Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реални препоръки за добри майстори

Публикувано от Rali2000 
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 14:24:30
Със сигурност има и добри бг майстори. Турците ги намерих от друг обект , който привършваха преди година и половина. Харесаха ми как работят.В началото когато почнах ,попаднах на един голям мошеник от Пловдив, но за радост бързо приключихме 1:1, а и още му тече неустойката по договора -130 лв/ден, но не искам да го съдя, защото го съжелявам.Попаднах и на един "голям и велик стар бг майстор" за дренажи, който се хвалеше на колко чалгаджийки е отводнявал мазетата на къщите и след като ми направи дренажа с обратен наклон го изгоних.Наемал съм и цигани , които стават само за грубата работа, но пък в първия раб. ден започват да мрънкат за пари/майката , жената , детето били болни итн./ Не съм пристрастен , но пък Salvador e прав , че турците са по работливи , бих казал и по сговорчиви ,и по самодисциплинирани от българските майстори на които аз съм попадал - това е моето мнение, вследствие на скромната ми лична практика и наблюдения ,и в никакъв случай не говоря обобщаващо-нека никой не се обижда. Малко над моята къща работи българска бригада и лятото зарязваха всичко и си тръгваха точно в 17.30 ч, събота и неделя не работят.Докато моите са работили и до 9ч.Недостатъкът е , че като работят 20 дни -почиват 1 седмица/тютюн , животни, итн/
Николов , прав си че трябва да се плаща, но само при добре свършена работа.Знеш ли колко пъти съм ходил след майстори и сам съм поправял грешките им -малки или големи/ и още има завещани такива/, а тези загубени дни и нерви, и средства на мен няма кой да плати. За това някой майстор като ми каже , че ще си оправи грешките после/ с ясното съзнание , че няма да го направи/ и аз му казвам , че като дойде послето ще му платя. Радвам се , че това тези с които до сега работя го разбраха и в общи линии си имаме доверие.
А това , че ще се намерят свестни майстори е ясно и въпрос на време, ама който търси -намира... та затова и пуснах темата.Отдалеко , та да е леко*beer*

Всички търсим истината!
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 14:29:22
avatar
Quote
Rali2000
Николов , прав си че трябва да се плаща, но само при добре свършена работа...
Съгласен...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 14:35:28
Quote
salvador
Не вярвам да е била по-ниска цената.Факт е,че турчетата му свършиха работа.Докато нашите нищо не напрвиха.

Точно така беше при мен*ok*
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 17:28:26
avatar
Quote
Rali2000
Със сигурност има и добри бг майстори. Турците ги намерих от друг обект , който привършваха преди година и половина. Харесаха ми как работят.В началото когато почнах ,попаднах на един голям мошеник от Пловдив, но за радост бързо приключихме 1:1, а и още му тече неустойката по договора -130 лв/ден, но не искам да го съдя, защото го съжелявам.Попаднах и на един "голям и велик стар бг майстор" за дренажи, който се хвалеше на колко чалгаджийки е отводнявал мазетата на къщите и след като ми направи дренажа с обратен наклон го изгоних.Наемал съм и цигани , които стават само за грубата работа, но пък в първия раб. ден започват да мрънкат за пари/майката , жената , детето били болни итн./ Не съм пристрастен , но пък Salvador e прав , че турците са по работливи , бих казал и по сговорчиви ,и по самодисциплинирани от българските майстори на които аз съм попадал - това е моето мнение, вследствие на скромната ми лична практика и наблюдения ,и в никакъв случай не говоря обобщаващо-нека никой не се обижда. Малко над моята къща работи българска бригада и лятото зарязваха всичко и си тръгваха точно в 17.30 ч, събота и неделя не работят.Докато моите са работили и до 9ч.Недостатъкът е , че като работят 20 дни -почиват 1 седмица/тютюн , животни, итн/
Николов , прав си че трябва да се плаща, но само при добре свършена работа.Знеш ли колко пъти съм ходил след майстори и сам съм поправял грешките им -малки или големи/ и още има завещани такива/, а тези загубени дни и нерви, и средства на мен няма кой да плати. За това някой майстор като ми каже , че ще си оправи грешките после/ с ясното съзнание , че няма да го направи/ и аз му казвам , че като дойде послето ще му платя. Радвам се , че това тези с които до сега работя го разбраха и в общи линии си имаме доверие.
А това , че ще се намерят свестни майстори е ясно и въпрос на време, ама който търси -намира... та затова и пуснах темата.Отдалеко , та да е леко*beer*


Работа след 17.30 се заплаща допълнително също така когато се работи в неделя по споразумение с клиета или по желание на самият майстор никой не можеш да задължиш да ти работи по 12-13 часа а също така и работа в почивните дни ,а турчагите са работили по до късно за да могат след това да си погледнат и скотовете и тютюна на село,това не значи че са по работливи.

Не разбирам като си толкова доволен от тях защо пак не ги наемеш ,или този път търсиш български майстори.
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 17:50:34
Не наемайте цигани, във никакъв случай !!!
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 18:06:14
Не знам при вас как е...тук цигани се наемат само за общаци-ако трябва някъде разтоварване,копане.
При тях също има майстори,но на специфични неща-обшивки на покриви,керемиди,улуци.На вилата покрива ми го правиха едни самоковски циганета-четири години минаха от отгава,още не е поддал...което според мен си е доста приличен резултат,предвид използваните материали.
Улуците на съседа...само една циганска бригада се нави да му ги прави.Не са предвидени изобщо в проекта и се оказа сложно за изпълнение.Българите,дето идваха...само поглеждаха и казваха,че това без вишка не може да се направи,а наема на вишката бил 250-300 е лв на час.Освен това било сложно и не им се занимава.
На мен цената на вишката ми се видя невъзможна-просто не вярвам да е толкова.Явно на нашите хора не им се е работило.
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 19:30:52
Ти как мислиш? Ако не си разбрал,това е строителен форум.
Май си сбъркал мястото. spinning smiley sticking its tongue out
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 19:32:41
Mastercam, хората ги оценявам по качествата им. За мен не е от значение етноса и религията. Не съм предубеден в произхода на хората ,нямам и основание да съм. Никого не съм задължавал да работи по 12часа, вкл. събота и неделя, правят го защото те така искат -здрава работа 20 дни и 1 седмица почивка/силно казано -след като се върнат разбирам колоко работа са отметнали./Наистина са работливи, малцина биха издържали на този ритъм.А и положително качество е , че не мрънкат за пари като циганите-разбрали сме се кога и колко се плаща и го спазваме и двете страни. Не говоря обобщаващо, изхождам от моята практика до сега , реалност и наблюдения в този бранш. Всяко стадо си има и мърша.
Както и в началото споменах съм относително доволен. И те си имат кусури,но основно дразнещо за мен е , че се стремят на всяка цена да си "хванат" максималната надница,отпреди кризата за 8часа ,която сами са си определили , като това рефлектира върху качеството.Особено явно това пролича късната есен, когато денят намаля, а с него и качеството.Кризата и мен ме намачка ,и както аз се стремя да съм "гъвкав",искам и отсрещната страна да да бъде такава , за да се "срещнем някъде" .Така ,че не съм в състояние , да плащам надници над средните. Но това не е оправдание, защото и да мога не бих искал да го правя!*write*

Всички търсим истината!
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 20:01:38
avatar
Quote
petyany
Ти как мислиш? Ако не си разбрал,това е строителен форум.
Май си сбъркал мястото. spinning smiley sticking its tongue out
На второто си мнение си позволяваш да даваш акъл без никой да ти го е искал и да менторстваш?! Ама че наглост!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 21:55:54
Quote
petyany
Ти как мислиш? Ако не си разбрал,това е строителен форум.
Май си сбъркал мястото. spinning smiley sticking its tongue out

Петя (или май по вярно е с Танчо да се обръщам към теб), виж броя на твоите публикации и тези на Николов и сам (сама) си отговори дали не си смешен (смешна). Напредналите с интернета са наясно, че мнение от човек с 1 публикация е единствено реклама без никакви ангажименти, която най-често (нормално е за България) е лична и много далеко от духа за взаимопомощ на форума.

P.S. Няма лошо да се рекламираш (май си има раздел за това) и да си търиш работа, ама да се "отваряш" като разбирач на един от най-утвърдените помагачи във форума е .... (сам си отговори). Честно - учудих се И че си влязъл а втори път тук.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход