Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Климатик с термопомпен бойлер

Публикувано от Petar 
Re: Климатик с термопомпен бойлер
13-01-2011 - 10:36:28
Не, тази схема е напълно безсмислена. COP е коефициент на преобразуване, извличаш топлина от едно място за да я предадеш на друго - вътре в къщата. В случая ще "извличаш" произведената от котела топлина която вече си платил - къде е файдата?
Re: Климатик с термопомпен бойлер
13-01-2011 - 14:23:30
bulhomes..идеята на тия системи като цяло е да ползваш от някъде готова енергия.От някъде,където я има акумулирана в голямо количество,но е трудна за извличане.Това е работата на топлинната машина.
Ако ти трябва да си произвеждаш енергията...системата напълно се обезсмисля.Топлинната машина е добивна машина.Тя нищо не произвежда,а добива вече съществуващ ресурс.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
13-01-2011 - 18:56:17
Честно казано бях сигурен, че е така, но исках да проверя.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 20:03:34
Quote
Petar
Дал съм малко по-долу линкове с инфо към тази тема.
Ще се радвам да чуя повечко мнения, понеже и аз май съм се засилил натам.
Като че ли съм склонен да забравя безвъзвратно вече за соларните системи.
По скромните ми изчисления 3 пъти по-скъпо ще ми дойде с тях и 5 пъти по-дълго ще се изплащат (ако изобщо някога *tired*.. )
А и освен по-ефективна ми се струва и по-надеждна тази система в сравнение със соларките.
Да не забравяме и за евентуалните ХИ проблеми с продупчените керемиди на покрива, счупени панели от градушки и т.н.

Страница 8 : [erato.bg]

Еми засилих се и няма връщане smiling smiley
Вече приказвах с фирма и в края на Март идват да ми слагат системата на Ерато, модела RS 40 WA. 1700лв (с монтажа).
Не държа да ползвам тоя 150 л. бойлер през най-студените месеци(имам и 80л.за целта), така че не виждам проблем да заложа на китайчето, топлата вода ще ми е нужна през останалите 9-10 месеца и главно лятото.
И друга особеност ще има при мене - и бойлера и климатика ще се монтират заедно вътре в тавана ми, само конденза ще се изведе навън.
Хем по този начин ще се охлажда и таванското помещение лятото. Тавана е тип "студен".
Около бойлера естествено планирам допълнителна ТИ с пяна.
Ще постна снимки после.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 20:06 от Petar.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 20:45:52
Аз и преди бях подозрителен към нискобюджетни климатици,но напоследък още по-подозрителен станах.Търговците ли са виновни и манипулират данните,производителят ли ги подава грешни...не знам,ама на -10 аз работещ климатик от ниския клас още не съм виждал.Отказват на -3;-4 още,а най-евтините още на нула само въртят,ако изобщо и това правят.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 21:55:23
Quote
Petar

И друга особеност ще има при мене - и бойлера и климатика ще се монтират заедно вътре в тавана ми, само конденза ще се изведе навън.
Хем по този начин ще се охлажда и таванското помещение лятото. Тавана е тип "студен".

Извинявай колега,че ти се бъркам в идеята ,обаче много ме смущава това,че като монтираш външното тяло на климатика на тавана ,ще ти охлажда тавана през лятото! Обратното е ще ти го загрява и то с много!През лятото ,като ти духа климатика в стаята студено от вътрешното тяло,то външното духа топло,даже много топло.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 22:03 от фло.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 22:33:49
Колега salvador не знам колко климатика изобщо си виждал но това което казваш няма нищо общо с реалността.Не те знам и от къде си но ако имаш възможност ти или твой доверен човек прати у нас да покажа най дървена Мидея 12 на стойност 409 лв.- петгодишна проверена на -18С.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 22:36:32
Фло, тук идеята е топленето да е в бойлера. Другата част охлажда.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 22:45:56
Quote
bulhomes
Фло, тук идеята е топленето да е в бойлера. Другата част охлажда.

Ми то е същото колега! При топлинна мощност 4,7 kW за колко време ще загрее водата в бойлера? Да речем час.. и толкова време ще може да охлажда другото тяло ,после какво правим? Теглим топлата вода за да се охлажда бойлера ли ? То да е басейн разбирам ама климатик за бойлер ми се струва много ......... идея,да ме прощаваш за израза!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-24 22:53 от фло.
Re: Климатик с термопомпен бойлер
24-02-2011 - 23:55:30
Quote
фло
Quote
bulhomes
Фло, тук идеята е топленето да е в бойлера. Другата част охлажда.

Ми то е същото колега! При топлинна мощност 4,7 kW за колко време ще загрее водата в бойлера? Да речем час.. и толкова време ще може да охлажда другото тяло ,после какво правим? Теглим топлата вода за да се охлажда бойлера ли ? То да е басейн разбирам ама климатик за бойлер ми се струва много ......... идея,да ме прощаваш за израза!

Ааа, Фло, има има smiling smiley
И басейнче има и ХМ вана имам на 2-я етаж...

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход