Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Надник в строителството

Публикувано от ani2930 
Re: Надник в строителството
11-01-2011 - 10:08:47
avatar
Quote
zerto
... Истинския проблем е 4е който ти дава работата в пове4ето слу4аи е по-беден от теб и не семо 4е няма да си полу4еш парите ами и ще инвестираш в обекта му.
Не е ли смешно? :]

В повечето случаи е точно така. Аз затова първо казвам на работниците, че трябва да си подпишат съответния договор с мен, за да започнат да работят. И сетне да се отделят пари за осигуровки както от мен, така и от тях (както е по закон). Само с договор един работник може да е сигурен в плащанията. В 99% от случаите ми казват - не искаме осигуровки - дай ни парите на нас. Ми като не искат сигурност - що се оплакват?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Надник в строителството
11-01-2011 - 10:26:10
Договорите в България са нищо, те хората фирмите си със милиони задължения са намерили на4ин да ги продават на клошари вий за договори говорите.
От каде мислите мутрите си копуват тия джипове и как се строят хотели на кредит без да се връщат пари ...за какви плащания на работници говорим тука и за какви договори?
Даладверата ЕООД направо 4удесна за изпълнения на разни схеми.
Само предприема4ите плащат донякаде на работниците си защото някой трябва да им върши работата но въпрос на време е да попаднеш на дърво.
Re: Надник в строителството
14-01-2011 - 05:39:03
Quote
zerto

...
От каде мислите мутрите си копуват тия джипове и как се строят хотели на кредит без да се връщат пари ...
Отдавна не си поглеждал в джип, тия вътре в джиповете от доста време са всичко друго, но не и мутри /всъщност пак са мутри, но интелигенти от крадлив тип/ .
Re: Надник в строителството
27-01-2011 - 10:59:39
здравеите ани ,колкото до надника наи добре е да се договориш за свършена работа при това положение не те интерисува колко ще бъде надника на строителя
Re: Надник в строителството
29-01-2011 - 23:24:04
Важно е работата да се свърши както трябва и в срок smiling smiley Това , че му плащаш на свършена работа не значи , че трябва да си работи колкото и когато иска . ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ИМА КОНТРОЛ защото ти се качат на главата . Трябва да има един кантар във всичко . Това поне е моето мнение smiling smiley
Re: Надник в строителството
30-01-2011 - 10:45:35
avatar
Абе хора! Има си много точна регулация на тези взаимоотношения! Що не ги ползвате?

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Надник в строителството
30-01-2011 - 11:02:26
Quote
n.nikoloff
Абе хора! Има си много точна регулация на тези взаимоотношения! Що не ги ползвате?

Каква е регулацията, защото в момента при мен не се получава.
Re: Надник в строителството
30-01-2011 - 16:23:03
По памет цитирам Фло, който беше споменал някъде , че внушителната физика вършела работа в тези случаи/не знам какво точно има предвид, и моята е внушителна:]/. Други ще кажат , че би трябвало да има ясна граница във взаимоотношенията. Аз по принцип винаги съм за коректните отношения -т.е всичко се казва в началото и се спазва и от двете страни. Друг е въпросът , че много майстори спекулират с доброто отношение и се опитват да изкрънкат и още ,и още под някакви тъпи предлози/най-вече че било допълнително , но в началото не са разбрали че това искам , или не са се сетили да включат и това в цената ,или.../Имал съм доста такива случаи. Та в този ред на мисли и на мен ми е интересна тази точна регулация в този вид отношения. Моля, вещите да споделят опит.*beer*
Re: Надник в строителството
30-01-2011 - 17:08:19
Колега,работата с хора може би е най-трудната! Не всеки модел е приложим навсякъде.
Моят начин е,че си ползвам добре познат майстор от години и му давам възможност той да си води който смята ,че му върши работа. Изисквам от майстора,създавам му и необходимия авторитет, като парите за труда минават през него.Той самият преценява далеч преди мене колко човека ще му трябват за определената работа и кой какво може. Добрата физика е необходима като набираш случайни хора,от кол и въже и тогава винаги има възможност за напрежение и кризисни ситуации обикновенно за пари.
А по закона на Мърфи има ли възможност да се случи нещо неприятно ,то винаги се случва!*beer*
Re: Надник в строителството
30-01-2011 - 18:40:56
avatar
Quote
xenon
Quote
n.nikoloff
Абе хора! Има си много точна регулация на тези взаимоотношения! Що не ги ползвате?

Каква е регулацията, защото в момента при мен не се получава.
Има си съответното трудово законодателство. Освен това във взаимоотношенията никога не трябва да вкарвате емоции (да се сприятелявате, карате и т.н.) Създайте си взаимоприемливи регламенти и ги отразете на хартия.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход