Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся бригада за замазка

Публикувано от val_50 
Re: търся бригада за замазка
25-08-2010 - 13:10:48
val_50 ..просто си първия човек от много време насам,който чувам да търси майстори отделно за това.Повечето хора си го правят сами.И аз съм правил,нищо сложно няма.Цените на майсторите...горе виждаш какви са...На 200 квадрата си в 5-6 бона само замазка...и не е сигурно дали ще стигнат-сантиметъра отгоре дебелина далеч не е единственото нещо,което се заплаща отделно на по-висока цена.
Малка бетонарка ще ти е много полезна ако решиш да действаш сам.
Re: търся бригада за замазка
25-08-2010 - 19:45:10
Quote
salvador
val_50 ..просто си първия човек от много време насам,който чувам да търси майстори отделно за това.Повечето хора си го правят сами.И аз съм правил,нищо сложно няма.Цените на майсторите...горе виждаш какви са...На 200 квадрата си в 5-6 бона само замазка...и не е сигурно дали ще стигнат-сантиметъра отгоре дебелина далеч не е единственото нещо,което се заплаща отделно на по-висока цена.
Малка бетонарка ще ти е много полезна ако решиш да действаш сам.
Как ги сметна тия 5-6 бона,колега?
Re: търся бригада за замазка
25-08-2010 - 21:41:49
на последния човек дето искаше да прави такова нещо,толкоз му обявиха.Труд,материали...всичко...За около 250 квадрата.
Re: търся бригада за замазка
25-08-2010 - 23:52:59
Quote
фло
Затова казвам стиропор или ЕПС.
Не, само фибран. А за това, че замазката е 1 вместо 2 см. няма да му вземат по-малко пари. Задължително - поне 2 см. Страдал съм от собствения си максимализъм (минимализъм :]) точно заради опит да не си вдигна нивото и затова споря :]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-25 23:54 от king_for_a_day.
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 00:04:14
Има три вариянта за направа на подова замазка с такава дебелина /7-9/см.
1. Цим. пясъчна, като дебелината и над тръбите - min 2см. Тръбите здраво закрепени за ст. бет. плоча със скоби.
2. Пълнеж от XPS с голяма плътност залепен за ст. бет. плоча, дюбелиран и шпаклован със стъклофибърна мрежа. При дебелина на замазката повече от 2см. над XPS-са, може и без армираща метална мрежа.
3. Пълнеж от ИТОНГ/предварително обмазан с теракол/ и залепен за ст. бет. плоча. Здрава спойка между отделните "тухлички" или разтояние м/у тях. За дебелината на замазката и мет. мрежа важи т.2.

Вариянтите имат различни показатели за стойност на труд, материали и качество на обитаване! Успех!!!!!!!!!!!!
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 21:38:25
Благодаря на всички, които се отзоваха със мнения и съвети. За сега се спрях на вариянта, пълнеж от ХРS и 2 см. замазка. Иначе, днес един майстор от доброто старо соц. време ( виетнамец ) ми даде оферта от 10 лв/кв.м за труд, независимо има ли пълнеж или не. Само не ми стана ясно, при тази 2 см. замазка над фибрана каква мрежа да ползвам - метална или стъклофибърна мрежа (предполагам, че по-добре е металната )
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 21:48:18
В момента правя едно офисче ново строителство и имам снимки точно по темата - замазката е като ювка, напукана, отлепена и крива (предприемачите плащат за такава евтинджос замазка около 8 кинта за труд с материала)...всичко е поправимо, но цената на "лечението" е неприятна.





Вал, дано да не осъмнеш с подобен проблем. *pardon*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-26 22:07 от Ivo.NovDom.
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 21:54:15
Не твърдя, че е правилно, но аз го направих с такава:

Вързах мрежите една за друга с тел, а дебелината на замазката беше средно около 3 см (донякъде защото фибранът беше неравен), с добавен перлит за олекотяване и допълнителна изолация. Нямаше проблеми.
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 21:57:34
Quote
val_50
Благодаря на всички, които се отзоваха със мнения и съвети. За сега се спрях на вариянта, пълнеж от ХРS и 2 см. замазка. Иначе, днес един майстор от доброто старо соц. време ( виетнамец ) ми даде оферта от 10 лв/кв.м за труд, независимо има ли пълнеж или не. Само не ми стана ясно, при тази 2 см. замазка над фибрана каква мрежа да ползвам - метална или стъклофибърна мрежа (предполагам, че по-добре е металната )

Качи снимки от изпълнението, ще ми е интересен резултата. *drunk*
Re: търся бригада за замазка
26-08-2010 - 23:51:46
Ех че проблем . Решението което е оптимално е пенобетон или пенополистиролбетон колега , ама обекта ти е твърде далеч и малък за да ми е интересен.В такъв случай цената би ти се вързала около 6 лв/м2 - труд и 130 лв/м3 - материал.Съответно с гаранция - писмена при определени условия.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход