Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Почти завърши грубия строеж

Публикувано от bulhomes 
Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 11:21:49
Повече време ми отне да търся къде да кача голям GIF за да може да излезе директно в темата, отколкото да го направя. Така или иначе не открих такова място.
Строеж

В очите на някой сигурно ще изглеждам смешен, но това е което мога да си позволя. Поне няма да се притеснявам от данъчни с хеликоптери *ok*
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 11:35:05
Поздравления bulhome,

няма от какво да се срамуваш защото си личи желанието и старанието което си вложил в новия ти дом. 95% от обектите са сравними с твоя. Останалите 5% ги снимат с хеликоптери smiling smiley

Честито и по скорошно нанасяне!

Поздрави
BAT_GOIKO
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 11:36:55
браво готино е. ама сложи 2-3 нормални снимки да се види като хората
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 12:04:15
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 18:47:21
avatar
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 19:45:57
Браво bulhomes,почти не се надявах да видя снимки от строежа ти.Къщата изглежда супер съмнявам се на този етап да ти е нужна по-голяма а пък като се разрасне бизнеса ще направиш още една *ok*На първия етаж май ще е веселбата *drunk*
Стрехата си я пуснал доста големичка ще и ковеш ли сечак?
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 20:51:09
Браво,минал си основната част от пътя.Сега ти предстоят още доста решения и трудности,тъй като не си зинтерисована страна качи малко инфо за разходите.Мисля ,че ще е полезно за сега проучващите възможноста за самостоятелен строеж.Успех *ok*
Re: Почти завърши грубия строеж
14-10-2010 - 20:56:06
Много сложен първия линк. Тук е за повече настроение.



Ако знаех, че може да се вгражда видео в постовете щях да си спестя 2-3 часа ровене....
90 см е стрехата. Като махнеш 10 см за изолацията остава 80. Сачака ще го кова отдолу, защото нямаше време да изографисвам мартаците. Разходите ги имам но утре се прибирам да уточня още няколко и ще мога да ги публикувам.
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 15:23:28
Браво!!! Много добре изглежда всичко! Да посрещнеш Новата година в нея - има време.*drunk*Старите хора казват "Един мъж,не построи ли една къща през живота си,не е живял" *beer*
Re: Почти завърши грубия строеж
16-10-2010 - 17:51:34
Благодаря на всички за пожеланията, но то ще е къща за гости - имам си къде да живея. Някой попита за цената - разбил съм си я на етапи:

Парцел (с узконявания и т.н.) - 8 121 лв
Архитекта (с разрешителните) - 6 374 лв
Грубия строеж - за 270 кв.м. (+30 кв.м. мансардна стая) - 63 221 лв

Очаквам да си върна 7 766 лв от ДДС-то (всичко е с ДДС)

Иначе казано само грубия строеж излиза на 234 лв/кв.м. с ДДС-то или 206 лв без ДДС.
Ако смятам и мансардната - 211 с ДДС; 185 лв без ДДС

Фундамента е изолиран с 5 см фибран, направен е дренаж, под циглите е с шперплат, Тухлите са Форати, циглите - Тондах.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход