Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Къща без колони

Публикувано от kalin72 
Къща без колони
05-10-2010 - 09:42:03
Я да питам и тук, макар да питах и в НаправиСам форумите smiling smiley)

Здравейте,
предстои да купя двуетажна къща в едно градче, строена е 1970та година, стени от 1,5 плътна тухла единичка, плочи, но без колони.
Бих искал да бутна някои от вътрешните стени на първия етаж, за да направя едно общо помещение. Какво бихте ме посъветвали?
Благодаря

Та, засега се спирам на следното решение - дървени колони за подпори на дървени трегери от край до край на стените, в ъглите. Тъкмо ще служат за начало на стени и таван от гипсокартон winking smiley Пода ще го мисля после, но ми се струва, че сухата система на Кнауф ще върши добра работа.
Не съм се отказал от дървената къща, но цената на тази, както и местоположението й ни харесаха...може след време да бутна втория етаж и покрива и да го реконструирам с дърво, знае ли човек winking smiley
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 09:56:52
Това за бутането на стени в този тип постройки хич не е за "направи си сам", но - Вие си знаете.
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 10:28:06
Quote
kalin72

Бих искал да бутна някои от вътрешните стени на първия етаж, за да направя едно общо помещение. Какво бихте ме посъветвали?

Да наемете оторизиран строителен експерт, който да прецени нещата на място и да изготви необходимите планове+разрешителните за реконструкцията.
Ако не постъпите така, смисълът на питането Ви е: "Мисля да се самоубия, но още не съм решил как! Какво ще ме посъветвате?".
smiling smiley
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 10:55:00
Съветвам те да си направиш проект с всички сметки-както си трябва.Дори да не падне веднага,може да се срине при първото леко земетресение.
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 11:04:30
Хубаво, а сега търся инфо за такива експерти в района на Перник smiling smiley
Благодаря!
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 11:40:30
Къща без колони и доста опасно и рисково. Трябва ти конструктор, който да ти направи проект с всички сметки и изчисления и след това строителя ти да го изпълни. И въобще не е задължително да е от Перник. Просто трябва да отиде да види какви са основите и стените и да прецени как да проектира. Иначе има много такива къщи из България с носещи стени от тухли единички.
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 12:54:05
Сметки , експерти , сметки и изпълнение.

Да незабравяме , че противоземетръсната шайба в къщите , често се изпълнява от тухли еденички.
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 17:36:58
Quote
kalin72

Бих искал да бутна някои от вътрешните стени на първия етаж, за да направя едно общо помещение. Какво бихте ме посъветвали?

Да не буташ вътрешните стени, щото ще ти падне плочата и цялата къща ще се събере навътре и надолу!Седемдесетте години не са били щедри към строителните материали,особено към цимента и желязото.Цимента се е намирал с дебели връзки,пък желязото и то,като по-достъпното е било фи-8 на кангал и се е почвало едно опъване и рязане и плетене.не е за разправяне! По тази причина плочата вероятно е със символично съдържание на цимент и желязо и е направена на полета,краищата на които са точно вътрешните стени.Това горно и долно армиране,пояси,рамки през този исторически период са били екзотика в масовото строителство.
Re: Къща без колони
05-10-2010 - 17:42:11
Добре, убедихте ме да не бутам smiling smiley Но поне сводове мога ли да правя smiling smiley Също така, какво е най-удачно за под, отдолу е плоча, мислех за сухата система на Кнауф, но дали тя се връзва с водно подово отопление?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход