Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прекрасно место - дайте идея smiling smiley

Публикувано от Galio82 
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 14:24:11
112 000 лева "до кота нула"...човекът все пак иска да прави къща,не космодрум...
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 14:37:53
И космодрум не е лоша идея, идеална площадка за делтапланери. Проекти, разрешителни, със сигурност неуредени сметки по регулация, докарване на вода, ток, изгребна яма, ограда. Там ската е изключително силно оводнен, а терена е каменист. Транспортните разстояния са му значителни. А къщите, които е снимал са палати.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 14:38:16
Що не качиш една актуална скица на имота.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 14:57:41
Quote
salvador
112 000 лева "до кота нула"...човекът все пак иска да прави къща,не космодрум...
:}:}:}
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 15:12:33
oO толкова пари ... е аз по добре да живея под наем някъде на центъра ...

Къщите които съм показал ми е ясно че са неусъществими .. по скоро ми харесва идеята едната стана да е главно прозорец заради гледката. Има голяма вила построена наблизо върхо същия район, надявам се да не спънат мен.
Мисля да строя къща 100-150 квадрата вероятно на един етаж... така че невиждам защо да не са ми достатъчни средствата ... според вас колко пари трябва да имам ? пфффф
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 15:36:49
За един прозорец - един 6-футов контейнер, изолиран ти е предостатъчен, бий му един фундамент и си готов. После ще ме черпиш.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 16:57:46
Не са ли много близо владиславовските цигани?Ако са наблизо трябва да включите и тяхното в цената.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 17:22:52
Районът е селищно образувание Балъм дере. Възможностите за строителство са описани в ОУП - Общ устройствен план на гр. Варна, който за сега не е приет. И не се знае кога ще бъде приет. Имам съмнение, че ще те допуснат до ПУП с оглед на бъдещото влизане на ОУП. Даже мисля, че има подобна заповед на кмета. Но...
Със скицата и/или нотариалния акт - в кметството на жк. "Вл. Варненчик" и там техниците ще ти разяснят нещата. Могат да те насочат към някой, който ще направи ПУП-а бързичко и т.н. Не е зле и да проучиш възможността за присъединяване към ЕОН и ВиК и колко ще ти струват - да не се окаже, че комуникациите ще са по-скъпи от мястото. Едва след това проекти, разрешения за строеж и оферти на строители...
Тъкмо ще имаш време да продадеш апартамента в Шумен.

ПС. Къщите, на които си публикувал снимки са много красиви. Само че си направи добре сметка колко ще ти струва подобно "арт нуво" и как ще изглежда след намесата на български строители.

Успех
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 18:00:39
Благодаря колеги! Цигани не ме притесняват , това са несериозни неща .. Ще послушам рехаН и ще отида в кемтството във Владиславово. Дано от там не ме откажат. Все още тая надежда , че след като комшията си построи къща и аз ще мога . Интересно ми е ако се окаже свлачищен район , дали ще може да се строи малка дървена къща , и ако да до колко квадрата. Да мине за вила например. Имам дете и съпруга , можеби скоро още едно , така че немога да се настаня във фургон , каравана или контейнер... да не говорим че в тоя район зимата е като в Сибир smiling smiley

ПС Намерих една обява за парцела малко встрани от моя , който е под доста по голям наклон и неудобен , но това е написано нз какво означава :
лека денивилация, 20 % застрояване, комуникации в близост, в строителни граници. - плътност на застрояване – 20 % - кинт – 0.4 - озеленена площ – 60 % - кота корниз – 7 м.
?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-29 18:03 от Galio82.
Re: Прекрасно место - дайте идея smiling smiley
29-08-2010 - 18:33:41
Гальо, с контейнера не те поднасям. Това са специални контейнери, оборудвани за живеене, с изолция и прозорци.
Прочие, ако слезеш на Траката - към вълнолома, дето му викат варненския Бевърли хилс, ще видиш и най-големия баровец
в района. Таман завиваш към кея и насред намазаните къщи, на най-панорамното място, в голям хубав двор има една спретната
каравана. Иди и виж. Виж също в нета за какви контейнери ти говоря.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход