяташ и да умножаваш по две?:} ЗАЩО ЙОРДАНЕ СИ НАМИСЛИЛ, ЧЕ ТРЯБВА ДА ТИ ПЛАЩАМ ДВОЙНО? winking smileyНА ТЕБ - НЯМА ДА ТИ ДАМ ДА СМЯТАШ!spinning smiley sticking its tongue out ДОКАТО НЕ СЕ НАУЧИШ ДА ДЕЛИШ НА ДВЕ!smiling smiley

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

У ред ли сте?
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
20-03-2011 - 20:03:28
percival...споделяй някакви впечатления от офертите,ако има такива.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 11:27:01
Нямам все още нито една оферта. Вероятно, една седмица е недостатъчно време за сметки, или пък не ме възприемат насериозно. А може и кризата да е отминала вече, и на никой да не му се занимава с толкова малък обект.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 13:17:37
Quote
percival
Нямам все още нито една оферта. Вероятно, една седмица е недостатъчно време за сметки, или пък не ме възприемат насериозно. А може и кризата да е отминала вече, и на никой да не му се занимава с толкова малък обект.

Здравейте,

Така, както сте я подкарали до никъде няма да стигнете...
Може ли някой да Ви даде оферта, без да се запознае на място със строителния терен и комуникациите, без да има подробна количествена сметка правена от технолог, а не от архитект, без да провери готовността на проектите (заверка), без да провери платежоспособността на възложителя (инвеститора), без да ...

Като подготвите нещо сериозно ни се обадете на лични!

winking smiley
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
21-03-2011 - 13:49:22
Сигурно е станало объркване. Аз не кандидатствам за банков кредит - просто искам оферта. Който ми е поискал допълнителна информация - изпратил съм. Ако, за да получа оферта, е необходимо да приложа извлечение от годишните си данъчни декларации, ще си потърся друг изпълнител.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход