Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да построим къща от камъни и дърво ?

Публикувано от Desi Gakova 
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 19:39:13
За много години, здраве и късмет на всички! Защото и онези на "Титаник" са били здрави и богати, ама са нямали късмет!

Гнайсът може и да е годен за зидане, но къде ще хвръкне цената му, нарязан на блокове?!

За тухлите :[www.wienerberger.bg]

Има още много места, където може да се провери...
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 19:54:46
avatar
Quote
slun4o
За много години, здраве и късмет на всички! Защото и онези на "Титаник" са били здрави и богати, ама са нямали късмет!

Имало е и бедни, едва събрали пари да отплават към Америка- 8 души от България. От едно планинско село. Късмет са нямали, а други двама, пак бедни, ама пияници- запили се в кръчмата и изпуснали парахода..........се прибрали по живо и по здраво...........*drink1*
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 20:04:29
Quote
slun4o
Гнайсът може и да е годен за зидане, но къде ще хвръкне цената му, нарязан на блокове?!
..

Подозирам, че си прав!
Цена за камъците не знам !

Ама за едни двустранно окрайчени плочи 30 см. (за стъпала) на свободна дължина ми казаха цена 28 лв. м2.
Не било скъпо!
Оказаха се прави. Видях ги в един склад до Пловдив на цена 35 лв.
Още не съм купил този артикул.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 20:45:25
Quote
argonavt
Quote
ctef60
Мечтите са хубаво нещо, а и безплатно.smiling smiley
Но към питащата. Защо не преосмислите малко идеите си? Беше ви подхвърлено, да се насочите към реставрирането на стара българска къща. Кеф ви камък, кеф ви дърво, пък какви чардаци(терси) winking smiley има...Щом семейството ви сте дърводелци или поне работещи с дърво, ще сте улеснени много. Намирате къщата която се вписва в предпочитанията ви и действате. Ако не е за някаква тежка реставрация, ще спестите от проекти, визи, узаконяване, разрешителни за ток и вода и т.н. Пък и да е за тежка реставрация...
Има много изписано по темата. Трябва търсене и четене, за да се избистри идеята ви, и тогава вече ще е време и за конкретни въпроси.

Колега , човек без мечти е загубен. Мечтите са хубаво нещо , още по-хубаво е , когато се сбъдват.

Та , реставрация до дупка. Ако няма какво да се реставрира ? Ако искам да живея в Горно Нанадолнище и то в такава къща , а там няма стари къщи за реставрация? Какво правя? Сигурно трябва да сменя локацията .

Аз моя избор вече го направих, и то сравнително скоро. Включих се в отбора на реставраторите smiling smiley Дано не звучи самонадеяно. И живот и здраве ще градя върху каменни основи winking smiley
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 20:50:05
avatar
Quote
ctef60

Аз моя избор вече го направих, и то сравнително скоро. Включих се в отбора на реставраторите smiling smiley Дано не звучи самонадеяно. И живот и здраве ще градя върху каменни основи winking smiley

Ми, каменни основи, дал Господ! Голям зор е, ама ракийката след всеки завършен етап, е като елексир.........smiling smiley
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 21:07:47
Quote
ctef60
Аз моя избор вече го направих, и то сравнително скоро. Включих се в отбора на реставраторите smiling smiley Дано не звучи самонадеяно. И живот и здраве ще градя върху каменни основи winking smiley

Супер! Чака те доста работа. Желая успех! Надявам се си съгласен с моята логика?

Каква ще е по-тчно реставрацията ? Ще подменяш елементи или ще градиш наново?
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 21:38:33
Quote
nacheff
Quote
slun4o
Гнайсът може и да е годен за зидане, но къде ще хвръкне цената му, нарязан на блокове?!
..

Подозирам, че си прав!
Цена за камъците не знам !

Ама за едни двустранно окрайчени плочи 30 см. (за стъпала) на свободна дължина ми казаха цена 28 лв. м2.
Не било скъпо!
Оказаха се прави. Видях ги в един склад до Пловдив на цена 35 лв.
Още не съм купил този артикул.

Аха, ама аз купих за цокъл на една кооперация, и то с бартер, и то не на 30, а на 15-на см. за 17 лв. Само дето са четиристранно окрайчени. Ако ти сметнем като единички, цената отива на 100-на лева на блокче :]
Кой луд да строи така. Най- разумното е, както някой посоче - стар зид и т.н. То пак е сума, ама за кубик.
Па както колега отгоре отбеляза - реставрация, че има дух!
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 22:33:58
Quote
Desi Gakova
Здравейте smiling smiley
Искаме да си построим къщичка от камъни и дърво на два етажа по 100 квадрата - общо 200. Някой може ли да ми даде технически съвети как може да стане това? Имайте предвид, че въобще не съм наясно с това, съпругът ми е дърводелец и има някаква представа, но все пак ще ни е нужна много информация. Освен това ще има и септична яма. Който може да ми помогне с технологията на строене, от къде можем да си намерим материали, как да ги използваме, и всичко, което би могло да ни помогне, моля, напишете го.

Благодаря ви предварително! smiling smiley

моят съвет - напишете си едни списък какво точно искате. като го напишете и обсъдите помежду си, ще сте много по-наясно за бъдещите разговори с професионалистите в бранша. ще ви трябва архитект и конструктор, които са отворени към нестандартни идеи. не се отчайвайте от въпроси/мнения като на съфорумеца салвадор.в еу (значи и при нас) е приет вече еврокод 8 (за конструкции) и еврокод 2 (пожарна безопасност), така че старите правила вече са заменени от еу такива, колкото и да не им се иска на доста хора. за съжаление обаче ще трябва да намерите хора, които са наясно с проектиране и защитаване на проекта по новите еврокодове. ще ви е трудно, но надявам се интересно. желая ви успех.
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
03-01-2011 - 22:40:01
Quote
argonavt
Quote
ctef60
Аз моя избор вече го направих, и то сравнително скоро. Включих се в отбора на реставраторите smiling smiley Дано не звучи самонадеяно. И живот и здраве ще градя върху каменни основи winking smiley

Супер! Чака те доста работа. Желая успех! Надявам се си съгласен с моята логика?

Каква ще е по-тчно реставрацията ? Ще подменяш елементи или ще градиш наново?

За добро или за лошо ще трябва да я градя на ново от основите на горе. Но такъв ми беше избора, такива ми бяха възможностите и единствените шансове да взема нещо "Българско". Ще се придържам максимално до традиционния изглед, разположение и материали. Е, чак плетарка няма да я правя smiling smiley
Re: Как да построим къща от камъни и дърво ?
04-01-2011 - 00:19:30
mehudi,еврокод 8...там били някакви тъмни дебри...все още.Поинтересувах се скоро.Мъгла голяма.И което е по-лошото-не се очаквало скоро да се разсее мъглата...ново сеизмично райониране имало,някакви нови коефициенти за зоните и не знам си още какво.Не разбирам от проектиране,просто имам такива познати и от тях ми е информацията.
А каменната къща продължавам да я смятам за чиста проба строителна авантюра,която (ОК-да предположим,че завърши успешно),няма да се отплати за вложените време,нерви и пари с друго,освен с външен вид.Което си е твърде малко,за толкова висока цена.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход