Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Kak се става член на камарата на строителите?

Публикувано от bulhomes 
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 17:58:16

Първата ми лека забележка беше да не слагат счупени тухли със счупеното навън. В действителност после внимаваха за това. Втората по-сериозна беше да зидат по конец (те всъщност опъват конци, но виждате какъв е зида). Уж вече и затова гледат.


Тук вече има крив зид


Тук е очевадно


Смятам е ясно


Отново интересен щурц


Щурца прекъсва колоната


От 21 - 2-3 колони са ми така (първите бяха с разреден бетон...)


И тук са големите ми очаквания Фло да кръсти зида.

Щурцовете днес бяха преработени и вече изглеждат добре. Кривите зидове се разбрахме да ги направят наново, а още няколко, които не съм снимал се разбрахме да си ги измажат те (сега).

Предви време дали Муза беше или нещо друго с М разказваше как накарала строителите си да бутнат нещо заради 6-7 см. После сами я карали да мери, че работели точно. Надявам се и моите да си вземат бележка, но защо ли тъй нещо в мен силно се съмнява.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 18:18:24
Положението изглежда наистина много зле... Тези стени, които са зидани с единични тухли, да не би да бяха смятани като тухлени шайби в проекта? А биглите в армировката на колоните така ли са си, на групи от по няколко, през цялото време? А покритието върху армировката? Лошо са я подкарали, много лошо.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 18:26:16
Да - еденичките са в шайбите. Биглите само горе са ги събрали за да могат да изкривят железата докато наливат бетона с кофите.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 18:50:34
По принцип колони се наливат без прекъсване - от кота до кота, ама пък може строителят да знае повече - нали е член на камарата!
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 19:07:35
avatar
Баси и каверните!!! eye popping smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 19:42:07
Видимите каверни са неприятни, но не това е най-лошото. За такова нещо съм спирал строеж, и съм искал екпертиза. Да е жив и здрав конструкторът на въпросния строеж!
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 19:42:53
Абе важно е война да няма! Стига сте критикувили, светът какви неща е видял... Няма да му се плашиш, сега казаха, че последните стотина години са станали много силни земетресения и земята се понаместила по нашия край, затова не чакаме нещо сериозно. Аз навремето имах един технически, много работа вършеше - към 1 м. дълът и 3 см. в диаметър бамбуков прът. Всичко строях с него.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 19:48:13
Бамбукът не се прихвана по нашите земи. Овчарският кривак върши същата работа, ама откак си платил парите, и бой не помага.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 21:13:14
avatar
По земята на булхоумс има бая дрян - по-добра работа върши...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Kak се става член на камарата на строителите?
23-08-2010 - 21:39:01
Какво беше заглавието на темата? Как се става член на Камората?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход