Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

странна изолация

Публикувано от misho33 
Re: странна изолация
04-02-2011 - 18:08:07
Предложението за пенобетона е добро, като фугите на старата зидария се запълват с познатата полиуретанова пяна и сместа няма да изтече. Пенобетонът е с консистенцията на саморазливните замазки, така че няма опасност да останат кухини. За топлоизолационните характеристики на пенобетона виж zamazki.eu
Re: странна изолация
04-02-2011 - 19:01:17
avatar
Re: странна изолация
04-02-2011 - 19:05:22
rockwall,абе що не сложи една мацка да държи маркуча?:]
Иначе ширината на фугата на места е 1 см., както обясни колегата и тези операции с леки бетони ,май не са подходящи ми се струва,защото лепят по стените и образуват каверни !
Re: странна изолация
04-02-2011 - 19:47:34
Аз бих напълнил със стиропорени топчета, а краищата и отгоре - с пяна.
Re: странна изолация
05-02-2011 - 09:15:27
avatar
Иначе ширината на фугата на места е 1 см., както обясни колегата и тези операции с леки бетони ,май не са подходящи ми се струва,защото лепят по стените и образуват каверни

Е, те те зи каверни могат и да се свалят при наливането - само трябва една добра идея и повече информация за кухината.

Добре е да се знае колко е като височина и дължина - за ширината вече е ясно - от 1 до 5 см.
При тази ширина, наливане с подходящо добутване и пълзящ кофраж остават единственото решение.

Бях пропуснал че е толкова тясно - в този случай има още по-малка опасност за кирпича - няма да е много тежко в негова посока.

Ето какво имам предвид под ДОБУТВАНЕ или ТРАМБОВАНЕ за отстраняване на каверните



арматурно желязо с дължината на стената и кривина, която да е поне колкото пълзящия кофраж - чупка или дъга и двама мераклии

Аз бих напълнил със стиропорени топчета, а краищата и отгоре - с пяна.
А какво ще стане с влагата между топчетата ?
Ако сега е влажно, с топчета и пяна няма да стане по-сухо. То не че с наливане на олекотен бетон ще се хидроизолира, ако има постоянен приток на вода отнякъде (отдолу или отгоре)

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 09:17 от rockwall.
Re: странна изолация
05-02-2011 - 10:33:54
avatar
Таман да повярвах ,че бетона ще и хидроизолира.....
Да поспорим,а?

Чест и почитание
Re: странна изолация
05-02-2011 - 18:13:18
avatar
Re: странна изолация
05-02-2011 - 18:43:38
avatar
Някой писа ,че с бетона и ще хидроизолира.......
ако влагата е капилярна,а тя е?!, ефект няма да има никакъв,дори още по зле - възможно е проблема да се задълбочи....

Чест и почитание
Re: странна изолация
05-02-2011 - 19:20:23
Между двете стени не се стича вода от покривите (сега да, но знам ли кога кирпичената постройка ще започне да пропуска и водата от покрива ще се стича по стената).

Запълването с бетон е добра идея, особено ако добавя нещо за по-добра хидро и по-добра топло изолация. Но как ще напълня празнините (въздушни джобове)? Някаква вибрация? А и бетона ще намокри стената на съседа (кирпич), калта няма ли да се разводни? А и съседа ще дойде "да поспорим" smiling smiley Затова ми се искаше нещо по-сухо.
Re: странна изолация
05-02-2011 - 21:47:08
avatar
ако ще е по-сухо (говорим за сухо, което няма да мокри стената му, остава варианта за наливане на топчетата полистирол (стиропор) като топлоизолация между двете стени, но с влагата не правиш нищо.

така или иначе няма единствено правилен вариант, щом не сте решили проблема, докато сте зидали тухлената стена на 5см от кирпичената...

ако искаш пробвай с топчетата. Запуши отстрани с някакви дъски или парчета стиропор и наливай топчета.
най-лошият вариант ще е, ако влагата да тръгне нагоре по стените и ще трябва да изпразваш топчетата с голяма прахосмукачка от мястото между стените.

повече не мога да се сетя нищо.
задънена улица

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-05 21:48 от rockwall.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход