Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Реални препоръки за добри майстори

Публикувано от Rali2000 
Реални препоръки за добри майстори
06-01-2011 - 23:11:32
Привет на всички съфорумци и ЧНГ

Аз също попривършвам/поне ми се иска тази година да е / с моя строеж на къщата. Останаха ми някои довършителни работи като : външна мазилка , направа на навес /може и с барбекю/, изливане на бетон-външна плоча при подхода към гаража, 2 шахти , лепене на камък, фина шпакловка , боя, фаянс+теракот и др . До сега работех с майстори-турци от които най общо казано съм доволен/само аз си знам колко усилия ми струва това -постоянен надзор и пак понякога пропуски/. В началото работеха на нормални цени , но започнаха да ги вдигат/ като непрекъснато ме убеждават в обосноваността им и качеството ,което предлагат-майсторски номера на които отдавна не се хващам/, като се стремят да си получат надниците отпреди кризата, дори за сметка на качеството. Ще се радвам ако ми препоръчате добри майстори ,работещи на нормални цени,от работата на които имате преки впечатления и които не биха се срамували да покажат работата си.Особено ценни ще са мненията на активните тук.Местоположението на обекта е около София.
Нека е успешна Новата година

Всички търсим истината!
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 10:37:26
avatar
Защо със турци ?Българи по софия няма ли. Я изчакаи да свърши кризата тогава и цените ще са нормални и качеството ще е друго а може и на някои български майстори да попаднеш все ще се намерят около софия .
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 11:01:41
avatar
И читави строителни работници има, и кой да свърши работата има - само пари да има, щото неплащането отдавна е епидемия...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 13:08:28
MASTERCAM ...убедил съм се лично,че в някои области турските майстори са ненадминати...Миналата година един съсед се мъчи с 250 метра зидана ограда.Всичко си е на обекта-бетоновите блокчета разтоварени,бетонобъркачка в двора,цимента и пясъка налични под навес...Смениха две български бригади и накрая дойдоха някакви турчета.Работа,дето нашите я лигавиха две седмици и нищо не свършиха,турците я приключиха за 4-5 дена.Сега като погледнеш зидовете,много ясно се вижда къде са работили българите и от къде са започнали турците.Толкоз голяма е разликата...
Не казвам,че няма добри българи в занаята.Но явно се срещат рядко,щом има толкова много работа за турците,а българите все се оплакват от липса на работа.
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 13:37:45
Quote
salvador
MASTERCAM ...убедил съм се лично,че в някои области турските майстори са ненадминати...Миналата година един съсед се мъчи с 250 метра зидана ограда.Всичко си е на обекта-бетоновите блокчета разтоварени,бетонобъркачка в двора,цимента и пясъка налични под навес...Смениха две български бригади и накрая дойдоха някакви турчета.Работа,дето нашите я лигавиха две седмици и нищо не свършиха,турците я приключиха за 4-5 дена.Сега като погледнеш зидовете,много ясно се вижда къде са работили българите и от къде са започнали турците.Толкоз голяма е разликата...
Не казвам,че няма добри българи в занаята.Но явно се срещат рядко,щом има толкова много работа за турците,а българите все се оплакват от липса на работа.
Това е нормално за сравнително капсулирани общности,където занаята става традиция!
Колко арменци зидари познавате? Аз като прехвърлям арменски имена се сещам за златари и някой друг електроинженер,като изключвам популярните хора на културата!
Строителния бум нанесе големи щети на икономиката,най-вече с преминаването на хиляди хора от квалифициран към нискоквалифициран труд.Затова и общото впечатление от разните му бригади и майстори е такова!
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 14:45:48
avatar
Quote
salvador
MASTERCAM ...убедил съм се лично,че в някои области турските майстори са ненадминати...Миналата година един съсед се мъчи с 250 метра зидана ограда.Всичко си е на обекта-бетоновите блокчета разтоварени,бетонобъркачка в двора,цимента и пясъка налични под навес...Смениха две български бригади и накрая дойдоха някакви турчета.Работа,дето нашите я лигавиха две седмици и нищо не свършиха,турците я приключиха за 4-5 дена.Сега като погледнеш зидовете,много ясно се вижда къде са работили българите и от къде са започнали турците.Толкоз голяма е разликата...
Не казвам,че няма добри българи в занаята.Но явно се срещат рядко,щом има толкова много работа за турците,а българите все се оплакват от липса на работа.

Значи според теб всичкото кьораво и сакато от кърджалийско дето препълни столицата е по добро от българските майстори. Оставя се провинцията без поминък за да може хора дето са строили само плевни по чукарите и са се дупеле над тютюневите ниви да дойдат в софия и да ви строят къщи на възможно най ниската цена , твоят съсед не е търсил бързото и качественото а евтиното затова е извикал турчетата.След турчетата са циганите те взимат още по евтино.
Re: Реални препоръки за добри майстори
07-01-2011 - 15:04:38
Не вярвам да е била по-ниска цената.Факт е,че турчетата му свършиха работа.Докато нашите нищо не напрвиха.
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 10:25:35
Танчо Ранов 0893 827 500 - най-добрият който познавам.Лично изпробван smiling smiley
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 11:08:29
Драго,какво не им харесваш на турчелята,те работят най- съвестно и честно,и качествено,и най малко крадат...
Re: Реални препоръки за добри майстори
08-01-2011 - 13:15:51
avatar
Quote
petyany
Танчо Ранов 0893 827 500 - най-добрият който познавам.Лично изпробван smiling smiley
Петя, в какъв аспект по-точно е "лично изпробван" най-добрият Танчо Ранов??? *xxx*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход