Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Механично филтриране на кладенчова вода

Публикувано от Petar 
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 18:59:02
Вибрационните помпи наистина не са за препоръчване, но Петър каза, че неговата струва 400лв, което предполага да е центробежна.
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 19:34:24
Quote
LazarG
Вибрационните помпи наистина не са за препоръчване, но Петър каза, че неговата струва 400лв, което предполага да е центробежна.
Възможно е при определени условия разбалансиране на лопатките от налеп например или калциеви отлагания и предаване на вибрациите върху корпуса и да се получи същия ефект вследствие на корпусните вибрации! Водата не се свива и корпусните вибрации се отразяват по стените!Този ефект дори би се получил от превръщането на звуковите вълни от работата на потапящата помпа в механични трептения във водата и от там ерозийно въздействие! С това съм се сблъсквал и аз и се избистри,чак като монтирах смукател във водата и центробежна помпа на 1 метър над нивото на водата .
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 20:49:22
Quote
фло
....се дължи на отделянето от стените и дъното на водоизточника на миниатюрни частици от глинест произход например.За това много спомага вибрационната помпа,която освен с вибрациите на електроклапана ,прави и корпусни такива. Образувалите се вълни бият в стените и изнасят частици а при отразяването си срещат срещуположни по посока такива и се получава интерференция /стояща вълна/която пък смесва изключително добре частиците в много устойчива суспензия.Размерът на частиците е под половин микрон най-често,докато показания филтър задържа частици над 5 микрона и затова не е ефективен...
Баси Фло. От де ги вадиш тия работи. Все си мисля, че си преподавател по нещо.
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:06:20
Quote
bulhomes
Quote
фло
....се дължи на отделянето от стените и дъното на водоизточника на миниатюрни частици от глинест произход например.За това много спомага вибрационната помпа,която освен с вибрациите на електроклапана ,прави и корпусни такива. Образувалите се вълни бият в стените и изнасят частици а при отразяването си срещат срещуположни по посока такива и се получава интерференция /стояща вълна/която пък смесва изключително добре частиците в много устойчива суспензия.Размерът на частиците е под половин микрон най-често,докато показания филтър задържа частици над 5 микрона и затова не е ефективен...
Баси Фло. От де ги вадиш тия работи. Все си мисля, че си преподавател по нещо.
Не бе ,вадя си хляба от хидроколоиди,което долу-горе е в тая тема за мътността на водата!
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:14:29
Тамън така си мислех и аз...
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:14:56
Quote
фло
Quote
bulhomes
Quote
фло
....се дължи на отделянето от стените и дъното на водоизточника на миниатюрни частици от глинест произход например.За това много спомага вибрационната помпа,която освен с вибрациите на електроклапана ,прави и корпусни такива. Образувалите се вълни бият в стените и изнасят частици а при отразяването си срещат срещуположни по посока такива и се получава интерференция /стояща вълна/която пък смесва изключително добре частиците в много устойчива суспензия.Размерът на частиците е под половин микрон най-често,докато показания филтър задържа частици над 5 микрона и затова не е ефективен...
Баси Фло. От де ги вадиш тия работи. Все си мисля, че си преподавател по нещо.
Не бе ,вадя си хляба от хидроколоиди,което долу-горе е в тая тема за мътността на водата!

Май май няма да останеш гладен тъй като те чета и се дивя...*beer*

А как да го направя практически това с дигането на помпата над водата и монтиране на смукател ?
Нали все пак е потопяема, ще изгори.....sad smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-06 21:17 от Petar.
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:34:53
А това дали не би свършило работа ?
Стига да не струва майка си и баща си...

[www.nicol-n.com]
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:43:51
Понеже имаш към 10 м от горе до повърхността на водата трябва да пуснеш обикновенна циркулационна помпа долу на метър-два от повърхността ,вързана за въже. Нали си от Варна? На колхозния пазар до рибната борса има поне два магазина на арменци,които продават такива по 35-40 лв. за брой ,220 V, с мощност 350W,напор 50 метра и дебит 40 л/мин. На помпата при входа слагаш 1-1,5 м. тръба от черния полиетилен и смукател от 6-7 лв. ,на изхода с кривка нагоре излизаш до системката дето си я направил пак с черна полиетиленова тръба. Ще видиш,че веднага ще ти тръгне бистра вода! Аз такава съм напъхал в сондажа ,пък той е с диаметър 25 см,така,че при тебе този проблем с габаритите на помпата няма да го имаш.
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
06-01-2011 - 21:50:44
Petar ...те тия центрофуги не са хич ефективни.Стават,ама...за малък дебит и относително чиста вода.Напълно е възможно да са се разместили пластове.При мен имаше такъв случай...започнаха да строят един цех във високата част на селото.Рутиха скала,рутиха...и след няколко дена всички кладенци помътняха.След това два месеца тече тиня.А водоносния пласт е на 30+ метра под земята.
Помисли за някакъв елементарен утайник и чак след това филтъра.
Re: Механично филтриране на кладенчова вода
20-02-2011 - 11:58:26
Здравей РETAR,
по отношение на филтрирането: щом е само за поливане не ползвай филтри с активен въглен-те са само за премахване на миризми! Мисля ,че ще ти помогне един пясъчен ,автоматично пречистващ се филтър,след който АКО Е НУЖНО постави подобен на твоя филтър,но 50 микрона мрежа,за многократно ползване и накрая /ако е нужно/ филтър с патрон от полипропилен /20 микрона / но не от навита нишка/ !!!
Пясъчните филтри са подобни на тези за басейните, но по малки и с по малък дебит. Мисля ,че в Пловдив имаше
някаква фирма около сточна гара и една в Плевен с филтри на есоwater.
Това мога да те посъветвам,разбира се ако проблема е само във филтрирането.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход