Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

претпочитания за керамични керемиди

Публикувано от batkata 
претпочитания за керамични керемиди
21-02-2011 - 08:50:42
Здравейте пичове Аз съм от София и имам следния проблем Немога да се ориентирам за избор на керамична керемида За каста която строя в Вакарел искам най доврото независимо от разликата в цената Майсторите ми работят с керемида Младост-сърбия казват че са хубави Аз ги гледах изглеждат ми надежни Загледах и македонските нна Тондах харесаха ми повече на вид Чувам за тях че се чупели много има и български на Стралджа гледам и гръцки виждат ми се тънки гледжосаните Труден избор МОЛЯ ДАЙТЕ МНЕНЯ И СЪВЕТИ МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ
Re: претпочитания за керамични керемиди
21-02-2011 - 08:52:57
avatar
Мой приятел си внесе порцеланови от Китай - уникално здрава керемида. Не очаквах, ама порцелана си е порцелан - не е червена пръст.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: претпочитания за керамични керемиди
21-02-2011 - 09:37:15
Quote
batkata
Немога да се ориентирам за избор на керамична керемида...

Значи е време да помислиш за друг материал,където ориентирането е по-лесно smiling smiley
Re: претпочитания за керамични керемиди
21-02-2011 - 14:22:34
мерси за предложението хвърлям се в още размисли*stop*
Re: претпочитания за керамични керемиди
26-02-2011 - 16:48:08
Щом си стигнал до керемидите ще се оправиш в "изобилието на керемиди" , ама виж оправи и правописа , нищо лично

Всички търсим истината!
Re: претпочитания за керамични керемиди
26-02-2011 - 17:11:08
avatar
Re: претпочитания за керамични керемиди
26-02-2011 - 17:46:46
46 kg за всеки м2 покрив!
Значи един среден покрив от 250м2 отиде на 11,5 ТОНА (!!!)

И наполовина да е,пак е много.Ако се ползват керамични,масата пада с около 25%,с полимерно-пясъчни-наполовина,с битумни май ще се докараме до към 65-70% надолу.
Металните керемиди за 5кг/м2
Колкото и да са здрави тия бетонови керемиди...това са 11 тона!
Re: претпочитания за керамични керемиди
27-02-2011 - 13:05:16
avatar
Колеги,
човека пише за керамични керемиди.Аз като човек с опит мога да споделя,че 1980г правихме бунгала на Слънчев бряг и на Албена и ги покривахме с кремиковски ЛТ профил с ПДЦ покритие.И до сега не са протекли.Но ламарината
беше 0.8-1мм и не като сегашната 0,4-0,5мм.Освен,че са скъпи ламаринените керемиди дават и много фира при
4-скатен покрив/такъв на мене ми предстои/.
Re: претпочитания за керамични керемиди
27-02-2011 - 23:35:53
За керемиди Младост гласувам с двете ръце *ok*.
Имам опит и с тях , и с Tondah , и с Bramak и от опит ти ги препоръчвам тях . от всички изброени са най-евтини , като качество с Tondah са 1:1 . Единствения косур е , че производителя не произвежда цяла система , а само керемиди и капаци . За Стралджа забрави !!!

--------------------------------------------------------------------------------------------------

БЕЗПЛАТНА информация , ако търсите майстор , бригада или фирма - www.strojshop.com



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-27 23:45 от strojshop.
Re: претпочитания за керамични керемиди
07-05-2011 - 18:50:33
avatar
Колега strojshop,
имаш ли по-дълго наблюдение върху сръбските керемиди.Щото жена ми се е забъркала по Тондах ,дето са два пъти
по-скъпи.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход