Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Snimka
Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Плосък покрив върху каменна гредоредна къща

Публикувано от presmetliv 
Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
07-12-2010 - 18:33:30
Привет на всички
преди години закупих стара двуетажна каменна селска къща в един топъл слънчев край на родината ни. След не малко разсмисли се запалих по идеята за плосък покрив-тераса вместо сегащния четирискатен такъв и премахване на повечето преградни стени държащи старите гредореди между етажите и замяната им със стоманобетонни колони. Считате ли, че подобно преустройство се нуждае от минаване през цялата процедура с ново проектиране и узаконяване или бих могъл да се обърна към някоя сериозна фирма (ако знаете такава моля споделете) с опитен конструктор, която да свърши самата работа пък къщата пак да си остане неузаконена, като 95% от другите в района - така ще си спестя около 10К и мин 6 месеца тичане по инстанции, които лично на мен ми се стуват напълно излишни.

Поздрави
Re: Плосък покрив върху каменна гредоредна къща
07-12-2010 - 19:28:10
Не бъркай завареното положение с нови строежи и преустройства. Колко струва спокойствието, че някой комшия няма да те натопи?
08-12-2010 - 08:27:40
Може ли да качиш някоя снимка?
Мое лично мнение, но аз съм пристрастен: ако си попаднал на стара автентична българска къща, придържай се максимално към автентичния и' вид. Остават все по-мако такива къщи. Хвърли усилията си към възстановяване, и ако го направиш както трябва може да стане истинско бижу...
08-12-2010 - 15:37:26
Идеята не е много добра.Истинските стари къщи са прекалено стари за такъв експеримент.
А по-новите...са от соц време и са типови проекти.Поиграй си малко с графиката...да видиш как би изглеждала такава къща с плосък покрив,но според мен ще изглежда доста нелепо.
Плоският покрив предполага големи пространства,архитектът на къщата да не е мислил "на дребно"...рядкост за соц-а...а за периода преди него-направо абсурд.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход