Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?

Публикувано от percival 
Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 14:47:10
[percival.snimka.bg]
Къща с гараж в Бистрица. Два етажа, без подземно ниво. РЗП 143 кв. м. Дървена носеща конструкция, ивични основи. Покрив с битумни керемиди, и тъй нататък.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 15:02:27
avatar
Може ли няколко глупави въпроса?
1. Защо 130 мм дебелина на конструкцията? При сечение 140/140 поне се покриват европейските норми за пожароустойчивост клас В1.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 15:51:21
Предполагам - за икономия. Тези стени покриват нормите по наредба Із-1971.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 16:05:10
avatar
Ясно.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 20:52:34
avatar
Quote
percival
[percival.snimka.bg]
Къща с гараж в Бистрица. Два етажа, без подземно ниво. РЗП 143 кв. м. Дървена носеща конструкция, ивични основи. Покрив с битумни керемиди, и тъй нататък.

Количествена сметка има ли? Или да очакваме следваща тема във форума с име: " Някой иска ли да ми направи кол. сметка на тази къща?"

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Строеж на къщи, Бетон, Арматурa, Изкопи , Плочи, Изолация, Хидроизолации, Кофраж, Колони, Основи, Подпорни стени, Теракот, Ремонт на бани, Фаянс, Изграждане на басейни, Покриви, Къщи и жилищни сгради, Ремонт покриви, ВиК, Груб строеж, Гипсокартон, Зидарии, Мазилки, Вътрешни ремонти , Поставяне на капандури, Реконструкции, Ламинат, Интериорни врати, Топлоизолационни системи, Сухо строителство, Ел. инстлации, Топлоизолация, Дограма, Латекс и др.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 21:49:13
Има, макар и не подробна. За дървената част има подробни спесификации. Не, не искам никой да ми прави количествена сметка. Това мога да го направя и сам. Сигурно мога и да си я построя, макар че не ми е работа. А Вие, personall, недейте да оферирате, щом не се чувствате уверен.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 22:31:43
То...за дървена конструкция...колко строители мислиш,че ще се почувстват уверени...То не е ясно и колко от тия,дето се рекламираха преди две години,изобщо оцеляха в кризата...
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
14-03-2011 - 22:53:09
avatar
Quote
percival
Има, макар и не подробна. За дървената част има подробни спесификации. Не, не искам никой да ми прави количествена сметка. Това мога да го направя и сам. Сигурно мога и да си я построя, макар че не ми е работа. А Вие, personall, недейте да оферирате, щом не се чувствате уверен.

Не става въпрос за увереност, а за точност.
Свалил съм вече снимките и съм ги пратил за оферта.
Доста къщи сме направили и само от снимката мога да Ви кажа колко ще струва с разлика в цената около 4-5К.

Да. В Бг-то всеки може всичко.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-14 22:54 от personall.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
16-03-2011 - 09:37:12
Quote
personall
Quote
percival
Има, макар и не подробна. За дървената част има подробни спесификации. Не, не искам никой да ми прави количествена сметка. Това мога да го направя и сам. Сигурно мога и да си я построя, макар че не ми е работа. А Вие, personall, недейте да оферирате, щом не се чувствате уверен.

Не става въпрос за увереност, а за точност.
Свалил съм вече снимките и съм ги пратил за оферта.
Доста къщи сме направили и само от снимката мога да Ви кажа колко ще струва с разлика в цената около 4-5К.

Да. В Бг-то всеки може всичко.

Площта на гаража влиза ли в тези 143 м РЗП и колко квадрата е тоя гараж? Иначе - чакам офертите. Ако някоя ми хареса, може и да питам и за архитекта. На тези къщи, като им се внасят проекти за одобряване и даване на строително разрешение, имат ли си задължително проекти по всички части, както при монолитните по ЗУТ.
Re: Иска ли някой да даде оферта за строеж на тази къща?
16-03-2011 - 10:24:44
Симпатично къще.
Но виж дали няма да ти е възможно върху гаража да направиш на горния етаж още една баня и малко по-голяма спланя тая 6м2 дет е.
Е разбира се ако не се оскъпи много проекта де.


Сега загледах парцела май няма как да стане sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-16 10:38 от zliqhui.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход