Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Боядисване кухненски шкафове

Публикувано от monitor 
Re: Боядисване кухненски шкафове
02-12-2010 - 09:18:02
Благодаря на всички ! Наистина става дума за шкафове бели от гетинакс - като на последните снимки. Това с шкурката и боя не на водна основа - да ! - това ще бъде, направих още запитвания тук-таме. Благодаря за конструктивния съвет.
Шкафовете са абсолютно здрави и запазени във времето /от 1985 година са/ и не бих ги сменила срещу някакви скъпи съвременни шкафове. Просто искаме да ги ремонтираме, а и нямаме излишни 1000 лв мин. за нови шкафове.

Благодаря още веднъж !
Re: Боядисване кухненски шкафове
02-12-2010 - 17:58:35
avatar
*bow**bow**bow**rose*

Чест и почитание
Re: Боядисване кухненски шкафове
02-12-2010 - 21:53:40
Gogol, на вас специални благодарности !!! Бъдете все така отзивчив /а/
Re: Боядисване кухненски шкафове
03-12-2010 - 07:55:22
avatar
*rose**drink1**drink2**angel**bow**ok*

Чест и почитание
Re: Боядисване кухненски шкафове
03-12-2010 - 15:25:18
Този метод приложим ли е при ламиниран ПДЧ, като повърхността е грапава. Дали мога да получа матов цвят след боядисването? Може би се губи смисъла от употребата на емайллак, но повече би ми харесало да е матово.
Re: Боядисване кухненски шкафове
16-12-2010 - 09:03:58
avatar
добре беше да послушате rockwall *angel*, защото той е бил на вашето място през далечната 1999 година с един такъв кухненски шкаф, водните шкурки, автоемайл лакове с пистолет и т.н.

1во - покритието на тези шкафове не е ламинат или фурнир, а пластмаса - т.е. колкото и да търкате с шкурка и да боядисвате, нищо няма да влезе в дълбочина, защото покритието не попива и просто изшлайфвате част от него

по-скоро бих го махнал изцяло и бих прешлайфал (ако е възможно) ПДЧто отдолу

всеки друг вариант освен подмяна на вратичките или облепяне с фолио, корк, ламиниран фазер или нещо от сорта ще ви излезе по-скъп, а резултатите ще са под въпрос

наемането на майстор автобояджия и китосването преди боядисване може да свърши работа,
но цената ще е доста над тази на нови вратички

не си правете експерименти, които други вече са правили - резултатът може да е и по-лош *book*

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-16 09:06 от rockwall.
Re: Боядисване кухненски шкафове
16-12-2010 - 13:42:20
avatar
Е ,при тази тема сме на различни мнения,но става боядисването - повярвай ми....
В далечната 2000 година и аз правих подобен ремонт ,още преди да си направя кухнята и стана всичко на 6.
Има пиниз и при боядисването на ПВЦ,в случая споделих най елементарния.Става!

Чест и почитание
Re: Боядисване кухненски шкафове
05-01-2011 - 21:21:22
avatar
e, явно ти си отделил на шкафа повече внимание

с време и старание всичко става

аз просто трябваше да го поизбеля и обновя, за да удължа с година две преместването му с 5 етажа по-долу и с 20 метра на изток - т.е. до казаните за боклук

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Re: Боядисване кухненски шкафове
06-01-2011 - 08:11:19
avatar
Когато продаваш имот и трябва да освежиш това - онова - става възможно всичко.....
При положение,че търсиш и максимум цена.
В интерес на истината стана добре - боядисах професионално и не си личеше ,че всичко е на 20 години.Като пипнах и останалите неща - бях доволен от визията!

Чест и почитание
Re: Боядисване кухненски шкафове
06-01-2011 - 20:16:42
avatar
е, аз пък точно заради това, че щяхме да продаваме, не си дадох зор

шкафът не го заслужаваше

Rockwall Stone - Изкуствен Камък & Естествена Kрасота

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход