Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Отопление с термопомпа

Публикувано от Turistak 
Re: Отопление с термопомпа
14-07-2006 - 13:53:56
добре айде и така да го кажем , защо не пише някой на когото са му монтирали такава помпа и е искарал един отоплителен сезон . нее ли така човек
Re: Отопление с термопомпа
14-07-2006 - 17:39:15
айде пак мълчание eye popping smiley зимата ще е късно да избираме отопление . сега аудиторията нека научи повечко за тези термо помпи . колко струват горе доло и колко ток харчат . ако за 100 кв етаж по време на зимата ми изгори 1000 лева ток - НЕ МИ Я ХВАЛЕТЕ :g:
Re: Отопление с термопомпа
14-07-2006 - 20:57:37
опа инджинерите с име - гео . айде стига реклама пък на конкретен въпрос не одговаряте . защо вие страх то и мерцедеса гори по 20 на 100 км бензин . сега колко ток харчи една помпа да отоплява цяла зима 100 кв . етаж на къща . пак ако ми мълчите , нали от там всеки започва с въпросите .
eli
Re: Отопление с термопомпа
15-07-2006 - 10:43:52
Моля ви господа . Пуснете едно инфо за термо помпите . Некой да ни светне по въпроса - каква ел. енергия консумира за 1 отоплителен сезон ? Благодаря ви winking smiley
Re: Отопление с термопомпа
15-07-2006 - 17:24:03
ели . глас в пустиня . май никой няма да ни одговори , а иначе РЕКЛАМИ- РЕКЛАМИ - РЕКЛАМИ - РЕКЛАМИ .
Геоват
Re: pepi- колко ток гори еда такава .... ?
18-07-2006 - 10:00:54
pepi,
на страницата ни www.geowatt.biz е представен експеримент 2004. Това е една машина със топлообменник в земята. Всички снимки са истински и са от нейната инсталация. Намира се в Бистрица - над София, на надморска височина ~ 1000,0 м.
Сметката за ток (цялтата - включително и домакинските уреди) за месец януари 2006 г. беше 132 лв. Имаме копие на касовата бележка. Къщата е двуетажна - около 130 кв.м. отопляема площ. Отопляват се всички помещения. В интернет страницата ни има координата за връзка. Отговаряме на всички въпроси.
Поздрави
Геоват
DDimitrov
Re: Отопление с термопомпа
19-07-2006 - 22:55:57
Извинявам се за нахалството, но какво означава Геоват, и какви са ви познанията по геология та говорим толкова за ватове от "гео".
Имам в предвид че това което е в земята е по метода slinky а за съжаление в българия няма толкова високо съдържание на влага в почвите, а особенно в Бистрица, това съм го срещал в Германия, но не и в "суха" България.

Всички питат каква енергия консумира една термопомпа :
по немски разчети около 1800 часа на отопл. сезон до 2400, италианците си залагат 1000, според мен е около 1200 и не повече, монтирал съм термопомпи със запис на работните часове и за южна БГ , излизат такива резултати, без да гледаме някакви справочници от 19...., за една термопомпа 15 кВ, и земносвързана инсталация е нормално 1:3,3 разход на ел. енергия т.е. 4,55 кВ (т.е. сме под 6 кВ и таксата за присъединяване е "малка"winking smiley 4,55 х 1200 = 5460 кВ х 0,15 = 819 лв.
...Примерно

Поздрави,
Д.Димитров
Геоват
Re: Д. ДИмитров
20-07-2006 - 09:20:49
Това, което сте срещали в Германия - "Slinky", го има и в България от няколко години. Колко влага има в почвата и каква топлина се получава е въпрос на проучвания и изчисления.
Опитът ни показва, че изчисленията са ни верни и термопомпите работят. Още повече - изобщо не съм съгласе, че точно в Бистрица няма високи подпочвени води.
Поздрави
Re: Отопление с термопомпа
03-08-2006 - 00:02:26
Термопомпената инсталация е обикновено земна, т.е. черпи топлината на земните недра и си "допомага" с около 20% ел.енергия - монтира се дълбоко в земята до къщата, може да е свързана и с подземни води, а може и да не е. У нас не е много популярна, ние сме слънчева страна, у нас соларните системи са ефективни. Термопомпите са добри за северните държави, доста скъпа инвестиция за нас българите е - може да стигне до 10000-20000 лв. Знам един човек, доктор, който си я направи - в комплекса Бокар - София - къща № 10. Повече не знам smiling smiley
Re: Отопление с термопомпа
03-08-2006 - 12:51:02
sa-viva. Kakво имаш предвит - у нас соларните системи са ефективни ? Става въпрос някой дасе утоплява с тях ли , или само за загряване на вода за битови нужди ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход