Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"

Публикувано от Petar 
Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 10:11:45
Всъщност не става дума за къща, а за комбиниран птичарник, за гълъби (около 20бр.)и 3-4Х толкова пъдпъдъци в ъгъла на двора ми.
Та така - ЧЖП за пернатите предвиждам да е около 11м2 (2.4/4.6), а кубатурата 22м3 (Н=2м.)
Ще са раделени двете секции от малка преградна стена.
Конструкция - дървена с 14см греди, ОСБ от джете страни, 15 см вата по средата, 10см фибран отвън,5 отвътре. Стените стават общо 30см дебелина с U = 0.125 W/m2K.
Тавана - с двойна конструкция ребра 5/10,пак с обща дебелина на ТИ от фибран 30 см.
На пода смятам че греди с 10 см дебелина и същото количество фибран ще е достатъчно.
2 прозорчета с троен СП и К стъкло.
Вентилацията, ей това долу с рекуперация около 70% и 3-4Х обмяна на въздуха за час смятам че ще ми свърши работа. Важен момент е понеже тия амонячни изпарения иначе ще ми издушат пилците при тая ТИ. 850 лева е (с монтажа)

[www.mitsubishi-aircon.co.uk]

Голямата ми въпросителна е отоплението.
Смятам да ползвам различни кварцови,инфрачервени лампи дето ги употребяват за терариуми и пилчарници, но не съм много в час с тях.
Дайте малко повечко насоки please в това отношение.
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 11:12:35
Тоя рекуператор от къде мислиш да го купиш? Показвах го на сума търговци на климатици и всеки вдига рамене...

Иначе по темата: Шегуваш ли се?
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 11:53:58
Ти ме уби бе Бул.
Какъв ти майтап.Да не е 1 Април днес.. *stop*
Всичко което съм казал по форумите от 4 години съм го направил. Няма лабаво-зодия Лъв съм.

За рекуператора - имам оферта от над година от 1 Варненска фирма, иначе как ще дам точна цена.

Като стойност - ТИ съм я калкулирал да ми излезе около ХПС 5см 180м2 1300лв + вата 250лв = 1550лв
Още толкова за конструкцията и керемидките + рекуператора и дограмата - общо към 4-4500.
Що да не ги дам.
Ще си хапвам здравословни яйчица от пъдпъдък (мразя да ми крякат кокошки ) smoking smiley

Изчислил съм че ще ми трябват 654 квч (110лв) на отоплителен сезон за да компенсирам топлозагубите поддържайки Т 22 С вътре или средно около 200 W/час топлинна мощност (като имам предвид и 30% загуби от рекуперацията).
Пак питам - чрез какви лампи (понеже имат нужда и от осветление пернатите) да си я набавя тая топлина ?
Марки, модели - който има идеи - да казва.
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 12:11:57
Пич, ти направо уби коня с лопатата :}
Ами като ще смятаме толкова подробно - къде в сметката е топлината от разлагане на птичата тор? winking smiley
И мислиш ли, че трябва да са постоянно на 22 градуса? Ако искаш да са ти вкусни яйцата, трябва да виждат слънце, чист въздух, да си кълват по двора разни червейчета и насекоми, песъчинки и какво ли не. А гълъбите за какво са, пощенска станция ли ще правиш winking smiley
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 12:11:58
Не мога да разбера за какво изобщо им трябва отопление на гълъбите winking smiley що не им сложиш и джакузиwinking smiley
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 12:50:56
Здрасти Петър,
Там се спомена за "добивите на топлина" от тор. Самите животинки също излъчват. Та въпросните 200W, които са със запас сигурно и без отопление ще ги имаш, а те са май за към -20оС външна.
Сигурно не е много ЕКО да се държат животинките постоянно затворени - така е при бройлерите!!
Чувал съм, че има лаф за скъпите яйца - "от бегали кокошки". И субсидии има за това.
Иначе съм чувал и виждал едно време да греят малки пиленца (вместо майка им) с т.н. "кварцови лампи" - едни големи колби със огледални рефлектори. Чувал съм (може и габровски виц да е), с осветление да сгъстяват цикъла ден/нощ за повече яйца. В специализираните форуми сигурно ще бъдат по-точни за светлина/топло.
Не пречи да погледнеш и курниците на бабите, освен ако не гониш (тайно) някаква изкуствена интензификация на процесите.

За пръв път ме учудваш малко - ти по-трябва да ги знаеш "естествените условия" за хора и животни - май дори и това дотук е в повече и за природни гълъби, и за пъдпъдъци.
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 13:07:31
Petar..птичарниците не изискват чак такива условия.Занимавал съм се известно време с работа,включваща посещения по земеделски стопанства...и не си спомням стопанин,който чак толкова да се е заигравал с изолацията на птичарник.
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 13:09:49
Quote
Любо
...Чувал съм, че има лаф за скъпите яйца - "от бегали кокошки....
Добре е да са "бегали" кокошките, ама да не са бягали много бързо и накрая петелът да ги е хванал. Тогава стават най-хубавите яйца - от щастливи кокошки.:}
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
14-01-2011 - 13:23:30
Абе прави сте, ще има къде да си хвърчат пролетта и лятото (тази постройка ще е свързана с дворче омрежено отвсякъде)
Става въпрос за зимата и то главно за секцийката с пъдпъдъците (те се гледат в клетки - нищо общо с домашните кокошки)
И си искат постоянната Т за да са жизнени.
Може и само за тях да го направя горното, макар че ми се щеше и гълъбите да понамажат малко, нали все пак ще са под общ покрив...
Нищо че няма да са някаква кой знай каква специална порода.
Re: Дайте да обсъдим пасивната ми "къща"
15-01-2011 - 11:33:07
avatar
При тая зверска изолация не ти требе отопление.Остави само ватата вътре.
Значи дигаш кострукцията от 10см. греди.вътре слагаш 10см.вата и край!!!
Стените ги обшии с ГИПСОФАЗЕР.Гълъбите са носители на над 40 болести
и не е за препоръчване да ги гледаш с други пернати.

www.antonovstonedesign.blogspot.com
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход