Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Найлон между гипскартона и ватата???

Публикувано от bulhomes 
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 21:43:17
Виж тук. Последния пост е от няма преди месец. Там този детайл беше обсъден подробно.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 21:44:51
Vsiaka dupka v parobarierata e ravna na edna 4a6a voda na godina vuv vatata.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-19 21:47 от Nasko.Stoykov.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 21:56:42
Оказа се, че е по-сложно - в темата препратаката е към друга тема от другия форум, но картинката е най-важна:


и набързо да поясня
1. Гипскартон
2. ПароНЕпропускливо фолио
3. Вата
4. Вата
5. Летви за изпъване на 6 (примерно контра летви 1х2 см)
6. Паропропускливо фолио в посока от ватата към междината, образувана от 7.
7. Летви за осигуряване на междина за проветрение на ватата (примерно шипки 3х4 см)

Повтарям (потретям май) - за проветрението на ватата няма 2 мнения - горното е правилното. Сега говорим за влагата вътре.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 22:26:55
До Naskо Stoyanov, ако знае - Как трябва да се закрепва гипсокартона (или друг материал) без да се пробива (или минимално да се пробива) паронепропускливото фолио?

До Bulhomes - влагата вътре в помещението се третира, както при всяка друга стая, т.е, с проветряване (повече или по-малко, в зависимост от влажността - какво се прави с влага в баня, например); не би трябвало да има разлика практически.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 22:32:56
Булхоме,
Ти сега последно за покрив или стена отвори тема, че гледам се самоцитираш, ако не греша.
По принцип съм съгласен с първите мнения на Салвадор и Кинг..., при мен на 2стр.
После бо4701 малко отклони (може би дискусията), но да спомена.
Това "външно проветряване" на ватата, което е прекрасно за дървен покрив, за стена (споменаваш тухла) няма как да стане. Също и при други "монолитни" конструкции, вкл. бетонен покрив.

Разликата е, че последните са сравнително слабо паропропускливи.
Ако се прецизира въпроса, тънкият момент е да не се допускат във ватата повече пари отколкото могат да се "излъчат" от нея навън през ограждащия елемент. При разглежданият вентилиран покрив "дишането" отгоре е чудесно и респективно е по-спокойно с пароизолацията на ватата отдолу.
И обратното, сами по себе си "монолитните" прегради "дишат" по-малко и затова пароизолацията трябва да е по-сериозна, а и не се влошава особено изходното положение (преди изолирането) спрямо влагата.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 23:00:24
Любо, темата беше за пароизолацията преди ватата и микроклимата в къщата, но много се разводни с тая вентилация на ватата. Иначе си прав, но това пак е свързано с работата на ватата и нейната вентилация, а не с микроклимата в къщата.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 23:32:24
Простете но и аз ще кажа мнението си.
Днес бях в магазина и гледам тивека не е толкоз скъп и се замислих за себе си дали няма да ми е нужен. Май ще трябва специално да ида да питам върши ли работа като за нашите условия, но това което съм видял е че го поставят при дървеноскелетните къщи в/у ОСБ то или шперплата по фасадата на къщата. Инак от вътре по таваните на подпокривното първо се реди ватата м/у гредите и се затваря с полиетелен, който казват че е паропропусклив. Същото е и за стените от вътре. Мазето ми беше направено от строителя точно така. Май идеята на тоз полиетилен е да пропуска парите само в една посока. Ама като чета тук взех да се обърквам.
Е, дано да съм бил от полза и да не повтарям друго мнение.

Поздрав,

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-19 23:38 от Geto.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 23:39:06
Ако всички фолия са паропропускливи в посока вън от къщата задачата се изменя към "къде ще кондензира влагата и как да я оставим да се проветри сама". Според мен де.
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
19-01-2011 - 23:50:00
Quote
Geto
Инак от вътре по таваните на подпокривното първо се реди ватата м/у гредите и се затваря с полиетелен, който казват че е паропропусклив. Същото е и за стените от вътре.
,


Е ,Geto като е паропропусклив полиетилена за какво го слагат тогава? С него и без него ,щом минават парите за какво да се харчи човек излишно?Тая работа много ми прилича на изобретението на Шура Боревоевич от филма "Горещ вятър" -безалкохолната ракия!winking smiley
Re: Найлон между гипскартона и ватата???
20-01-2011 - 00:33:47
Хора, найлона(паробариерата) не пропуска нищо на никъде! Паробариерата се закрепя с телбод в дървената част и от там влага не може да мине. Като казах дупка , имах на предвид ДУПКА(скъсано) директно в/у ватата. Живота в "найлоново пликче" е неизбежен ако използваме тази с-ма при дървеноскелетните къщи, както и проветряването на къщата. Това го дъвчеме 10 пъти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход