Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Инсталации - възможно ли е...

Публикувано от Stefan 
Stefan
Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 12:34:31
Откакто ми наляха запечатката върху ивичните основи, като преди това заложиха канализацията в обратния насип отдолу си задавам въпроса - защо да не може инсталациите за вода (тръбите) да се положат в плочата като се правят етажите, а да не ги слагат впоследствие като за това се изръсвам за замазка. Дали това е допустимо технологично, за технияески българския гениален майстор всичко ще измисли...
Иначе съм виждал, че ги полагат в канали покрай стените, но пак е върху плочата, до изолацията, не в самата плоча.
Стефан
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 12:35:55
И за парно също, разбира се, а защо не и кабелите за електричество...
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 13:01:05
Принципно е възможно, но трябва да увеличиш дебелината на плочата с поне 3см. И задължително ес съгласува с конструктора къде може и къде не може да мине. Иначе е възможно да отслабиш плочата на място, което е недопустимо и да се появят пукнатини.
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 13:31:07
Според мен това би било много неразумно. Не само че става по-сложно съобразяването при отливане на плоча и че се променя проекта. Големия проблем е как ще се сервизират такива инсталации при нужда? Дълбаене на плоча ми се вижда доста по-проблемно и опасно от издълбаване на замазка.
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 14:03:44
Ами тръбите се поставят в шлаух и се издърпват при ремонт. Въпросът е ч, не трябва да има сеъдинения, тръбите трябва да са цели - ама това важи и за тръби в замазката.
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 14:12:01
Да, но нямаш 100% гаранция че няма да се наложи да копаеш бетона, дори при наличие на шлаух. А и замазка така или иначе ще трябва, не знам някой да може да направи плоча гладка и равна като замазка.
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 14:46:33
В ЗАМАЗКАТА ИМА ИСКЛИОЧЕНИЯ , КАТО ТРЬБИ ЗА ОТОПЛЕНИЕ , КАБЕЛИ И ВОДОПРОВОД , НО В БЕТОНА НЕ СЛАГАИТЕ НИЩО . САМО АРМАТУРА smiling smiley
Stefan
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 15:46:17
Благодаря на всички за отговорите. Е, ще се изважда и за замазка, явно, няма лвсно щастие.
Приятен уикенд на всички!
Re: Инсталации - възможно ли е...
23-06-2006 - 16:22:08
Е то това е проблемът, че не е ясно дали пак няма да имаш замазка.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход