Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прекрасно место - дайте идея smiling smiley

Публикувано от Galio82 
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 03:02:40
Quote
nx1
Слава богу моите изсъхнаха още докато бях на студентската скамейка около 2000-та г.

Видя ли сега nx1 как човек трябва да гледа с едното намигащо око на рекламите,щото споменатата от мен палавница и тя е била студентка преди 10 години,пък едрите и гърди са били метафора на подплънките:]? Отговора на този въпрос е да се доверим на асоциативното мислене!:] Млад и архитект не са свързани понятия ,когато говорим за втората най-древна професия след проституцията.Бихме могли да говорим за некадърен или добър,за много слаб или велик или гениален архитект,но не и за млад или стар,защото моженето в тази професия видимо не е свързано с възрастта!Сега ,за да съм в темата ще посъветвам колегата Гальо!
Колега не ставай мъченик,първопроходец,пионер-заселник на тоз пусти баир!Не си измъчвай и децата и жената,защото оптимистично този баир ще се оживи и насели най-малко след 20 години!Разбирам,че си от Шумен и не знаеш как и с какви темпове се населват тези крайградски местности на гр.Варна.Та послушай колегата за къщата-контейнер,обери камъните за ограда и бучни няколко фиданки и чакай добрите времена за къща на два етажа за порасналите деца.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-31 03:29 от фло.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 06:09:37
Не искам да те отчайвам, но при мен покупка (от държавата), подялба, уедряване със съседен парцел, проектиране и т.н. до първа копка ми отне 2 години. Защо първо не се огледаш за архитект - договорете се и той ще ти казва къде и какво трябва да правиш. Поне моя не ми е искал допълнително заплащане за това.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 08:46:28
Процедурата може да отнеме доста време, ако не откриеш правилния човек. Остава някой от Варна да те насочи.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 10:35:08
Фло, от Варна съм. Ти обаче не си нали ? smiling smiley Варна се населва/разраства можеби най бързо в България. Друга тема е това , а и аз неискам много много комшии smiling smiley Мен ми е ясно че лесно няма да стане ... но небих дал 60к евро за гарсониера в краен квартал на Варна . Тук цените непадат . В краен случай ако ме бави много може да не вадим отделни НА , но ми се иска. А баира горе като се качих и се влюбих в местото и гледката ... :loveu:
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 12:17:54
@Galio82: Първо трябва да изясните какво разбирате под "мястото е в регулация". Съществува значителна разлика между изразите "имотът е урегулиран" и "имотът попада в обхвата на действащ план за регулация". Първото означава, че за имота с регулационен план са определени граници (регулационни линии - външна и вътрешни) и лице на улица (може и новопроектирана). Второто означава, че поземленият имот е в границите на урегулирана територия, но за него не са определени с плана граници и лице на улица. И в двата случая, образуването на два самостоятелни урегулирани имота става с подробен устройствен план (ПУП). В първия случай - с проект за регулационно разделяне (създава се нова вътрешна регулационна линия). Във втория случай - с проект за изменение на действащия план, така щото за двата новообразувани УПИ да се определят граници и лице на улица. Това по принцип е по-сложно, защото може да се наложи преминаване през чужди имоти (отчуждаване и/или преотреждане на части от тях), промяна на уличната регулация, и пр. Правните основания за провеждане на двете процедури са различни.
Ако покажете тук някоя скица, ще можете да разчитате на по-конкретни насоки за действие.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
31-08-2010 - 12:38:16
Quote
Galio82
Фло, от Варна съм. Ти обаче не си нали ? smiling smiley Варна се населва/разраства можеби най бързо в България. Друга тема е това , а и аз неискам много много комшии smiling smiley Мен ми е ясно че лесно няма да стане ... но небих дал 60к евро за гарсониера в краен квартал на Варна . Тук цените непадат . В краен случай ако ме бави много може да не вадим отделни НА , но ми се иска. А баира горе като се качих и се влюбих в местото и гледката ... :loveu:

winking smileyЩом така мислиш! Само ще ти спомена ,че имам имоти и на юг и на север и на запад от Варна с такива екзотични имена,даже мога да ти предоставя тристаен тухлен апартамент със същата панорама и по-хубава гледка от твоята за 50К с училище на 100 метра,плувен басейн,хипермаркет,поликлиника ,ледена пързалка,спортен комплекс ,централно парно отопление и всичко за пълноценен съвременен живот на една ръка разстояние!Така,че на баира си устрой един кьошк ,както наричат малката постройка във Варна и си го ползвай за сезонно лятно обитаване ,щото пак ти казвам пътища,ток,вода и канализация близките 20 години не ги чакай на баира!
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
03-09-2010 - 18:22:55
Чувството да стъпваш по своя земя е опияняващо. Аз си спомням как преди да купя първият си имот бях просто поразен от силните чувства които ме владееха стъпвайки по нея. Тук в С. Америка на земята се гледа като на стока, виж у дома в България нещата стоят по различен начин, тя е част от нас. Така че те разбирам, Но в твоя случай Гальо, преди да продаваш апартамента и правиш голямата стъпка поеми дъх и прецени трезво нещата. Ако децата все още са ви малки и жена ти обича домашния уют и природа пред градския живот бива. Но ако сте градски тип ора, обичате да се прекарвате времето по молове и кафенета по-добре задръж докато градът дойде при теб.
"Пет пъти мери-веднъж режи"
Успех

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
04-09-2010 - 10:49:53
аз в апартамент неизтрайвам 2 часа .... живял съм на село : Тополи , верно на 10 мин от центара на Варна е но си си в къща с двор на село ... така съм свикнал. Немога да изкарам в тоя апартамент сега дето съм. На пъпа на варна съм и не ми е кеф . Затова аз ясно че ще строя въпроса е колко ще ми коства . Понеделник ще има раздвижване.

Детето е на 2г а другот още не се е показало , така че и за тях мисля.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
04-09-2010 - 15:22:14
Е с малки деца бива, това място ще бъде идеалната среда за тях. Щом си решил добре, само си направи точно сметките, инак и момента е подходящ.
Желая ти успех*drunk*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
08-09-2010 - 07:16:03
avatar
Туй нещо в "Кованлъка" ли е или над "Черния Венци".....?
Щото имам някои идеи за там?

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход