Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

апартамент на калкан с работна фуга

Публикувано от nereden 
апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 11:30:01
Здравейте, следя форума и оценявам много от добронамерените мнения и съвети на участниците в него. От своя страна сега моля за мнение и съвет на хора с опит.
Харесала съм апартамент с акт 14 на отлична локация и отлична цена. Сградата е построена на калкан, залепена с друга сграда. Сега разбирам, че между двете сгради се оставя нещо, наречено работна фуга, по протежението на която се пада и харесаният от мен апартамент. Близките ми са разтревожени, че тази фуга означава възможен проблем с мухъл, влага и студ, като твърдят, че веднъж появил се, мухълът или влагата не могат да бъдат премахнати, тъй като няма достъп до фугата, а влагата няма откъде да изсъхне.
Консултирах се и със строители, които пък ми казаха, че единственото слабо място на такава фуга е откъм покрива. Ако съединението на покрива със съседната сграда е направено качествено и по правилата, проникването на дъжд или сняг е почти невъзможно, а за студа изобщо не бива да се притеснявам, тъй като стената е практически на завет и няма откъде да влезе студ или вятър.
Техническият строител на обекта твърди, че между двете сгради има натикан 13 см стиропор, другата сграда също има своя изолация и не бива да имам притеснения.
Мисля, че най-верни биха били мненията на хора, които живеят на калкан - работна фуга или имат наблюдения върху подобни имоти. Защото при завършването на сградата всичко може да е перфектно и проблемите да се появят след 2-3-5 години да речем.
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 13:45:17
Не живея в такова жилище, но ще опитам.
Живещите в по-стари панелки с такава фуга, действително имат проблеми.
АКО в твоя случай е изпълнено всичко описано (като ТИ) дори и с не много добро качество, остава да се изясни покривът. Ако няма течове, би трябвало да няма проблеми.
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 13:47:29
На панелите тая фуга е облечена отвсякъде с ламарина и ако си е на място ламарината,няма проблем.
Там празно пространство има само при много старо строителство.В новите навсякъде е напълнено със стиропор и не виждам какъв проблем може да даде,освен теч от покрива.
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 14:28:19
Благодаря за отзивите. Звучи добре. Значи, ако покривът е направен, всичко е наред. АКО обаче не е направен и водата се процеди, наводни и мухляса съответната страна, какво следва? Ясно, че ремонт на покрива, но с вече навлязлата мухъл и влага има ли решение? Или да си отглеждаме гъбките по стените? Защото е ясно, че няма кой да се пъхне и да изолира отвън и затова работната площ е само отвътре.....
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 14:40:58
avatar
Quote
nereden
Благодаря за отзивите. Звучи добре. Значи, ако покривът е направен, всичко е наред. АКО обаче не е направен и водата се процеди, наводни и мухляса съответната страна, какво следва? Ясно, че ремонт на покрива, но с вече навлязлата мухъл и влага има ли решение? Или да си отглеждаме гъбките по стените? Защото е ясно, че няма кой да се пъхне и да изолира отвън и затова работната площ е само отвътре.....

Аз живея в такъв апартамент- откъм запад сме на калкан с другия вход. Има малко разстояние, закрито с ламарина. Не знам дали е пълно с нещо, по- скоро, не. Няма проблеми, напротив- въздушната възглавница не дава на стената да изстине много.
За теча- дали ще ти протече на тавана или отстрани, все е лошо, докато не се оправи. Така че, не се притеснявай.smiling smiley
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 17:05:59
Чудесно! Много ти благодаря за отзивчивостта, както и на останалите!
Re: апартамент на калкан с работна фуга
28-01-2011 - 19:04:15
Quote
nereden

Техническият строител на обекта твърди, че между двете сгради има натикан 13 см стиропор, другата сграда също има своя изолация и не бива да имам притеснения.
Тази фуга е земетръсна фуга,между двете сгради! За да е 13 см.широчината и сградата би трябвало да е 12 етажна.Правилото е на всеки 250 см. височина се изпълнява 1 см ширина, но не под минималните 5 см.Няма защо да се притеснявате ,ако е изпълнена до корниза на по-ниската от двете сгради,където и би следвало да се хидроизолира.
Re: апартамент на калкан с работна фуга
29-01-2011 - 10:37:42
avatar
Няма проблем за фугата ,както и за живущите от блока впоследствие.....
Обработката и не струва кой знае колко пари,проблеми при качествено изпълнение -няма!
Дори и да има усложнение ще ви помогнем- има съответно решение и не излиза скъпо!
Купувайте!

Чест и почитание
Re: апартамент на калкан с работна фуга
23-02-2011 - 11:21:44
avatar
Quote
salvador
На панелите тая фуга е облечена отвсякъде с ламарина и ако си е на място ламарината,няма проблем.
Там празно пространство има само при много старо строителство.В новите навсякъде е напълнено със стиропор и не виждам какъв проблем може да даде,освен теч от покрива.
Абсолютно грешно и недопустимо.
Фугата е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се почиства от кофражни форми и/или стиропор след всеки такт (много е трудно, но става когато се прави след всеки такт).Колегите смятали земетръс лесно могат да сравнят сеизмичната силата на етажното ниво с тази която може да се поеме от стиропора (ВИНАГИ ПО-ГОЛЯМА дори при липса на калканна греда) и пренесе към съседната сграда. Оправдания че стиропора се смачква и/или остарява са глупости. Резултата е че, сгради с непочистена фуга (оставен стиропор) "работят" заедно на земетръс, което е недопустимо и непредвидимо.Друг разговор (вторичен/несъществен) е че, топлотехническите показатели на тухла-въздух-тухла са по-добри от тези на тухла-стиропор-тухла.

Пари си имам... акъл ми дайте.
Re: апартамент на калкан с работна фуга
23-02-2011 - 15:38:38
Изглежда логично да е така...ама ако е толкова погрешно,тех.ръководители на тия строежи къде гледат?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход