Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

байцване на дърво

Публикувано от gurgata 
байцване на дърво
05-10-2010 - 17:01:21
avatar
привет,
набързо с моя проблем,искам да байцвам гредите и дъските на покрива за да станат тъмни(видим ефект стари).
матер.е бял бор,след като пробвах с няколко байца разбрах че ще имам проблем просто не се получава,единия е с червен отенак другия с зелен и пр.
пробвах на водна основа,пробвах някакви немски масла нестава.
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 17:56:19
Quote
gurgata
привет,
набързо с моя проблем,искам да байцвам гредите и дъските на покрива за да станат тъмни(видим ефект стари).
матер.е бял бор,след като пробвах с няколко байца разбрах че ще имам проблем просто не се получава,единия е с червен отенак другия с зелен и пр.
пробвах на водна основа,пробвах някакви немски масла нестава.

За най-набързо помоли жена си да ти карамелизира захар ,както се прави крем-карамел!След няколко опита ще е в състояние да ти предложи водоразтворим байц от карамелизирана захар или оцветител карамел-кульор, както се нарича още ,от златисто-кафяво до тъмно кафяво като цвят,който да си избереш!smiling smiley
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 18:25:15
avatar
flo,
имам 150 кв. покрив с видим сачак 80см. гаргалък 30см.около къщата и дървени греди в каменната сидария.
Човек какво количество сте ми трябва(на няколко дози нестава ще има разлика:amismiling smiley
искам да си купя несто и за ден, два да го байцвам
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 18:34:04
Гурга,има всякакви лакове на водна основа,с които можеш да постигнеш ефекта,който искаш,но нещо не си попаднал или не са ти предложили явно правилния.На хубавите лакове,цената е доста висока,но и качеството е много добро.
По-евтиният вариант,със същия ефект е този,с който аз съм обработвал доста къщи е следния.
Купуваш 10л нафта или бензин,в зависимост колко бързо искаш да изветря/с нафта е по-добре,но една седмица ще мирише/,асфалт/този,който разтапят пътните фирми/,безир,употребявано двигателно масло и препарат против дървояди.Ако избереш нафтата,вземаш една тенекия от сирене и разтапяш/на огън/асфалта-разтапяш толкова,колкото тъмно искаш да стане дървото.На 10л нафта/бензин 1 кг асфалт ти стига,слагаш 1л безир/може и без него/,1-2 л употр.масло и 1л препарат против дървояди и си готов да мажеш.Купи си от Практикер/или друг магазин/ един електрически бояджийски пистолет за 20-30 лв,презеждаш сместа,слагаш си маска и пръскаш.С четка е убийство...!
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 18:39:44
avatar
С горяло двигателно масло става добре,убива гадовете в дървото и стои прилично...

Чест и почитание
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 19:08:58
Quote
gurgata
flo,
имам 150 кв. покрив с видим сачак 80см. гаргалък 30см.около къщата и дървени греди в каменната сидария.
Човек какво количество сте ми трябва(на няколко дози нестава ще има разлика:amismiling smiley
искам да си купя несто и за ден, два да го байцвам
Ами тогава отиди до най-близкия сладкарски цех и ги питай откъде може да си купиш оцветител карамел-кульор /Е 150/ в количества до 2 кг. Разреждаш го с вода до възможност да го пръскаш с пръскачка.За сравнение цвета на кока -колата се получава като 2 кг. карамел-кульор се разреждат с 1000 л. напитка/вода/. Цената на този оцветител е различна според произхода и доставчика,но най-голямата е около 4 лв./кг.-за високооцветяващ карамел. Поначало при стареенето на дървото покафеняването е процес аналогичен на кармелизацията,тоест въздейства се и в двата случая върху въглехидратите или ако байцваш с карамел прави най-естественото "състаряване"!
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 19:23:32
avatar
Стига с тези майтапи... По магазините си има всичко - само трябва да се спази технологията и ефекта е гарантиран.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 20:52:05
Съвсем скоро лакирах сачак. Първо инпрегнант (6 лв/л), байц (не му помня цената) и 2 пъти лак (19 лв/л). Абе скъпо си е, но нямах време да търся асфалт да пробвам горната рецепта. За вътрешността на покрива обаче ще е с нея... (напролет)
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 21:16:03
bulhomes,ако целта е да предпазиш покрива от гадинките препоръчвам ти импрегнант на име резистол.С него са импрегнирани всички дървении по моята къща.Резистола си е професионален импрегнант на прилична цена.
Re: байцване на дърво
05-10-2010 - 21:32:44
avatar
Quote
bezopit
bulhomes,ако целта е да предпазиш покрива от гадинките препоръчвам ти импрегнант на име резистол.С него са импрегнирани всички дървении по моята къща.Резистола си е професионален импрегнант на прилична цена.

И всички дървении излезли от ръцете ми в последните години.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход