Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Полиуретанова пяна за външна излоция е перфектното решение???

Публикувано от Ivan____ 
Здравейте на всички! Очи не ми останаха докато изчета всичко и всички във всички форуми eye popping smiley и ви благодаря за участието и за това, че помагате да се раждат истините!!!
И така, предстои ми да започна построяване на еднофамилната ни къща и вече ме вълнува процесът с топлоизоацията(не само той, но тук ше питам за него ).
Попаднах на няколко статии за термоизолация с полиуретанова пяна и ми изглежда изключително предизвикателно нейното използване - като характеристики, начин на поставяне и т.н.
Моля за мнение относно този нов продукт за БГ.
"Основното преимущество на полиуретана е, че е с най-нисък коефициент на топлопроводимост от всички традиционно използвани в строителството изолационни материали. Полага се директно върху грубия строеж, без да е необходимо шпакловане и мазилки, с което използваемото жилищно пространство се запазва по-голямо. Материалът се полага бързо и лесно, прилепва към всякаква основа, при това без да се използват лепила. Едно от големите преимущества на полиуретановата пяна е устойчивостта на стареене. Има сгради, изолирани с материала на повече от 30 години с напълно запазено качество." Това е абзац, които съм копирал от една статия.
Надявам се да има и практици при използването на полиуретанова пяна, които да споделят и тяхното мнение.
ПОЛИОРЕТАНОВА ПЯНА ИЗЛОЖЕНА НА УВ ЛЬЧИ - СТАРЕЕ ЧЕ ЧАК ПУШЕК СЕ ВДИГА .
Казват, че нанасят слой именно за защита от УВ лъчи.
А междудругото нали има след това финишен слой, като мазилка или боя, това не предпазвали допълнително от УВ лъчите???
Re: Полиуретанова пяна за външна излоция е перфектното решение???
23-06-2006 - 20:04:12
Ivan____ Написал:
-------------------------------------------------------
> Казват, че нанасят слой именно за защита от УВ
> лъчи.
> А междудругото нали има след това финишен слой,
> като мазилка или боя, това не предпазвали
> допълнително от УВ лъчите???

Предпазва! Ама тогава защо те му сгат уж winking smiley защитен слой. Едва ли го оставят непокрит с друго.
Като стана дума - май само ватите не стареят от УВ. А стиропора например просто се изпарява (сублимира).
За топлоизолационните свойства и аз съм чел същото. Не ми е ясна технологията и колко би струвало в БГ.
Чел съм да го надуват над тавани в подпокривното вместо вата (сигурно много удобно в ниското към стрехите).
Около 24 лв на м2 за 5 сантиметра(дано да не бъркам, но мисля, че беше нещо такова) и 1лв м2 за УВ защита, което като се замислиш не е чак толкова много, при положение, 4е стереопора с мазилка излиза около 30лв и нагоре за м2. Хубавото на това 4удо, полиуретановата пяна, е че няма разпробиване, самозвани майстори и после гони си стереопора smiling smiley)))))))))))))))))) Прилепва перфектно, както се казва за един ден могат да ми топлоизолират цялята къща (еднофамилна около 140 м2 РЗП на два етажа), няма дълги технологични процеси които да се изчакват, за да стане готово за полагане на завършващия слой мазилка/боя. М/у другото много от "майсторите" не изчакват достатъчно тези технологични процеси, а бързат да поставят мазилката, за да не изпуснат следващия обект. Е това искам да избегна.
[www.aginvest.org]
Любо, ето един сайт, които може да ти даде пове4е информациа относно полагането ивсичко останало.
Аз лично съм разговарял с една фирма "Джи Билд" ЕООД, която не е дистрибутор, но работи с материали на Synthesia Española smiling smiley, явно това е водеща фирма за този тип изолация.
Все пак ми харесва тази пенополиуретанова пяна, но ако "изчезва" под въздействие на тези УВ лъчи, лошо... какво ще напъхвам после на кухото място smiling smiley))

efo
Re: Полиуретанова пяна за външна излоция е перфектното решение???
15-09-2006 - 13:30:21
(www.termopolbg.com) nay- dobroto re6enie za vas.

Почивам на Sunny Beach
Re: Полиуретанова пяна за външна излоция е перфектното решение???
18-09-2006 - 09:41:14
погледнете тук.

www.izolon-bg.com

ИЗОЛОН - материал за всички видове изолация...Добро решение..

сега нов продукт казва "топли тапети с самозалепващ слой" в руло с дебелина от 3 до 18 мм дължина руло 30 метр, широчина 500-1500 мм.

отворен склад в София. на дребно и едро,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход