Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?

Публикувано от hammer 
Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 00:15:24
Здравейте!

Имам проблем с гадинки, но незнам още какви smiling smiley
В квартирата ми от както съм се нанесъл се чува някакво странно дращене вътре в дивана (изцяло дървен диван).
Преди около ден забелязах и 2 дупки в дивана, освен това 2 странни летящи светло кафеви гадинки с дълги антени се появиха в апартамента (обикновенно всичко е затворено заради жегата). Та започнах да се чудя дали всъщност не са излетели от въпросните дупки, порових малко из гугъл и си мисля, че имам дървояди.

Други дупки не се виждат по дивана (за сега), но чувам как си хрупат съвсем спокойно гадовете ...

Та възможно ли е това да са дървояди и ако да, как мога да се справя с тях при положение, че не виждам никакви дупки по дивана за да ги третирам с някакъв препарат. Май гадовете издълбават на повърхността само, когато станат на бръмбароподобни и решат да отлитат.

Ето и снимка на дупките (на гадинките нямам понеже вече се отървах от тях):



Накратко май имам дървояди, помощ, как да се отърва от тях. smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2010-07-25 00:17 от hammer.
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 00:19:59
Бъди филосов, заживейте в хармония!
*angel*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 00:21:36
Call me old fashioned but .... нещо не ме кефи идеята да живея в хармония с нещо дето ми яде мебелите confused smiley
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 19:45:39
И аз имах проблем с такива гадини- направиха ми външната врата на швейцарско сирене. по 1 време започнаха да летят у нас.
казаха ми да запуша дупките, които са направили.
най-добре да се консултирате с агроном- може с някой препарат за растителна защита да бъдат унищожени.
поздрави,
барабата
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 20:36:06
Прекаляваш със секса момче затова ти скърца дивана, изведи момата на свеж въздух някъде в планината. Вземи си някъв седан с голяма задна седалка и ще видиш, че нищо няма да ти пречи. Ако не си падаш по кърската любов изхвърли дивана и си вземио матрак на 4 тухли четворки. *ok*

_________________
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 20:45:51
Тук наистина ли няма ни един сериозен потребител? smiling smiley
...
Секса си го правя в леглото не на дивана ... поне през повечето време, не че има общо с темата това.
И бтв ... като искам да си говоря/слушам простотии излизам с приятели, пробвайте smiling smiley

...

@barabata надявах се да не се налага да търся професионална помощ, но изглежда няма начин smiling smiley
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 21:13:33
Абе закъсал си го, няма какво.
Търси не агроном, че техните тревоги са други ами намери от онези дето са в борба с вредителите/ паразити. И внимавай с пестицидите, че току виж....moody smiley

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 22:25:44
thanks за по-добрия response (отговор) smiling smiley
А някой, ако знае контакти за унищожители на дървояди в Пловдив много ще се радвам да ги сподели. Аз през това време ще ръчкам бате гугъл.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 05:22 от hammer.
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
25-07-2010 - 23:29:01
Аз имах една напаст мравки-дървояди! Пръснах ги с един препарат Клинекс и то много успешно,инсектицид против мравки и др. ,ефекта е за месеци!Поръчки на телефон:052312062 и фирмата така се нарича Клинекс.
Re: Дивана (а май и пода) ми скърцат!? sad smiley - Дървояди може би?
26-07-2010 - 04:19:15
Чудех се що за дума е туй "респонс" ама сега разбирам, че е някакъв пловдивски мохабет*book*

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход