Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?

Публикувано от камелия 
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
12-03-2011 - 21:57:23
avatar
Quote
ctef60


То било лесно като ги има из нета. smiling smiley
Та, значи това са си мои авторски smiling smiley снимки с 2та джамала в Еленско.

Пействам и текста който съм сметнал за необходимо да напиша там:

"Мога само да спомена, че се срещат най-често в старите български къщи от 19ти и началото на 20ти век.
Характерното за тях е, че се зареждат с гориво от съседната стая. Това на практика запазва помещението в което са от какъвто и да е пушек и сажди. След като веднъж акумулират топлина, за окло 2 часа, започват да топлоотделят и могат да поддържат комфортна температурата 5-6, а и повече часа след като загаснат.
Лично на мене са ми известни 2 вида джамали.
Единият е т.нар. турски джамал (първите снимки), Зареждането му става от овалния отвор който се вижда над огнището.
Устройството му не е сложно. Представлява пещ, цялата му вътрешност е куха, а изводът му към комина излиза от горната му част. Може и да бъде използван като пещ.
По- интерсен и сложен е т.нар. Германски джамал (не знам защо така са го нарекли)?
При него вече не се вижда от къде излиза комина. Но сигурно колоните в предната му част са димоводни серпентини, защото в процеса на работа се загряват. Тук питането ми е, има ли някой, който да е разрушавал, ремонтирал или правил подобен джамал, и знаете ли какъв е принципа на циркулация в него? Ето и задната му страна. А в ревизията която се вижда в ляво в ъгъла има кръгло желязно капаче с което се затваря комина на ръка. И в интерес на истината по него е изписано нещо на чужд език, може би немски..."

Това е за сега. Има и още снимки, които съм ги събирал из нета, обработил и качил. Ако има интерес, казвайте. Предполагам няма да има сърдити...

Нещо не се получи.
Отвори снимката, която си публикувал в другия форум и върху нея кликни с десен бутон, избери " копирай адреса на изображението" и го пейстни в картинката с планините и слънцето в карето за отговор.smiling smiley
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
12-03-2011 - 22:22:59
Ами аз ги виждам, даже и в отговора ти !?
Така и правя, но явно снимките са защитени.
[www.bgremonti.com]
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
12-03-2011 - 22:36:51
avatar
Quote
ctef60
Ами аз ги виждам, даже и в отговора ти !?
Така и правя, но явно снимките са защитени.
[www.bgremonti.com]

В карето за отговор и аз ги виждам, но не се получава.
Ако си ги качил някъде на сайт за снимки, пак по същия начин направи.
Ако не, ще трябва да се регистрирам в сайта........smiling smiley
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 08:53:48
avatar
Въпреки атмосферата, която създава не ми се вижда целесъобразно ползването на открит огън в затворено пространство. Особено, ако трябва да се разчита за ежедневно и еженощно отопление.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 09:37:39
Добре, но при джамалите няма открит огън. Те са един вид първообраза на кахлената камина. Да не се бъркаш с оджак?
Тоя дали се вижда по този начин?[imoti.elena.bg]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-03-13 09:38 от ctef60.
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 09:53:47
avatar
Quote
ctef60
... Да не се бъркаш с оджак?...

Точно!!! :-[

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 10:39:01
avatar
Аз все още мисля по варианта - как с въздуховоди и малко преправяне да мога да отоплявам масивна къща с джамал.....
Все още съм на фаза проект,но с малко мисъл смятам да се получи ......

Чест и почитание
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 11:12:54
avatar
Quote
gogol
Аз все още мисля по варианта - как с въздуховоди и малко преправяне да мога да отоплявам масивна къща с джамал.....
Все още съм на фаза проект,но с малко мисъл смятам да се получи ......



Виж какво открих. Не знам горе как изглежда.
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 14:47:34
avatar
Точно така....!

Чест и почитание
Re: Джамал- какво представлява и ползва ли го някой?
13-03-2011 - 18:26:39
Quote
камелия



Виж какво открих. Не знам горе как изглежда.

Според мен това е само декор, като американските камини, с четири дървета и газова горелка.
Как иначе да се обясни наличието на радиатор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход