Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
07-12-2010 - 18:33:30
Привет на всички
преди години закупих стара двуетажна каменна селска къща в един топъл слънчев край на родината ни. След не малко разсмисли се запалих по идеята за плосък покрив-тераса вместо сегащния четирискатен такъв и премахване на повечето преградни стени държащи старите гредореди между етажите и замяната им със стоманобетонни колони. Считате ли, че подобно преустройство се нуждае от минаване през цялата процедура с ново проектиране и узаконяване или бих могъл да се обърна към някоя сериозна фирма (ако знаете такава моля споделете) с опитен конструктор, която да свърши самата работа пък къщата пак да си остане неузаконена, като 95% от другите в района - така ще си спестя около 10К и мин 6 месеца тичане по инстанции, които лично на мен ми се стуват напълно излишни.

Поздрави
Re: Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
07-12-2010 - 19:28:10
Не бъркай завареното положение с нови строежи и преустройства. Колко струва спокойствието, че някой комшия няма да те натопи?
Re: Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
08-12-2010 - 08:27:40
Може ли да качиш някоя снимка?
Мое лично мнение, но аз съм пристрастен: ако си попаднал на стара автентична българска къща, придържай се максимално към автентичния и' вид. Остават все по-мако такива къщи. Хвърли усилията си към възстановяване, и ако го направиш както трябва може да стане истинско бижу...
Re: Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
08-12-2010 - 15:37:26
Идеята не е много добра.Истинските стари къщи са прекалено стари за такъв експеримент.
А по-новите...са от соц време и са типови проекти.Поиграй си малко с графиката...да видиш как би изглеждала такава къща с плосък покрив,но според мен ще изглежда доста нелепо.
Плоският покрив предполага големи пространства,архитектът на къщата да не е мислил "на дребно"...рядкост за соц-а...а за периода преди него-направо абсурд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход